Skocz do zawartości
Forum

Za duża główka?


Gość HelenkaS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wczoraj była u mnie pielęgniarka środowiskowa. Już wizyty te po porodzie położnej się skończyły dwano temu bo rodziłam w lutym ale jeszcze teraz dla formalności musiała przyjść pielęgniarka środowiskowa. No i zasugerowała, że córka ma za dużą głowę. Ja mam 20 lat, nie mam doświadczenia w dzieciach. Więc może zacznę od początku. Córka urodziła się 8 lutego z niską masą urodzeniową w 39 tc. Ważyła 2645g i 51cm, obw klatki 34cm i głowy 34cm. Potem wizyta szczepienna 2 kwietnia czyli córka miała już prawie dwa miesiące- waga 4700g, 56cm, obw klatki 37,5cm i głowy 37,5cm. Potem były pomiary 7 maja czyli w prawie 3 miesiące - waga 6 kg, 61cm, obw klatki 41cm i głowy 39,5 cm. No i dziś była ta pielęgniarka, córka 4,5 miesiąca ważyć jej nie ważyła bo wagi nie miała a inne pomiary to 66cm, obw klatki 46cm i głowy 43,5 cm. Nastraszyła mnie trochę. Wizytę u pediatry mam dopiero 9 lipca wtedy co szczepienie. Na usg główki jesteśmy zapisane dopiero na 4 lipca. Po porodzie, w 3 dobie córka miała takie usg i wszystko wyszło dobrze
Straszenie się martwię. Czy ktoś z Was miał taką sytuację, że główka dziecka była duża bez przyczyny?

Odnośnik do komentarza

Główka noworodka jest z reguły nawet 1_2cm większa od klatki piersiowej.
Twoje dziecko nie odstaje od normy, mimo niskiej wagi urodzeniowej, jego wymiary mieściły się w normie dziecka urodzonego w terminie.

Więc się nie zamartwiaj, tym bardziej, jak widać, proporcje się odwracają. Usg nie zaszkodzi zrobić.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...