Skocz do zawartości
Forum

od którego momentu witaminy ?


Gość unirika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalennaaa

Myślę, że najlepiej brać już przed zajściem w ciąże. Kwas foliowy jest np bardzo ważny poczytaj sobie o tym jak źle na rozwój dziecka wpływa jego niedobór. Ja brałam witaminymama dha premium jak tylko zdecydowaliśmy, że chcemy mieć dziecko. Byłam u lakarza powiedział żeby po odstawieniu antykoncepcji przez 3 miesiące poczekać, ale witaminy brać. Teraz jestem już w 16tc i nadal je biorę

Odnośnik do komentarza

mój gin zalecał mi też branie mamadha premium zanim zaczelismy sie starac, mówil zebym pobrała 2-3 miesiące a potem dopiero próbować ;) to taki bezpieczny czas zeby uzupełnić ewentualne braki, najleiej idz do ginekologa

Odnośnik do komentarza
Gość wiolka887766

Mój lekarz też mówił, że idealnie te 3 miesiące przed zajściem w ciążę brać. Ja brałam od momentu jak tylko zaczęliśmy się starać. Kwas foliowy i kwasy DHA odpowiadają za rozwój układu nerwowego, mózgu, wzroku dziecka, a te narządy tworzą sie już w pierwszych tygodniach ciąży, więc idealnie by było już na tym etapie nie mieć żadnych niedoborów.\

Odnośnik do komentarza

Od początku, jak tylko się dowiesz o ciąży, albo najlepiej nawet przed ciążą. Ja zaczęłam jak tylko zaczęliśmy się starać i w sumie dobrze, bo po miesiącu już byłam w ciąży ;) Tez brałam mama DHA, nie jestem fanką tych wszystkich wieloskładnikowych witamin. Jem dużo warzyw i owoców, więc postanowiłam brać tylko to, co konieczne, poczytałam i wybrałam mama DHA, a lekarz pochwalił mój wybór i kazał mi braż te witaminy do końca ciąży

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaG77

Polecam apke na telefon Skanerka do sprawdzenia składu produktu i jego analizy. Kupując kosmetyki dla moich dzieci chce mieć pewność ze skład ich jest nienaganny. Dzieki aplikacji Skanerka robię to z dużą przyjemnością. Jest podany skład produktu jego analiza i na dodatek można sprawdzić w jakim sklepie jesr dostepny i jaka jest cena:)

Odnośnik do komentarza
Gość mimiczka8

Ja brałam chyba jakiś miesiąc przed tym, jak dowiedziałam się, że zaszłam w ciążę. Lekarz mi powiedział, że warto zacząć wcześniej, żeby jak najlepiej przygotować swój organizm do ciąży. Łykałam mama dha premium. A! No i nie przestałam brać tych witamin po porodzie, tylko dopiero jak skończyłam karmić.

Odnośnik do komentarza

Ja przed zajściem w ciążę brałam tylko kwas foliowy bo tak kazał mi mój ginekolog. Potem jak już się udało to przerzuciłam się na mama dha premium plus, to takie witaminy właśnie z kwasem foliowym, dha i magnezem, w sumie nie brałam nić więcej, tylko dwie tabletki dziennie.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika87

Oprócz witamin wcześniej trzeba zrobić badania bo może wcale nie potrzebujesz konkretnej witaminy, a np prowitamina A jest bardzo niebezpieczna dla płodu bo bo uszkadza i albo obumiera, albo dziecko rodzi się z deformacjami. Tak czy inaczej zawsze należy skonsultować przyjmowanie suplementów- no chyba że są dostępne w drogeriach bez recepty i zawierają więcej chemii niż pożytecznych składników. Ja oprócz kwasu foliowego, od 2 cykli stosuje żel prefert vaginal. Wyznaczam sobie dni płodne i w czasie owulacji i około owulacji stosuje ten żel w celu ułatwienia plemnikom dotarcia do dojrzałej komórki jajowej. Jest to moje drugie staranie o dziecko, na razie za mną nieudane 4 cykle, lekarz powiedział, że żel powinien ułatwić zapłodnienie. A kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza
Gość Andezlikaka

Ja brałam właśnie przed zajściem w ciąże bo miałam kilka niedoborów, nie były one duże ale lekarz mi powiedział, że lepiej je brać żeby dobrze przygotować oraganizm na ciążę. Ja akurat brałam mama dha premium plus bo lekarz mi powiedział, że potem mogę brać je też przez całą ciążę i mają rekomendację PTG, a dla mnie to jednak ważne, aby taki prparat był bezpieczny

Odnośnik do komentarza

hm... też muszę chyba już zaczać brać jakieś witaminy, w sensie coś więcej niż tylko kwas foliowy, bo od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dziecko i ciąża może pojawić się w każdej chwili. widzę, że mama dha premium+ jest tu polecana. na pewno skonsultuję ze swoim ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...