Skocz do zawartości
Forum

Dziecko z ADHD


Gość Wiola.B

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek ma podejrzenie ADHD. Jestem kompletnie załamana, nie wiem jak poradzić sobie z tym zaburzeniem, nie wiem jak pomóc wlasnemu dziecku. Na razie tylko denerwuję się, że on nie jest w stanie się skupić, że nie umie usiedzieć w miejsscu. Proszę pomóżcie mi! Jak radzić sobie z dzieckiem z ADHA

Odnośnik do komentarza

dzieci z adhd wymagają więcej uwagi, trudnosci w koncentracji nie dyskfalifikują ich jako inteligentnych dzieci, po prostu musisz mu poswiecac wiecej uwagi i tak jak maria napisla, po prostu uczyc go jak sie uczyc, pomagac mu. mozesz tez konsultowac sie z psychologiem co robic aby bylo mu latwiej opanowac material i cos zrobic

Odnośnik do komentarza

ADHD jest to Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi. Nie jest to choroba, a stan w jakim funkcjonuje dziecko. Nie wyklucza to dziecka z życia ani innych aktywności. Trudności jakie mogą się wiązać z ADHD to niemożność dopasowania się do grupy rówieśniczej, nadaktywność, wybuchy złości, gniewu, niemożnośc skupienia uwagi. Zmuszanie dziecka do konkretnych czynności nie przyniesie rezultatu.

W jaki sposób pomóc dziecku z tym syndromem? Przede wszystkim okazać zrozumienie, jest ono potrzebne każdemu, a dziecko z ADHD potrzebuje go w szczególności. Nie można odrzucać takiego dziecka czy obwiniać. Dziecko z ADHD lepiej radzi sobie w uporządkowanym świecie. Dobrze jest pokazać mu pewne zasady i metody jakie funkcjonują na co dzień. Wyjaśnić: o tej godzinie jemy śniadanie, o tej idziemy na spacer. To daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie boi się ono nieprzewidwalności. Dziecko z ADHD potrzebuje dużo miłości, akceptacji. Trzeba nauczyć je wykonywać jedną czynność w danym momencie. Mieszkanie nie powinno być pstrokate, kolorowe, w otoczeniu dziecka nie może się dużo dziać - np włączony telewizor plus rozmowy.

Dziecko z ADHD lubi konkretne polecenia, nie prośby w stylu - dlaczego znów nie posprzątałeś, co się z tobą dzieje?!. Lepiej powiedzieć - nadszedł czas, abyś posprzątał swój pokój.

Może mieć trudności w nauce z powodu trudności z usiedzeniem w jednym miejscu i skupieniem uwagi. Rodzice powinni nauczyć dziecko spokojnej pracy w odrabianiu lekcji, pokazać, że może być to przyjemne i bez presji.

Dobrze, aby takie dziecko często wyciszało się. miało kontakt z przyrodą, wychodziło i odrywało się od głosnej codzienności. Dużo akceptacji i wyrozumiałości, a jestem pewna, że Twoje dziecko poczuje się dobrze i bezpiecznie.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

zwracam się z pytaniem dręczącym mnie od pewnego czasu - u mojego 7 letniego syna stwierdzono adhd. Jaka może być jego przyczyna? Przed ciążą ojciec dziecka nadużywał alkoholu i papierosów oraz miał kontakt z narkotykami. Czy to mogło mieć wpływ? Z tego co już doczytałam adhd to nieprawidłowość genowa. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość Basia35

Hej, nie wiem, czy nadal szukasz pomocy, ale moim zdaniem powinnaś udać się z synem do specjalisty. ADHD, to nie żaden wyrok, a dzieci z tą przypadłością mogą również prawidłowo się rozwijać. Moja koleżanka chodzi ze swoim synem do Pracowni Diagnozy i Terapii Dziecka https://www.gborkowski.pl/oferta w Lublinie, a u chłopca widać spore postępy w nauce i zachowaniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...