Skocz do zawartości
Forum

Badanie nasienia przed staraniem o dziecko. Jest sens?


Gość dobrykotecek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dobrykotecek

Witam

Pierwszy raz tutaj piszę, dlatego proszę bardzo o wyrozumiałość. Nie wiem od czego w sumie zacząć, mogłabym przejść do rzeczy od razu ale chciałabym się też komuś wygadać, bo w najbliższym otoczeniu nie mam takiej osoby :( Mam 25 lat i partnera, z którym planuję przyszłość. Chciałabym mieć kiedyś dzieci, albo dziecko bo to różnie bywa, niestety nastąpi to za co najmniej parę ładnych lat, gdyż nie jesteśmy bogaci, nie zarabiamy kokosów, brakuje nam mieszkania i samochodu, staranie się o dziecko bez podstaw to duże ryzyko, na wszystko musimy zarobić sami dlatego teraz w październiku jedziemy za granicę, żeby dorobić się czegoś, uzbierać chociaż na mieszkanie, samochód. I tu pojawia się problem odnośnie dzieci. Boję się, że możemy mieć z tym w przyszłości duży problem.. Generalnie chodzi o mojego chłopaka, który miał wnętrostwo (niezstąpione jądro) jednostronne, operację miał przeprowadzaną późno bo jakoś w wieku 11-13 lat, dokładnie nie pamiętam ale jest to późny wiek. W internecie ludzie piszą, lekarze też, że samo wnętrostwo to duże ryzyko niepłodności, na stronach dla starających się o dziecko wiele osób z podobnym problemem (wnętrostwo późno leczone) miało tragiczne wyniki nasienia, albo plemniki nieruchliwe albo martwe albo wcale ich nie było :( Boję się, że mój chłopak może mieć też takie kłopoty nawet o tym ni wiedząc. Dodatkowym czynnikiem, który mnie martwi to otyłość, na którą cierpi. Czyli mami i wnętrostwo i otyłość, nieciekawie... I tu dochodzę do sedna. Czy jest sens, żebyśmy przed wyjazdem zrobili badania nasienia, żeby wiedzieć na czym stoimy i czego się spodziewać? Słyszałam, że każdy może je zrobić prywatnie, ale z kim potem skonsultować wyniki?

Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A nie prościej po prostu zamówić test nasienia do domu typu zbadajnasienie.pl czy coś podobnego. Kupowałem taki test po wazektomii. To nie to samo oczywiście, ale test ma wykryć plemniki. Mi zależało, aby ich nie było. Wam, aby były. Może to na start załatwi sprawę i da odpowiedź na podstawowe pytanie.

Odnośnik do komentarza

Badanie nasienia daje bardzo duży obraz męskiej płodności, ale jak wiadomo najtrudniej jest przekonać później już jest ok, u nas to pomogło i starania odbywały się pod innym kątem niż wcześniej, lekarz zalecił współżycie około owulacyjne z wykorzystaniem żelu prefert vaginal i udało się, dlatego nie poddawajcie się, będzie dobrze techniki w XXI pozwalają na wiele.

Odnośnik do komentarza

Ja z mężem w czasie starań zrobiliśmy badania, on nasienia ja stanu jajników. Później co cykl u lekarza sprawdzałam owulację no i planowaliśmy w ten sposób współżycie. Ja byłam po operacji na jajniku dlatego wiedza na temat jajeczkowania była tak ważna by w ogóle coś planować. W ostatnim cyklu przed zajściem w ciążę używał żelu prefert vaginal który miał pomóc plemnikom w drodze do komórki, udało się, dziś mamy zdrowego rocznego syna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...