Skocz do zawartości
Forum

Przedszkole terapeutyczne czy integracyjne w Warszawie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn ma autyzm. Jesteśmy pod opieką jednej z poradni w Warszawie, z której nie do końca jestem zadowolona (ale to już inny temat). W tej placówce sugerują nam żebyśmy posłali syna do pkola integracyjnego. Z kolei ja z moją skromną wiedzą i matczyną intuicją, czuję, że chyba lepszym rozwiązaniem byłoby pkole terapeutyczne. Obecnie szukam informacji na ten temat, przeszukuję internet, fora i czuję się coraz bardziej zagubiona. Jeśli są tu rodzice dzieci z autyzmem, będę wdzięczna za Wasze historie i Wasze zdanie na temat pkoli integracyjnych i terapeutycznych.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że autyzm macie już potwierdzony diagnozą?

Pewnie ile rodziców tyle opinii. Każde dziecko jest też inne...więc nie chcę Ci radzić, bo Was nie znam. Ale chętnie podzielę się swoim punktem widzenia na temat takich przedszkoli.

Ja uważam, że dziecko z autyzmem, które ma rozpocząć swoją przygodę z przedszkolem, powinno trafić tylko i wyłącznie do placówki terapeutycznej. Nad plusami takiego rozwiązania mogłabym się długo rozwodzić, natomiast skupię się na tym, co dla mnie osobiście jest najważniejsze.
Terapia indywidualna dziecka z psychologiem. W przedszkolu terapeutycznym do którego chodzi mój Mateusz, taka terapia jest codziennie! Niestety w placówkach integracyjnych które początkowo brałam pod uwagę, terapia indywidualna jest raz w tygodniu, albo i rzadziej w niektórych miejscach. Owszem, można z dzieckiem chodzić na terapię po przedszkolu i też mieć ją codziennie. Tylko pytanie czy po całym dniu zajęć, nie obciążymy tym dodatkowo dziecka.

Kolejnym plusem jest ilość dzieci w grupach. W grupie Mateusza jest ich w sumie 5. W przedszkolach integracyjnych, zazwyczaj 15 czy nawet 20. Różnicy chyba nie muszę tłumaczyć ;)

Odkąd Mateusz ma tak częstą terapię i do tego różne zajęcia grupowe podczas przedszkola, zauważyliśmy z mężem spore postępy w jego zachowaniu. Nie twierdzę, że integracja jest zła. Jest ok...ale później. To właśnie placówka terapeutyczna powinna przygotować dziecko do integracji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...