Forum Ciąża i dziecko

Czy to ciąża czy panika? Odstawienie antykoncepcji

EmmaMila

EmmaMila

Witajcie, przeczytałam mnóstwo wątków na ten temat, ale dalej nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi.
Po roku stosowania tabletek antykoncepcyjnych musiałam zrobić sobie przerwę, gdyż wizytę mam dopiero za 2 miesiące, a nie miałam już recepty na wykupienie . Przyszedł okres, po okresie uprawiałam kilka razy seks bez prezerwatywy, ale finał nigdy nie był wewnątrz. Minęło około 12 dni od pierwszego takiego stosunku, od wczoraj czuję ból piersi i sutków, są jakby bardziej nabrzmiałe i cięższe (jak do tej pory nie bolały nawet przed okresem), do tego bolą mnie jajniki, od kilku dni zauważyłam u siebie mleczno-biały śluz. Okres powinnam teraz dostać teoretycznie za 11 dni. Gust kulinarny zawsze miałam inny, więc "zachciankami" się nie przejmuję. Powinnam się martwić?

205580 emmamila Kobieta, 20 lat, Grodzisk Mazowiecki

Odpowiedzi znajdują się poniżej

EmmaMila

EmmaMila

od 26 kwietnia do 5 maja brałam też antybiotyk, więc podobno tabletki mogły nie działać, ale miałam wtedy okres (27.04-2.05) więc wtedy są niepłodne niby... stosunek też był...

205580 emmamila Kobieta, 20 lat, Grodzisk Mazowiecki
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Przerwa w stosowaniu antykoncepcji rodzi ryzyko ciąży. Radziłabym wykonać test ciążowy.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin