Forum Ciąża i dziecko

najlepsze witaminy

~elkardda

~elkardda

mamusie jakie witaminy wciązy najlepsze? Kupiłam sobie mamadha premium, dobre są? jest tu jakaś mama która brała i powie jak sie u niej sprawdziły? czy jest sens jeszcze żelazo dodatkowo brąć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mama ania

~mama ania

Również brałam witaminy z DHA a dokładnie Composita Mama DHA. Zawsze sobie w aptece internetowej wapteka zamawiałam. Dwa rodzaje kapsułek, jedna to witaminy, a druga kwasy DHA. Tak jak w moich żelazo oczywiście w składzie, jak wyczytałam wysoko przyswajalne dlatego ja dodatkowo nie brałam. Wyniki miałam ok. Zawsze możesz lekarza dopytać.

~rpl789

~rpl789

Ja nie musiałam brać żelaza, miałam w normie, a nadmiar w ciąży nie jest wskazany, powoduje zaparcia i może być podobno przyczyną nawet cukrzycy ciążowej, gdzieś mi się o uszy taka informacja obiła. Ja zaufałam w tej kwestii lekarzowi i brałam Mama DHA, jego zdaniem to właśnie najlepsze witaminy, krótki i prosty skład, tylko to, co niezbędne. Czułam się na nich bardzo dobrze, nie miałam odruchu wymiotnego jak w pierwszej ciąży, bo wczesniejsze witaminy bardzo było czuć rybą ;)

~jotkaa

~jotkaa

jeśli chodzi o mama dha to rzeczwiście zawiera wszystkie niezbędne witaminy w składzie, ja się przekonałam do niego bo jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wiec wiem, że mogę spokojnie przyjmować i zapewniać dziecku odpowiedni poziom witamin.

~yeyerr

~yeyerr

czy taie witaminy mogę juz zaczac brac jesli nawet nie jestem jeszcze w ciazy??

~gosianka

~gosianka

Tak, jak najbardziej. Mój lekarz mówił, ze taki optymalny czas to 3 miesiące przed zajściem w ciążę. Ja zaczęłam brać mama DHA jak tylko zaczęliśmy się starać. To ważne, żeby w momencie zajścia w ciążę nie było już żadnych niedoborów. A kiedy ciąża nie była planowana, to witaminy trzeba zacząć brać jak najszybciej.

~cenowa

~cenowa

Dobrze jest zacząć brać w momencie kiedy panujemy ciążę. Brałam mama dha premium, skład tych tabletek najbardziej mi odpowiadał , krótki , najważniejsze witaminy w składzie są. Poza tym wiadomo, że należy zdrowo się odżywiać.

~jamirka

~jamirka

a co w sumie zawiera mama dha premium plus, zaczynam rozglądać się za jakimś preparatem który w pełni zabezpieczy moje dziecko przed wszelkiego rodzaju wadami, dobrze jest sprawdzić co rekomenduje PTG i wtedy szukać nejlepszgo rozwiązania dla siebie.

~brusia00

~brusia00

Konkretnie to kwas foliowy, kwasy DHA, witaminę D, magnez i jod. To wszystko jest już w odpowiednich dawkach dla kobiet w ciąży, więc nie musisz wszystkiego brać oddzielnie. Mi lekarz tez zalecił mama DHA premium od początku ciąży.

~bronczika

~bronczika

No ja miałam mama dha premium i były dla mnie bardzo dobre :) Mają dużo fajnych skłądników oprócz kwasu foliowego, co tylko wzmacnia ich wartość. No i też warto pamiętać,, że przy karmieniu dziecka też dobrze jest wzmacniać organizm tymi witaminami.