Forum Ciąża i dziecko

Przedszkole językowe

~sakota

~sakota

Co sądzicie o wysłaniu dziecka do przedszkola językowego? Czy dziecko, które sobie średnio radzi z polskim, poradzi sobie w przedszkolu językowym?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Myślę, że tak, w przedszkolu wszystkie dzieci słabo i średnio radzą sobie z językiem polskim jak z innym językiem, ale zawsze coś w głowie zostanie i łatwiej sobie później poradzi w szkole.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~aniasosik

~aniasosik

Mój syn bardzo mało mówił, kiedy go puszczaliśmy do przedszkola. Po 3 latach bardzo dużo potrafi mówić po angielsku, poważnie ;-) Nie ma się czego obawiać. Dziecko w towarzystwie rówieśników rozwija się zdecydowanie szybciej ;-) 1

~rakaldo

~rakaldo

Moja córka bardzo mało mówiła, kiedy szła do przedszkola językowego. A teraz mówi ładnie i po polsku, i po angielsku. Tak więc moim zdaniem przedszkole językowe jak najbardziej jest dobrym rozwiązaniem. No i oczywiste, że dziecko będzie miało dzięki niemu zdecydowanie łatwiejszy start.

~bozkana

~bozkana

A polecicie jakieś przedszkole językowe w Częstochowie?
Córka ma iść od przyszłego roku dopiero, ale chcemy mieć już teraz ten temat ogarnięty. Pomysły, propozycje?

~jaśminaska

~jaśminaska

Sowa na Grabówce. Ogólnie to nie wiem, czy w mieście są jeszcze jakieś inne przedszkola językowe. Ale ogólnie oni są zdecydowanie najbardziej polecani w okolicy. Poziom jest wysoki, dużo możliwości, własne podwórko, międzynarodowi goście. Wejdźcie na ich FB - tam jest wszystko opisane.

~koskier

~koskier

Trudno się dostać do takiego przedszkola?
Kiedy trzeba się zapisać, żeby mieć miejsce na pewniaka?
Córka idzie do przedszkola dopiero za rok.

~asiaporets

~asiaporets

Przerabiałam ten temat. Zapisywałam dziecko zaraz po nowym roku. Ale jeśli jesteś pewna, że chcesz tam je zapisać, to zrób to nawet wstępnie, nieoficjalnie, wcześniej. Przynajmniej później nie będzie takiego ryzyka, że zabraknie miejsca dla waszego dziecka.

renata119

renata119

Ja zapisałam dziecko do prywatne przedszkole gdańska gdzie od najmłodszych lat uczą też języka angielskiego i nie żałuję. Teraz już jest w podstawówce i to co się nauczył w przedszkolu procentuje teraz.

207549 renata119 Kobieta, 30 lat, Lublin
KatarzynaSas

KatarzynaSas

My chodzimy z dziećmi, tzn. dzieci chodzą i je uwielbiają.
Dodatkowo zapisaliśmy na kurs językowy gdzie głównie grają i bawią się i są baaardzo zadowolone.
Zajęcia prowadzone metodą GENKI - proponuje poczytać - może w domu uda się coś z tego poćwiczyć :)
http://babyenglishcenter.pl/

208409 katarzynasas Kobieta, 26 lat, Łódź
JustinaJust

JustinaJust

Przedszkole językowe to naprawdę dobry wybór, sama na początku miałam wątpliwości czy moje dziecko sb poradzi ale już po miesiącu spędzonym w Tequeście wiedziałam, że wybór był jak najbardziej trafny...Widziałam, że zostały ostatnie 2 miejsca do zerówki więc polecam dopytać, bo poziom nauki stoi na wysokim poziomie, teraz rozpoczął się Summer Camp tak żeby maluchy mogły z pożytkiem spędzić wakacje :)

210241 justinajust Kobieta, 26 lat, Płock
blackgrzywa

blackgrzywa

A jak konkretnie działa takie przedszkole i jak wygląda program? Bo język angielski jest obowiązkowo w każdym przedszkolu co wynika z podstawy programowej.

207861 blackgrzywa Mężczyzna, 27 lat, Warszawa