Skocz do zawartości
Forum

Wszy u dziecka


Gość JadwigaRz

Rekomendowane odpowiedzi

Do CichoWsza przekonała mnie siostra a konkretnie jej córka a moja chrześnica. Odkąd zaczęła chodzić do szkoły z tymi gumkami we włosach odtąd skończyły się ich problemy z wszami. A wcześniej to niestety trochę tych przygód miała, siostra sporo nerwów straciła na usuwaniu pasożytów...

Odnośnik do komentarza

U nas egzamin zdało Parasidose, bez obaw można stosować u dzieciaków od 3 miesiąca życia, więc jakby córka zaraziła młodszą, to nie byłoby problemu. Na szczęście nie było potrzeby użycia, bo w 15 minut pozbyłam się wszy u córki, skutecznie.

Odnośnik do komentarza

Nam CichoWsza bardzo pomogło ochronić się przed wszami. Akurat u dziecka w klasie była przez pewien czas prawdziwa nawałnica wszy i moja corka jako jedna z nielicznych przeszła przez tę inwazję suchą stopą :> Gumeczki przeszły próbę ogniową rewelacyjnie!

Odnośnik do komentarza
Gość baśkata

Parasidose to i u nas się sprawdziło, od dłuższego czasu spokój, ale jak mi ostatnio znajoma fryzjerka opowiadała że u nich to cała grupa złapała to paskudztwo i nawet jej córcia, musiała ię szybko pozbyćt ego bo pracuje przecież z ludzmi i do pracy by ni emogła chodzić

Odnośnik do komentarza
Gość magdasobczak

My też stosujemy u córki CichoWsza i również jesteśmy zadowoleni z efektów. Mimo, że u innych dzieci w przedszkolu problem rzeczywiście istnieje, ale u naszej córki się nie pojawił, dlatego rzeczywiście warto o tym pomyśleć jeśli chcecie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza

Co do wszy, to obecnie rzeczywiście warto się przygotować. Problem pojawia się w wielu szkołach i przedszkolach. U dziewczynki opcją mogą być gumki CichoWsza, które stosujesz, jak zwykłe gumki do włosów. Są specjalnie nasączone i będą odstraszać wszy. Podobno bardzo dobrze i skutecznie działają.

Odnośnik do komentarza
Gość majamania
W dniu 18.09.2019 o 17:37, Truskawkowamonia napisał:

W tych czasach wszy u dziecka to aż dziwne. Tzn w tym sensie, że wszy kojarzą się z brudem itp więc pytanie, które dziecko to zapoczątkowało i co z tą rodziną jest nie tak. W 21 wieku wszy powinny być gatunkiem wymarłym a jednak nie są.

A dlaczego nie są? Bo właśnie przez takie gadanie ludzie się wstydzą przyznać i się wszawica rozprzestrzenia. Znajoma przedszkolanka opowiadała mi, ze rodzice prosto w oczy zaprzeczają, ze dziecko ma wszy, mówią, ze to łupież, drapie się od uczulenia itp.  Puszczają dziecko do przedszkola i wszawica się szerzy. Moja córka własnie w przedszkolu złapała, poszła do przedszkola pierwszy raz po dłuzszej chorobie, nie byłam przygotowana, niczym jej nie popsikałam, nie posmarowałam, bo dopiero na drzwiach zobaczyłam ogłoszenie. No i już po powrocie znalazłam u niej 3 szt. i kilka gnid zdążyły złożyć. Szybko leciałam do apteki, kupiłam parasidose i zdusiłam problem w zarodku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...