Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę zajść w ciążę


Gość zrozpaczona_aga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zrozpaczona_aga

Proszę o porady, bo nie wiem co robić. Mam 26 lat, od 2 lat jestem p ślubie i od roku staramy się o dziecko. Mój mąż ma 31 lat i ma 10 letniego syna z poprzedniego związku. Ja nie mam dzieci, ale bardzo chciałabym mieć swoje. Od roku próbujemy i nic. Nie jestem na nic chora, nigdy nie miałam żadnych problemów ze zdrowiem. Miesiączki mam regularne, sporadyczne opóźnienie 1 dzień. Podczas miesiączek odczuwam silne bóle podbrzusza, ale podczas miesiączek u wielu kobiet to normalne. Nie zauważyłam poza tym nic niepokojącego. Cytologia - 1 grupa, USG nic nie wykazuje, a od roku próbujemy i nic :(((
Kupowałam nawet testy owulacyjne, prowadziłam kaledarzyki aby wiedzieć kiedy najlepiej się starać i nic!! Okres w terminie. Boję się, że mogę być bezpłodna, bo przecież mąż ma już dziecko. Nie wiem co robić, planuję po nowym roku zapisać się na badania pod kątem płodności. Jestem zrozpaczona, co zrobić, żeby się udało, a co jesli nie bede mogła miec dzieci? Pomocy!!

Odnośnik do komentarza

Żeby zajść w ciążę to potrzebna jest komórka jajowa plemnik i śluz płodny. Może masz mało tego śluzu, to też się zdarza i wtedy będa trudności.

Druga istotna sprawa to to jak często uprawiacie seks. Powinno się przynajmniej zachować przynajmniej dwa dni odstępu pomiędzy stosunkami oczywiście w dni płodne. Wiele ludzi popełnia ten błąd że mysli ze trzeba jak najczęściej w dni płodne i wtedy jak przychodzi owulacja facet nie ma już plemników zdolnych do zapłodnienia.

To że facet ma dziecko to nie znaczy że nie mogła mu się osłabić płodność. Może na to wpływać stresowa praca, otyłość, niezdrowa dieta, przemęczenie, niedospanie, używki i szereg innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Nie łam sie, jesteś jeszcze młoda kobietka, to macie dużo czasu :) Po roku bezowocnych starań czas wybrać się do lekarza. Idź do ginekologa i porozmawiaj o tej sprawie, skieruje Cię na odpowiednie badania - na pewno trzeba sprawdzić prolaktynę, tarczycę, te bardzo bolesne miesiączki moga tez wynikać z jakiejś nadżerki czy coś, więc wszystko trzeba sprawdzić. Mąż tez powinien zrobić badanie nasienia. Przede wszystkim jednak nie podłamujcie się, tu potrzeba wiele cierpliwości i pozytywnego nastawienia!

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza
Gość zrozpaczona_aga

nie działamy pod presja wczesniej sie nie zabezpieczlismy jak sie trafi to bedzie mowilismy. No ale po kilku miesiacach zaczelam sie zastanawiac ze cos jest nie tak. Musze sie zglosic na badania boje sie ze nie bede miala dziecka :(

Odnośnik do komentarza

przebadajcie sie oboje, w koncu badanie nie zaszkodzi bo tak jak dziewczyny mowia, Twoj maz ma dziecko, ale moze tryb zycia czy geny sprawily ze on nie moze. Przebadajcie sie w razie czego rozpoczniecie leczenie i uda sie na pewno nie zalamuj sie jak bedziesz sie streswala i martwila to stres tez wplywa niekorzystnie.

Odnośnik do komentarza

Aga nie jest powiedziane że jak idzie się na żywioł to się od razu zachodzi w ciążę. Ja na przykład dobrze znam swoje ciało i obserwuje kiedy mam dni płodne. Na razie odkładamy ale od jakiegoś czasu czasami uprawiamy wtedy seks (w początkowych dniach płodnych) też na zasadzie jak będzie to będzie i jeszcze sie nie trafiło. Nawet jeśli uprawiasz seks w czasie owulacji to masz w jednym cyklu 40% szans.

Polecę ci tą stronkę http://www.iner.pl/?x=1
Jest tutaj dużo na temat rozpoznawania płodności kobiety. Z tego co mi wiadomo większość par które zgłaszają się z problemami z zajściem w ciążę to pary które nie potrafią określać swojej płodności. Na tej stronce były też gdzieś wypisane sposoby na to żeby wzbogacić śluz płodny i plemniki.

Odnośnik do komentarza

W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa, który zbierze z Tobą dokłądny wywiad i ustali dalszą kolejność badań. Konieczne jest dokładne przeanalizowanie częstotliwości Waszych zbliżeń. O niepłodności mówimy wyłącznie w sytuacji regularnych stosunków (2-3 w ciągu tygodnia) mających miejsce w nie krótszym czasie niż 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...