Skocz do zawartości
Forum

Czy powinnam się martwić o rozwój mojego dziecka?


Gość k...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem mama 3.5 letniego chlopca. Niektore zachowania mojego dziecka spedzaja mi sen z powiek, generalnie jezeli chodzi o rozwoj fizyczny syn rozwija sie prawidlowo martwi mnie jednak jego rozwoj intelektualny oraz opozniony rozwoj mowy. Syn urodzil sie w UK tutaj tez mieszkamy kiedy mial rok i 2 miesiace ulegl wypadkowi poparzyl raczke byl to czas w ktorym zaczynal mowic proste dwusylabowe slowa jednak po tym trudnym incydencie troche sie zmienilo ciagle wizyty w szpitalu terapia itd. Kiedy mial rok i 7 miesiecy zaczal chodzic do przedszkola Brytyjskiego nie mowil jesze wtedy nic oprocz mama, apcia (babcia) tata pic potrafil nasladowac i wskazywac zwierzatka i pojazdy sortowal kocki itd. ale nie ukladal zdan i nie mowil. Od tamtego czasu caly czas chodzi do przedszkola 2-3 razy w tygodniu jego mowa na pewno jest opozniona mowi i zna wiele slow ale zdania buduje bardzo proste (duzo lepiej mu idzie po angielsku niz po polsku) czasami mam wrazenie ze on nie rozumie co do niego mowie tak jakby nie skupia sie na tym, nie lubi rysowac czasami maluje farbami ale bardzo rzadko. Potrafi wymyslic fabule zabawy np zbiera rozne zabawki postacie auta i wymysla scenke z dnia codziennego to co potrafi powiedziec to mowi reszte mowi po swojemu, uklada puzzle jest bardzo aktywny fizycznie jezdzi na rowerze i hulajnodze lubi zabawy nad morzem i na placach zabaw, jest towarzyskim dzieckiem nawiazuje relacje z rowiesnikami ale woli nieco starsze dzieci ktore poprowadza go w zabawie, reaguje na imie i nie przejawia dziwnych zachowan oprocz tego ze bardzo czesto miewa napady zlosci bywa agresywny i autoagresywny bez powodu czasami chociaz najczesniej jest to spowodowane tym ze czegos mu zabraniam lub nie chce wykonac jego polecenia, bardzo czesto budzi sie w nocy z przerazliwym krzykiem bardzo dlugo placze i nie mozna go uspokoic rzuca sie po lozku lub podlodze i nie kontaktuje tak jakby jeszcze spal sa to zachowania ktore wydaja mi sie dziwne dla dziecka w jego wieku. Dodam jeszcze ze samodzielnie korzysta z toalety i sygnalizuje potrzeby. Prosze o odpowiedz czy jest sie czym martwic? Dziekuje i pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...