Skocz do zawartości
Forum

Palenie papierosów w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Mojej kumpeli znajoma jest w ciazy. Rodzi chyba w kwietniu czy jakoś tak. I wiecie co? Przez cały czas pali papierosy!!!!!!!! Ja jej nie znam ale moja kumpela z nią gadała to mówiła jej żeby nie paliła, a ona, że spoko luz, że jej brejdaczka też paliła w ciązy i wszystko jest ok. Co o tym myślicie? Czy zaszkodzi dziecku w ten sposób? Jak do niej dotrzeć żeby przestala palić dlaczego naraza niewinne dziecko na choroby??? Co grozi takiemu dzieciaczkowi jesli matka przez całą ciążę pali???

Odnośnik do komentarza

Wg mnie palenie w ciąży i mówienie "a moja mama/sąsiadka/babcia/znajoma itd paliła/y w ciąży i nic nie jest ich dzieciom" jest równoznaczne z powiedzeniem do swojego dziecka "jeśli chcesz, to przechodź przez ulicę na czerwonym świetle - albo cię coś rozjedzie albo nie". Bo prawda jest taka, że albo dziecko palaczki będzie chore, albo nie. Nie wiem jak można narażać swoje dziecko na przeróżne choroby, nieprawidłowości w rozwoju, a nawet na to, że po narodzeniu może im towarzyszyć głód nikotynowy!

Odnośnik do komentarza

nie powinny palić. Mogę powiedzieć jako osoba paląca, że jakby zaszła w ciążę to starałabym rzucić palenie i to jak najszybciej. Ale z tym karaniem to bym uważała bo to samo można powiedzieć o kobietach które nie chodzą na regularne badania podczas ciąży, bo niby też narażają swoje dziecko, albo o kobiety które o siebie nie dbają podczas ciąży i ciężko pracują, nie łykają kwasu foliowego itp. Fakt palenie szkodzi i każdy o tym wie, w ciąży nie powinno się palić toteż każdy wie, ale nie każdy stosuje.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

nie porownuj nie lykania kwasu foliowego do papierosow, przeciez kiedys zadna nie lykala nic i bylo ok, a papierosy co innego to swiadczy o tym, ze dziewczyna po prostu nie dojrzala do roli matki szkoda tylko ze naraza dziecko na choroby przez swoje głupie widzimisie. ciekawe jak jej sie urodzi chore dziecko to pewnie bedzie los obwiniac ze ma pecha tak? głupia i tyle

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza
Gość martinka22

tak kazdy ocenia a ja tu wlasnie przeczytalam tez jedna madra odpowiedz jak np kobieta nie chodzi na badania nie dostosowuje sie do zalecen lekarza to chyba jeszcze grozniejsze, sama osobiscie znam takie matki ktore bedac w ciazy tego nie robily bo a to im bylo szkoda pieniedzy a to im sie nie chcialo, ale znam tez kobiete ktora jest teraz obecnie w ciazy i jest palaczka od kilku lat i oczywiscie stara sie nie palicnawet nie kupuje papierosow ograniczyla je do minumum ale niestety czasami ja nachodzi chec na pociagniecie takzanego dymka i co ma zrobic zapytala nawet o to lekarza nikt nie bardzo potrafi odpowiedziec na to pytanie dokonca niestety bo i tak i tak bedzie zle i nie jest to do konca jej wina....

Odnośnik do komentarza
Gość pedagożka

Z moich obserwacji po sąsiadkach - kopciły paczke dziennie przez calą ciążę - dzieci zdrowe jak rybyy przez duże RRRRRRRRRR, a ja tak dbałam o ciążę, chuchalam na siebie i dmuchałam, a dzieko mi się urodziło bardzo chorowite.
Oczywiście uważam, że to obżydliwe jak ktoś korzysta w ciąży z używek, ale nie wiem czy Panstwo zauważyli, że najzdrowsze dzieci wywodzą się właśnie z patologii?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...