Forum Ciąża i dziecko

Moje dziecko nie chce jeść

~Tośka

~Tośka

Streszczę mój problem w jednym zdaniu - moje dziecko nie chce jeść. Je tylko naleśniki, pierogi i surówki, o mięsie nie ma mowy ani o mleku. Juz próbowałam wszystkiego i nic nie skutkuje. Pomóżcie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~matylda

~matylda

Dzieci mają swoją logike dotyczącą jedzenia - nie zmusisz ich do jedzenia czegoś, co im nie smakuje albo źle się kojarzy. Zastanów się dlaczego Twoje dziecko może nie lubić mięsa? czy nie lubi każdego rodzaju mięsa? Nawet kurczaka? Może jadło mięso, które było twarde? Albo żylaste? I się zniechęciło? Dzieci zmieniaja swoje smaki, to, żę teraz je pierogi i naleśniki nie znaczy, że zawsze tak będzie - pewnie niedługo się tym przejje i odmieni. A spróbuj przyrządzić naleśniki nie na słodko, tylko właśnie z jakimś mięsnym farszem, najlepiej mięso z warzywami, a nie samo mięso. Daj więcej warzyw i tylko pojedyncze kawałki mięsa. dziecko zje i nawet nie będzie wiedziało, że to tam było, a jak powie, że mu smakowało to oznacza, że teraz coś tylko wymyśla :)

Asioook

Asioook

skoro chce jeśc tylko kilka potraw to mu je dawaj, przeje się i przez pewnien okres nie będzie jadło tych potrwa to może na mięso się przerzuci.

--

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

12 asioook Kobieta, 29 lat, Kraków
karolinexxx

karolinexxx

bardzo prosty sposob: nie rob nalesnikow pierogow ani nic. jak zglodnieje to zje co innego. wytrzyma kilka dni i sie przelamie, nie mozesz ustepowac w koncu to dla jgo dobra

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 32 lata, Karolkowo
~baśka75

~baśka75

Ale to brzmi okrutnie... Głodne ma chodzić? Juz lepiej, żeby pierogi zjadło, w końcu co w tym złego?

~smutasek28

~smutasek28

witam mój syn też tak robił jak był młodszy ,miał swoje wybrane potrawy,dziś ma 16 lat i do dziś nie lubi mięsa ani mleka.a jego rozwój przebiegał cały czas prawidłowo.będzie dobrze niech je co lubi ,z czasem sam sie przekona co dobre .Pozdrawiam

aanielkaa

aanielkaa

spokojnie, nie bedzie chodzilo glodne, jak nie zje obiadu to jeszcze nic sie nie stanie, rodzice lataja za dziecmi i karmia na sile jak nie chca jesc to daja to co lubi byle zjadlo i to bardzo duzy blad. Nie chce ejsc - ok niech nie je.

17 aanielkaa Kobieta, 37 lat, Kraków
maria35

maria35

tylko musisz pmiętać że od tak mącznych potrwa można łatwo utuczyć dziecko. Może spróbuj jakoś zamaskować mięso...

7 maria35 Kobieta, 41 lat, Warszawa
~jadwiga

~jadwiga

Może niech dziecko gotuje razem z Tobą jakieś fajne, kolorowe potrawy, moga być ułozone jakoś śmiesznie. Jak pomoże w przyrządzeniu to chętniej zje.

~aania83

~aania83

Też mam ten sam problem...moja 2- letnia córka chętnie je obiady uwielbia zupy, z mięsa to tylko drób, lubi także ryby....ale w ogóle nie chce jeść chleba ani bułek :( co zrobić? rano wypija mleko, a później mam problem z przygotowaniem jej drugiego śniadania, bo ciągle tylko kaszka i jogurt, ani chleba ani parówki...a chciałam dodać że gdy miała rok, bardzo się tym zajadła, z dnia na dzień nie chciała, a teraz jak widzi to odrazu płacze, a nie chciałabym karmić ją na siłę :(

maria35

maria35

To może przygotuj jej takie zabawne kanapeczki. Bierzesz foremkę do ciasteczek np serduszko i wycinasz w chlebie serduszka potem dajesz na to jakiś serek, z rzodkiewki robisz oczka a ze szczypiorku uśmiech. Możesz też wycinać te kształty za pomocą szklanki. I robić różne kombinacje.

7 maria35 Kobieta, 41 lat, Warszawa
sindy81

sindy81

moj syn w ogole nie chcial pic sokow a akurat mial problemy zdrowotne i musial pic. zrobilam sok z marchwii przelalam do butelki o po normalnym soku i wmowilam mu ze to malinowy. wiem ze to okropne, ale jaki sukces był!

19 sindy81 Kobieta, 36 lat, Katowice
~magdalenka

~magdalenka

a potem dziecko dorośnie, sam kupi sobie sok malinowy i zrobi aferę w sklepie, że mu zły sprzedali :)