Skocz do zawartości
Forum

najlepsze witaminy


Gość elkardda

Rekomendowane odpowiedzi

Również brałam witaminy z DHA a dokładnie Composita Mama DHA. Zawsze sobie w aptece internetowej wapteka zamawiałam. Dwa rodzaje kapsułek, jedna to witaminy, a druga kwasy DHA. Tak jak w moich żelazo oczywiście w składzie, jak wyczytałam wysoko przyswajalne dlatego ja dodatkowo nie brałam. Wyniki miałam ok. Zawsze możesz lekarza dopytać.

Odnośnik do komentarza

Ja nie musiałam brać żelaza, miałam w normie, a nadmiar w ciąży nie jest wskazany, powoduje zaparcia i może być podobno przyczyną nawet cukrzycy ciążowej, gdzieś mi się o uszy taka informacja obiła. Ja zaufałam w tej kwestii lekarzowi i brałam Mama DHA, jego zdaniem to właśnie najlepsze witaminy, krótki i prosty skład, tylko to, co niezbędne. Czułam się na nich bardzo dobrze, nie miałam odruchu wymiotnego jak w pierwszej ciąży, bo wczesniejsze witaminy bardzo było czuć rybą ;)

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o mama dha to rzeczwiście zawiera wszystkie niezbędne witaminy w składzie, ja się przekonałam do niego bo jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wiec wiem, że mogę spokojnie przyjmować i zapewniać dziecku odpowiedni poziom witamin.

Odnośnik do komentarza
Gość gosianka

Tak, jak najbardziej. Mój lekarz mówił, ze taki optymalny czas to 3 miesiące przed zajściem w ciążę. Ja zaczęłam brać mama DHA jak tylko zaczęliśmy się starać. To ważne, żeby w momencie zajścia w ciążę nie było już żadnych niedoborów. A kiedy ciąża nie była planowana, to witaminy trzeba zacząć brać jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

Dobrze jest zacząć brać w momencie kiedy panujemy ciążę. Brałam mama dha premium, skład tych tabletek najbardziej mi odpowiadał , krótki , najważniejsze witaminy w składzie są. Poza tym wiadomo, że należy zdrowo się odżywiać.

Odnośnik do komentarza

a co w sumie zawiera mama dha premium plus, zaczynam rozglądać się za jakimś preparatem który w pełni zabezpieczy moje dziecko przed wszelkiego rodzaju wadami, dobrze jest sprawdzić co rekomenduje PTG i wtedy szukać nejlepszgo rozwiązania dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Konkretnie to kwas foliowy, kwasy DHA, witaminę D, magnez i jod. To wszystko jest już w odpowiednich dawkach dla kobiet w ciąży, więc nie musisz wszystkiego brać oddzielnie. Mi lekarz tez zalecił mama DHA premium od początku ciąży.

Odnośnik do komentarza
Gość bronczika

No ja miałam mama dha premium i były dla mnie bardzo dobre :) Mają dużo fajnych skłądników oprócz kwasu foliowego, co tylko wzmacnia ich wartość. No i też warto pamiętać,, że przy karmieniu dziecka też dobrze jest wzmacniać organizm tymi witaminami.

Odnośnik do komentarza

kiedyś widziałam infografikę, że żeby dostarczyć organizmowi tyle kwasu foliowego, ile jest w dwóch tabletkach mama dha premium, to trzeba byłoby zjeść kilka kilogramów szpinaku. to niewykonalne ;) no,a w tych witaminach jest nie tylko kwas foliowy, ale przecież jeszcze magnez, jod, witamina d i dha.

Odnośnik do komentarza

W takim razie jeżeli szukacie przede wszystkim naturalnych witamin to możecie sprawdzić również ofertę przygotowaną przez https://iodex.pl/ u których będziecie mogli kupić jod naturalny w płynie. Przede wszystkim pozyskiwany jest z naturalnie występujących osadów z zamkniętych prehistorycznych mórz i oceanów. Dlatego warto się im przyjrzeć i jeśli widzicie braki tego składnika w swojej diecie oraz wyszło Wam to na badaniach. 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim mnóstwo warzyw i owoców w diecie a mało cukrów i przetworzonej żywności. Codziennie jak najwięcej czasu na dworze, częste wietrzenie pomieszczeń i nieprzegrzewanie dziecka.

To chyba najlepiej działa.

Jeśli pomimo to maluch często choruje, dobrze jest skonsultować się z lekarzem pediatrą. Mogę tutaj dać namiar na doświadczonego pediatrę z Kielc:

https://www.pediatrakielce.com/

Doktor Katarzynę Wójcicką. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...