Skocz do zawartości
Forum

Paniczny strach przed zajściem w ciążę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 16 lat.Trafiłam na forum niedawno,ale postanowiłam zasięgnąć tutaj rady,ponieważ nie daje rady ze swoim problemem. Od 7 lat choruje na nerwicę natrętctw. Przez ponad dwa lata cierpiałam na fobię polegającą na tym,że panicznie bałam się zajścia w ciążę,unikałam kontaktów z chłopakami,musiałam myć włosy za każdym razem,gdy jakiś kolega mnie dotknął (bałam się najbardziej zajścia podczas kontaktu z nasieniem). Po jakimś czasie fobia ustąpiła,ale teraz wróciła z podwójną siłą. Od dwóch tygodni spotykałam się z moim przyjacielem. Doszliśmy do wniosku,że zostaniemy parą. Na naszej pierwszej „randce” doznałam pierwszego kontaktu bliższego z chłopakiem,bo przedtem byłam na to zamknięta. Mówię tutaj o trzymaniu za ręcę,talię,przytulaniu,całowaniu w policzek etc. W sobotę (11.05.19r.) wróciłam ze spotkania i od razu poszłam do łazienki,nie myjąc rąk itd. Od dwóch dni jestem przerażona,bo panicznie boje się,że zaszłam w ciążę. Doskonale wiem,jak to się wszystko odbywa,że potrzebny jest bezpośredni kontakt. Mimo wszystko nie daje mi to spokoju. W mojej głowie pojawiają się myśli sugerujące mi,iż mój chłopak mógł mieć na rękach jakieś śladowe ilości nasienia. Podczas chodzenia za rękę czułam,że ma mokre dłonie ale tłumacze to jakoś tym,że to był najprawdopodobniej pot,w końcu się bardzo stresował.Nie wiem jakim cudem nasienie mogło się tam znaleźć,gdy wyszedł do łazienki,czekałam na niego 20 minut. Sama nie wiem co o tym myśleć. Dopiero jakieś 15 minut po spotkaniu poszłam do toalety. Obawiam się,że nasienie mogło znaleźć się na moich spodniach,włosach a tym bardziej palcach,a to oczywiste,że się podcierałam. Zdaje sobie sprawę,że to wszystko jest absurdalne,ale bardzo proszę o wyrozumiałość. Nerwica powoli mnie wykańcza,a ja nie mogę normalnie funkcjonować. Test i tak bym zrobiła,ale muszę poczekać conajmniej dwa tygodnie. I stąd moje pytanie. Nawet jeśli w jakiś sposób miałabym nasienie na rękach, a poszłabym do łazienki czy jest choćby cień szansy bycia w ciąży? Dodam,że mam teraz dni płodne i okres spóźnia się o 2 dni. Za wszystkie poważne odpowiedzi dziękuje,jeszcze raz proszę o zrozumienie.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy dobra antykoncepcja i strach mija, a zostaje tylko przyjemność z seksu, ja mając 20 kilka lat myślałam że już zawsze będę obawiała się ciąży, ale to mija i z wiekiem i znajdując partnera-męża ? obecnie zabezpieczam się diafragmą dopochwową i wszystkie obawy zniknęły- a mamy już dwójkę dzieci więc wiem co i jak z ciążą ?

Odnośnik do komentarza
Gość lucja111

Mysle, że powinnas porozmawiać z psychologiem. Nie każda przyjemność tego typu kończy się ciążą. Jeśli będziecie się odpowiednio abezpieczali, są bardzo małe szanse, że może się coś wydarzyć. Skorzystaj chociażby z telemedycznej konsultacji z psychologiem, bez wychodzenia z domu będzie Ci na pewno łatwiej rozmawiać ? https://www.medistore.com.pl/psycholog-porada-telemedyczna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...