Forum Ciąża i dziecko

Czy w preejakulacie są plemniki?

~Ola

~Ola

Źródło fragmentu: http://facet.wp.pl/kat,1007819,wid,14068655,wiadomosc.html

"W preejakulacie nie ma plemników
Płyn, który wydziela się z członka tuż przed wytryskiem (preejakulat) nie zawiera plemników. To fakt, potwierdzony badaniami lekarzy.

Nie zachęcamy jednak stosowania stosunku przerywanego, jako metody antykoncepcyjnej. Bo moment pomiędzy preejakulacją a ejakulacją dzielą ułamki sekundy. Trzeba mieć mocne nerwy. "

- Co Wy na to? Przecież do tej pory wszyscy trąbią, że w preejakulacie są plemniki!...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NikMag

NikMag

Ja czytałam też trochę na ten temat. Z tego co mi wiadomo to w preejakulacie są plemniki tylko, że w większości są one martwe albo zubożałe i małoruchliwe. Czytałam że tylko 15 % facetów ma w preejakulacie plemniki zdolne do zapłodnienia i to tez nie przez całe życie.

to że facet nie zdąży wyjąc to nie jest jedyny problem. Jeśli używa się stosunku przerwanego jako zabezpieczenia to czytałam że najbardziej ryzykowna jest tzw druga runda. Facet ma wytrysk i na penisie zostają żywe i całkiem dobre do zapłodnienia plemniki. nawet jak się umyje dokładnie to w końcówce penisa zostają resztki nasienia.

303 nikmag Kobieta, 34 lata, Kraśnik
NikMag

NikMag

Kiedyś czytałam taką teorię że owszem do zapłodnienia potrzebny jest jedne plemnik ale jajeczko ma taką otoczkę i żeby ją osłabić na tyle żeby się ten plemnik przedostał to potrzeba więcej plemników. Kilka plemników osłabia otoczkę a jeden tylko sie przegryza. Słyszałam o tym parę razy ale nigdy nie weryfikowałam tej wiadomości. Może ktoś też o tym słyszał?

303 nikmag Kobieta, 34 lata, Kraśnik
~Zaza

~Zaza

co do tego artykułu to zauważcie, że nie ma nic o źródłach, a niestety często nawet w takich artykułach zdarzają się błędy. nie ma podanego źródła z jakiego korzystali ani jakiś opinii lekarzy którzy by to potwierdzili.

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Wyniki badań naukowych często bywają rozbieżne. W większości wypowiedzi na forach można znaleźć informację, iż w preejakulacie MOGĄ (nie MUSZĄ) znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia. Tak jak napisała koleżanka wyżej, większość ewentualnych plemników znajdujących się w preejakulacie jest martwa lub "niepełnowartościowa". Zawsze należy jednak brać pod uwagę możliwość przeniknięcie żywego, zdrowego plemnika.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 34 lata, Warszawa
~Piwonia

~Piwonia

ja tam nie wierzę w większość tych artykułów na WP ,Onecie czy gdzie indziej. Prawie nigdy nie podają źródeł swoich informacji a taki artykuł bez źródęł jest mało wiarygodny

fijolek

fijolek

Nawet jesli 99% facetów miałoby w preejakulacie niezdolne do zapłodnienia lub martwe plemniki to nigdy nie masz pewności, że nie trafi Ci sie przedstawiciel tego 1%.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 32 lata, Łódź
RockBaby

RockBaby

no ja też nie ale jest wiele kobiet które ryzykują...

--

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

321 rockbaby Kobieta, 30 lat, Częstochowa
PawiePiórko

PawiePiórko

mogą ale nie muszą być...

--

Nie możemy być odporni na ból, jeśli mamy coś, co żal by nam było utracić

287 pawiepiorko Kobieta, 32 lata, Lublin
xSandra

xSandra

no ale chyba nie ma sensu ryzykowac bo tak jak fijołek pisze - możesz tafić na ten 1 %

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 31 lat, Kraków
Złośliwa

Złośliwa

to zalezy jak na to spojrzymy to może być TYLKO jeden procent albo AŻ jeden

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
~k...l

~k...l

Witam. Chciałam zapytać czy w preejakulacie znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia? Czy przy stosunku przerywany gdy preejakulat dostanie się do pochwy może dojść do zapłodnienia?

angela325

angela325

W preejakulacie są plemniki, stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną i jak najbardziej może dojść do zapłodnienia

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 29 lat, Daleka:)