Skocz do zawartości
Forum

najlepsze witaminy przed ciążą


Gość sinikita

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pozzziomka

Mój gin mi poleci mamadha jak się przygotowywałam do ciązy, plusem na pewno było to że mogłam te witaminy potem już całą ciążę brać przeez wszystki trymesty bez konieczności zmian. Solidny mają skład, ja mam problemy z ciśnieniem dlatego w ogóle nie solę, unikam kawy i miałam niedobory jodu, na szczście w mamadha jest go sporo a jet super ważny dla układu nerwowego dziecka

Odnośnik do komentarza

Dieta to podstawa, mi w pierwszym trymestrze ciągle towarzyszyły mdłości , ciężko było mi się zmusić do jedzenia, miałam jedynie ochotę na warzywa i owoce. Ważne żeby też odpowiednio się wspomagać witaminami, ja cały czas brałam mama dha premium, skład ma dobry , krótki ale wartościowy.

Odnośnik do komentarza

Co myslicie o kwasie foliowym naturell folian? Kupilam sobie kilka dni temu, cena mi odpowiada, wiem że zawiera ten bardziej przyswajalny kwas, planuję jesze kwasy omega do tego dokupić. Chyba kwas foliowy jest najważniejszy pred ciążą?

Odnośnik do komentarza
Gość kurakokosza

Nie wiem czy sam kwas foliowy to taki dobry pomysł, lepiej wziąć kompleks witamin, chociażby wpomniane mamadha i wtedy masz pewność że wszystkie braki są uzupełnione, a mogę się założyć ze jak większość Polek nie jesz za dużo ryb, a dha głównie wrybach jest, to jest istotny składnik dla dobrego rozwoju wzroku, mózgu i układu nerwowego

Odnośnik do komentarza
Gość AnulinkaS

~lubzi
Co myslicie o kwasie foliowym naturell folian? Kupilam sobie kilka dni temu, cena mi odpowiada, wiem że zawiera ten bardziej przyswajalny kwas, planuję jesze kwasy omega do tego dokupić. Chyba kwas foliowy jest najważniejszy pred ciążą?

Aktywna forma kwasu foliowego jest lepiej przyswajalna, a podobno aż 50% populacji może nie przyswajać kwasu foliowego, więc moim zdaniem: tak, warto go brać. Dodatkowo kwasy omega i witamina D3 też na pewno nie zaszkodzą :)

Odnośnik do komentarza
Gość misiaczkaa

Tak na prawdę przed ciążą brałam tylko mama dha premium, kwas foliowy i dha już tam są w składzie, jest jeszcze wit D i jod. Czułam się super, nawet mdłości nie miałam a wyniki były dobre. Potem w ciąży też tylko te witaminy przyjmowałam i aż do samego porodu.

Odnośnik do komentarza
Gość Amanda1988

Ja wybrałam witaminy dopiero po zrobieniu badan, przeszłam na zdrowa dietę ale cały czas wychodził słaby poziom magnezu, była tez jesień wiec zalecano mi przyjmować wit D no i oczywiście kwas foliowy, po rozmowie z ginekologiem razem wybraliśmy mamedha plus, bo ma to wszystko w sobie i przez cała ciąże czułam się bardzo dobrze, a wyniki były w normie

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze przed rozpoczęciem starań o dzidziusia brałam tabletki mama dha premium plus. Bardzo dobre witaminy, które pomogły mi do przygptwania się do ciąży. Tak mi doradziła moja przyjaciółka, która jest położną. Powiedziała, że lepiej jest je brać już pred bo wtedy organizm jest lepiej przygotowany na przyjęcie maluszka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...