Forum Ciąża i dziecko

Jak skutecznie wyleczyć haluksy?

lillyno

lillyno

Dziewczyny, czy może któraś z was miała haluksy i się z nich wyleczyła? Mnie już ten ból w stopach dobija i już go mam serdecznie dość. Jakieś pomysły?

176470 lillyno Kobieta, 23 lata, katowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kiki85

~Kiki85

wiesz co najlepiej jak się zgłosić do jakiegoś dobrego ortopedy, który zapozna się z twoim przypadkiem bo haluksy mogą być na różnym stopniu rozwoju. jedni muszą mieć operację inni wkładki ortopedyczne. z resztą tutaj wklejam ci linka do artykułu na temat haluksów: https://vesuna.pl/blog/haluksy-je-leczyc/ . akurat w tej klinice haluksów nie leczyłam, ale byłam na konsultacjach rehabilitacyjnych i za niedługo zaczynam terapię falami uderzeniowymi ze względu na dokuczający ból stawów.

~Sarah13

~Sarah13

Poprzedniczka ma rację! Haluksy to poważna sprawa od noszenia szpilek można sobie tak zdeformować stopy, że potem grozi nam operacja, a czasami zdarzają się przypadki, że haluksy są obciążeniem genetycznym. Dlatego najlepiej zrobisz jak pójdziesz do lekarza, a nie będziesz się sama w lekarza bawić.

lillyno

lillyno

Trochę mnie tą operacją nastraszyłyście, już się zapisałam do ortopedy i idę za dwa tygodnie prywatnie bo z nfz to bym jeszcze trochę poczekała. Mam nadzieje, że u mnie to się nie skończy operacją.

176470 lillyno Kobieta, 23 lata, katowice
~Kiki85

~Kiki85

i bardzo dobrze, dużo moich znajomych lekceważy ból w stopach, dalej chodzą w szpilkach, a potem ich stopy są w bardzo kiepskim stanie. lepiej działać za wczasu i zapobiegać.

~Sandrasza

~Sandrasza

~Kiki85
wiesz co najlepiej jak się zgłosić do jakiegoś dobrego ortopedy, który zapozna się z twoim przypadkiem bo haluksy mogą być na różnym stopniu rozwoju. jedni muszą mieć operację inni wkładki ortopedyczne. z resztą tutaj wklejam ci linka do artykułu na temat haluksów: https://vesuna.pl/blog/haluksy-je-leczyc/ . akurat w tej klinice haluksów nie leczyłam, ale byłam na konsultacjach rehabilitacyjnych i za niedługo zaczynam terapię falami uderzeniowymi ze względu na dokuczający ból stawów.

a czy długo się w tej klinice vesuna czeka na terminy?

~Kiki85

~Kiki85

Wiesz co ja długo nie czekałam, ale chyba najlepiej zrobisz jak do nich zadzwonisz i zapytasz się jak tam stoją z terminami. Tym bardziej, że pomału zaczyna się sezon urlopowy więc to też pewnie może mieć jakieś znaczenie.