Skocz do zawartości
Forum

Jak wybrać dobry wózek dla dziecka?


Gość Sansa

Rekomendowane odpowiedzi

Za trzy miesiące będę rodzić wiec zaczynamy się rozglądać za wózkiem i łożeczkiem. Nasi rodzice powiedzieli że w ramach prezentu świąteczno- noworocznego podarują nam łożeczko i wózek. Tylko musimy sobie wybrać co chcemy. I tu własnie rodzi się pytanie na co zwrócić uwage przy kupnie tych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

są różnice i to bardzo uże. Co do wyboru wózka to zależy gdzie będziesz jeździć bo jak chcesz z maluchem chodzić na spacery po lesie czy po parku to lepszy wózek bedzie z dużymi kołami. Jeśli po mieście to z mniejszymi. Wózek powinien być leki, i móc się składać. Powinien mieć też atesty bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza

ja kiedyś miałam podobne zdanie co Kaja, póki nie poszłam wybierać wózka z koleżanką. Masz rację wybór jest olbrzymi, ale nie każdy posiada wszystkie atesty, niektóre są niepraktyczne, bo np mają za małe kółka, albo są strasznie ciężkie. Racja nie można przeginać ale po co sobie życie utrudniać. Ja np mieszkam w bloku bez windy i jakbym miała to taskania dziecko, wózek, który sporo waży. To bym wolała wybrać taki co bedzie lekki i składany, żeby był poręczniejszy. Większość wózków wygląda pięknie ale jak się im bliżej przyjrzeć to nie wszystkie są funkcjonalne.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam,

To zależy od tego jakim Państwo budżetem dysponujecie. Dziś jest duży wybór i wszystko można kupić. Najlepiej nie przesadzać w żadną stronę, czyli po prostu "złoty środek":)
Proszę zwrócić uwagę na to, czy wózek jest zwrotny i stabilny. Z jakiego materiału jest zrobiony. Dobrze, żeby materiał nie był przemakalny(deszczowe dni), a jednocześnie żeby nie miał zbyt dużo sztuczności, bo dziecko będzie się w nim pocić w ciepłe dni.
Czasami można kupić dobry wózek używany i sprawdzony, przez jakąś koleżankę lub członka rodziny, jeżeli nie planuje on/ona kolejnego dziecka.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Renata81

Hej, ja mam wózek orbit baby g2, dla mnie ważne było to by wózek był lekki i zwrotny. Bardzo dobrze się go prowadzi. Wózek ma wiele funkcji, fajne są płozy na których można zamontować siedzisko bądź gondole i mamy bujaczek- kołyskę :)

Odnośnik do komentarza

A ja polecam Symbio od firmy Graco nie dość że bardzo masywny a zarazem lekki co jak zapewne niejedna mama mi przyzna jest idealne dla nas:) to i bardzo leciutko jeździ.Nawet po najbardziej wyboistych drogach i śniegu pompowane koła spisały sie super. Polecam ten wózek bo sama bym go kupiła raz jeszcze

Odnośnik do komentarza

JAk wybrać dobry wózek- na pewno należy poszukać wśród znajomych opinii, na internecie czy w sklepie tak jak ja- przeglądałam fora, oglądałam strony, filmiki na necie czy wizyty w sklepie...mąż miała dośc a ja nawet kobiety na ulicy zaczepiałam jak zobaczyłam coś ciekawego. Wózek powinien byc lekki, płynnie jeździć no i być bezpieczny. Mnie spodobał się także Symbio Graco i w końcu zamieszkał z nami:) Rodzinka zadowolona

Odnośnik do komentarza

To prawda, zakup wózka wybór na lata. Warto kupić wózek, który ma wiele funkcji i rozwiązań. Nie warto oszczędzać na wózku ponieważ ma nam służyć przez kilka la,02t. Ja zdecydowałam się na Orbit Baby G2. Wózek poza obrotowym siedziskiem ma bardzo dobre amortyzatory, jest lekki i po złożeniu zajmuje mało miejsca więc mieści się do każdego bagażnika.

Odnośnik do komentarza

My wybierając wózek głównie zwracaliśmy uwagę na to by był lekki bo mieszkamy w bloku i niestety nie ma go gdzie trzymać i trzeba codziennie targać na 3 piętro. Uroki 4 pietrowego bloku to brak windy oczywiście...;( Kolejną rzeczą było dla mnie to by niewiele miejsca zajmował po złożeniu i żeby łatwo się skłądał. A jak to wszystko połączyłam do kupy to miałąm kilku faworytów ale najlżejszy jako 3 w 1 okazał się Graco Evo i jednak on wygrał ten trudny pojedynek:)

Odnośnik do komentarza

Witam, mamusie tak mnie zaciekawiłyście tym wózeczkiem graco Evo, obejżałam na necie i powiem wprost- no zakochałam się. Z tego co czytam lekki, łatwy do złożenia i zgrabny. Ale jak wam się te kółka piankowe spisują na chodnikach i to teraz jak juz śnieg sie rozpadał? Jetem zielona w tym temacie a ostatni wózek z jakim miałam do czynienia był "krowiastym " niby wielofunkcyjnym 20 kg wagi i koła pompowane na tzw paskach:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...