Forum Ciąża i dziecko

Jak wybrać przedszkole?

~dzerski

~dzerski

Czekam mnie teraz wybór przedszkola. Na co powinnam zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze? To nasze pierwsze dziecko, więc tak naprawdę nie mam pojęcia, co jest istotne ;-)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~alasonik

~alasonik

Ale szukasz prywatnego czy państwowego?
Na pewno ważne jest podwórko, własna kuchnia, program, opinie o przedszkolu, to jest najważniejsze. A co jeszcze? Kwestia indywidualnych oczekiwań co do np. diety, liczby posiłków. Wszystko zaczyna się od tego, czy w ogóle patrzcycie też na prywatne przedszkola.

Olkarr

Olkarr

Myślę, że najlepiej wybrać jakieś przedszkole z polecenia. Nie ma co ryzykować. A jeśli nie masz żadnej znajomej, która wysłała swoje dzieci do przedszkola, to poczytaj opinie w necie.
Ja zwróciłabym także uwagę na wielkość przedszkola i to czy mają ogródek/plac zabaw.

208255 olkarr Kobieta, 25 lat, Kraków
~dzerski

~dzerski

Raczej prywatne. Co do publicznego to nawet nie mam pewności, czy dostanę miejsce, ale gdzieś tam wniosek złożę, tylko dla pewności, że coś będziemy mieć do wyboru.

Asiolaczek

Asiolaczek

A czy nie jest tak ze teraz kazde dziecko ma zapewnione miejsce w przedszkolu? Sama chce poslac swoja 4 letnia córkę. I wlasnie wszyscy mi to mowia.

201856 asiolaczek Kobieta, 31 lat, Gliwice
~mentor

~mentor

Moje dziecko jest w prywatnym, językowym. Ma podwórko, mnóstwo wycieczek, własną kuchnię, fajną kadrę, no i ciekawszy program. Publiczne są ogranicozne narzuconym programem. Prywatne poza podstawą realizują dużo więcej i tym wygrywają.

~dzerski

~dzerski

Asiolaczek - tak jest, ale że musi mieć, to nie oznacza, że na swoim osiedlu. A w nawet średnim mieście podróż na drugą jego stronę to jest godzina. Nie mówiąc już nawet o wożeniu dziecka to jakiejś miejscowości pod miastem.

~kasma

~kasma

Tak jest, trochę to fikcja, bo co mi po przyznanym publicznym, skoro mam prawie godzinę jazdy przez miasto w jedną stronę? Dziecko poszło do prywatnego. 3 minuty jazdy od domu.

~aiolaczek

~aiolaczek

U mnie w poblizu nie ma zadnego prywatnego przedszkola. Jedynie sa 3 panstwowe i do tych chce skladac. Jak myslicie jest szansa zeby sie dostal? Skoro jedyne punkty jakie moze dostac to 5 z tego ze blisko przedszkola mieszkamy.

~kassana

~kassana

Moje dziecko jest w Sowie w Częstochowie, w prywatnym przedszkolu. Na pewno nie będę niczego pod tym względem zmieniać. Widzę efekty, szczególnie pod względem językowym. Jednak to trochę inaczej kiedy dziecko ma kilka godzin dziennie z językiem zamiast 15 minut tygodniowo...

~darekos

~darekos

Prywatne - też się zgadzam. Moje dziecko tak chodzi i po prostu nie ma co porównywać. W publicznych muszą po prostu realizować program. W prywatnych robią minimum + więcej, ale to kwestia taka, na co możecie sobie pozwolić.

~katore

~katore

Prywatne i najlepiej językowe. To moim zdaniem zdecydowanie najlepsze rozwiązanie również z punktu widzenia dziecka. Poza tym moja teoria mówi, że w prywatnych muszą się starać, żeby mieć ludzi. W publicznych i tak będą ich mieć. Poza tym - różnice programowe mogą być poważne.

~aiolaczek

~aiolaczek

A wy macie gdzies w poblizu te przedszkola prywatne czy musicie dojezdzac? Bo ja tez chcialam prywatnie poslac dziecko ale najblizsze prywatne jest na drugim koncu miasta i nie jest to jakies wybitne przedszkole

~ak38383

~ak38383

Jeeśli bierzesz pod uwagę tak jak ja przedszkola prywatne, to przede wszystkim zakres zajęć jest ważny. W czesnym może być ich dużo lub mało, oczywiście trzeba sprawdzić jakie są posiłki, czy pasują dziecku. Ale tak na prawdę wszystko wyjaśni się pierwszego dnia jak u nas w Tequeście, gdzie Jaś chodzi bez oporów :)