Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być ciąża?


Rekomendowane odpowiedzi

Uprawiałam z chłopakiem stosunek przerywany 10 dnia cyklu Przyznaje z ręką na sercu że nas poniosło. Było to zaledwie kilka pchnięć ( gdzieś z minutę może nawet mniej),aczkolwiek od tej pory boję się że mogę być w ciąży. Po 8dniach zrobiłam test (negatywny), po 16 dniach (negatywny). Okres spóźnił mi się wtedy 5 dni i go dostałam, był taki jak zawsze. Postanowiłam jednak zrobić test również po okresie a dokładniej miesiąc po stosunku. Zrobiłam dwa róznych marek (jeden strumieniowy i jeden płytkowy) oba wyszły negatywnie. Następnie zaczęłam czuć mdłości w okresie okołoowulacyjnym i się wystraszyłam i zapisałam do ginekologa. Wizyta była 6,5 tygodnia po stosunku i ginekolog poprzez zwykłe badanie jak i usg przez pochwę wykluczył ciąże i poinformował że zaniedługo dostanę okres oraz przepisał mi tableteki antykoncepcyjne Microgynon 21. Za dwa dni dostałam okres który na początku był obfity a później nieco skąpszy. Mam również kreskę lekko brązową od pępka w dół, naczytałam się ze to objaw ciąży (ale myślę ze mialam ja wczesniej i jest to genetycznie odziedziczone).Do tego dochodzi totalny brak apetytu.
Moje pytanie brzmi czy mimo to mogę być w ciąży? Czy taka ilość testów i wizyta u ginekologa jest wystarczającym dowodem na brak ciąży? Czy okres mógł stać się skąpszy przez tabletki antykoncepcyjne?

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigułce pl

Hej,
po tylu negatywnych testach i wizycie u ginekologa myślę, że możesz być spokojna. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną. Chciałabym Ci polecić stronę, gdzie możesz obliczyć dni płodne : (owulacja com) i unikać ich, jeśli nie chcesz zajść w ciążę. Trochę za dużo o tym myślisz i martwisz na zapas. Spróbuj się zrelaksować i zrobić coś dla siebie.
pozdrawiam
Kamila

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...