Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a błąd lekarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Piszę na grupie bo jestem już zrozpaczona i pełna nerwów.
17 lipca odbyła się moja wizyta u ginekologa w celu potwierdzenia ciąży. (miesiączka była 11 czerwca,nieregularne cykle) był pęcherzyk, natomiast brak zarodka. Lekarz oszacował, że jest to 5 tc. Byłam bardzo szczęśliwa, że w ogóle jestem w ciąży. Od tej chwili starałam się dbać o siebie. 31 lipca odbyła się kolejna wizyta jednakże już u innego lekarza z racji że moja 1 lekarka miała bardzo odległe terminy. Podczas drugiej wizyty usłyszałam, że zarodek jest I bicie serca. Osobiście nie słyszałam bicia tylko lekarz powiedział, że czynność serca istnieje. Po wyjściu, na usg zauważyłam, że również widnieje 5 tydzień. Nie wiem czemu od razu nie spojrzałam na to. Ale do sedna. Wczoraj tj 9 sierpnia byłam z moim partnerem na weselu. Dzień wcześniej wróciliśmy z nad morza (5 dni), na weselu po załatwieniu się zauważyłam jakby glut z krwią. Nie zważając na okoliczności pojechaliśmy do szpitala. Na szczęście szpital 5 minut drogi. Podczas badania lekarz powiedział mi że nie ma bicia serca. A zarodek wielkością jest na 5 tc!!! Licząc od mojej 1 wizyty byłabym w 8 tyg ciazy. Lekarz stwierdzil 3 wyjścia.
1. Ciąża obumarla
2. Słaby aparat
3. Zbyt wczesna ciąża.
Nie wiem co o tym myśleć. Kazał mi się teraz nie przemeczać a za 3 dni kontrola. Umówiłam się na prywatnie do bardzo dobrego lekarza. Mam nadzieję że z maleństwem jest jednak wszystko w porządku. Tylko moje pytanie brzmi:"jak to możliwe, że 3 lekarzy mówi mi że to cały czas 5 tc?" brzuch mi się powiększył, nie mam zbytnio objawów, jednakże ostatnio nasilily się nudności. Wracając wczoraj z imprezy zacząć mnie boleć podbrzusze,po chwili wszystko było ok. Od tej chwili nie mam żadnych plamien, krwi nic.
Podczas wakacji nad morzem, między mną a partnerem doszlo do zbliżeń. Czy warto jeszcze mieć nadzieję?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość formaforma

Napewno idź, zrób wszystkie możliwe, także płatne, badania prenatalne z krwi (testy genetyczne). Przebadaj tą ciąże na wszelkie możliwe sposoby i nie słuchaj pier***lenia, że nie trzeba. Problemy z rozwojem zarodka od początku mogą sugerować różne wady. Jeśli coś się okaże, terminuj bez zastanowienia. Ja popełniłam ten błąd, że donosiłam a wiedziałam, że od początku coś było nie tak. Teraz żałuje, moje życie jest zniszczone, mam głęboko niepełnosprawne dziecko, które nawet nigdy nie powiedziało "mama". Nie niszcz sobie życia jak ja, młoda jesteś masz szansę..... Codziennie widzę trupa, inaczej tego nie można nazwać, w łóżku który nie może umrzeć bo u nas nie ma eutanazji i potwornie się męczy. Taki mój los, nie skazuj siebie i dziecka na to. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...