Skocz do zawartości
Forum

Dziewięcioosobowa rodzina. Jak rozwiązać problem z kąpielą ?


Gość Maja----T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maja----T

Zamieszkałam z moim facetem oraz z dziećmi z naszych poprzednich małżeństw.
Od kilku tygodni mieszkamy pod jednym dachem
Moje dwie córki i syn oraz jego dwie córki i dwóch synów no i nas dwoje stanowimy teraz dziewięcioosobową rodzinę.
Dzieciaki są w przedziale od 7 do 15 lat.
W domu mamy jedną łazienkę i osobną toaletę na parterze.
W łazience znajduje się wanna, kabina natryskowa z prysznicem , umywalka, no i kibelek.

Bardzo trudno jest o zachowanie higieny osobistej z nie naruszeniem sfery intymnej.
Z tego powodu dochodzi do nie potrzebnych scesji i zgrzytów .
I te ciągle sprzeczki kto i kiedy będzie się kąpał . Urwanie głowy!
W łazience porobione jakieś zasłonki, nawieszane prześcieradła, koce , ręczniki wszystko mokre trzeba to prac i suszyć. Pralka w ogóle już nie wyrabia.
Czasem myją się w ubraniach a potem wychodzą w tych cieknących ciuchach i ciapią po całym domu domu.
Na dodatek często ktoś się kąpie w środku nocy budząc przy tym innych.
Jestem już u kresów wytrzymałości psychicznej.

Kombinujemy na wszystkie sposoby jak to rozwiązać. więcej kabin prysznicowych nie da rady wstawić, za mało miejsca. Więcej natrysków ze ściankami dzielnymi i zasłony , po wymierzeniu na ścianie okazało się że nawet po zamontowaniu dodatkowych czterech pozycji prysznicowych i tak trudno było by się umyć.
Czy wywalić wannę którą uwielbiam i zamontować same natryski po obu stronach łazienki przedzielając ją na pół osobno dla mnie i dziewczyn i osobno dla chłopaków.I to nie wypaliło bo co wtedy z umywalką.

Zapytaliśmy o radę w fachowej firmie.
Był dwa dni temu fachowiec .Obejrzał wymierzył, sprawdził połączenia hydrauliczne i porobił zdjęcia.
Wczoraj przyjechał z projektem.
Powiedział że wannę i kabinę prysznicową trzeba usunąć a sedes przestawić.
Na jednej ścianie zaproponował bardzo długą umywalkę z kranami z lustrem do samego sufitu i nawet znalazło się miejsce na szafkę z regałami na przybory .
Po przeciwnej stronie 6 natrysków ściennych bez żadnych przedziałków i dodatkowe trzy natryski sufitowe. Dodając że wtedy cała rodzina naraz mogła by wziąsc prysznic .
Na dodatek że łazienka będzie bardzo funkcjonalna i nie będzie problemów z utrzymaniem czystości
Widzieliśmy ten projekt na grafice komputerowej .

Jest naprawdę śliczna na zdjęciach , i to wielkie lustro wizualnie zwiększa całą przestrzeń.
Wykonanie przeróbki wyszło by bardzo tanio i szybko można by było zrealizować projekt.
Pozostaje wtedy istotny problem . Co z intymnością w tym miejscu.
Moj facet nie zbyt jest zadowolony z tego powodu ja też . I nie wiemy co dzieci powiedzą na projekt nowej łazienki.
Dużo dyskutujemy na ten temat .. I chyba nie mamy żadnego wyboru i jesteśmy raczej skłonni przyjąć ten pomysł nowej łazienki .

Co Wy byście zrobili. Czy mieliście podobny problem.
A może ktoś z was wie jak jak inaczej można by było załatwić problem z kąpielą.

Z góry wszystkim dziękuję z wszelkie porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Koszt takiego remontu będzie duży, kiedyś taka rodzina na wsi myła się w misce i bez łazienki dawali radę.
Nie wiadomo też czy wasz związek okaże się takim na zawsze.
Można wyznaczyć godziny korzystania z łazienki w której oddzielić wc od pozostałej częsci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...