Forum Ciąża i dziecko

Czy mogę być w ciąży?

~p...m

~p...m

18 lutego, w 26 dniu cyklu, uprawialam seks z zabezpieczeniem, 22 lutego dostałam okresu w terminie spodziewanej miesiączki, okres trwał 4 dni. Teraz okres mi się spóźnia i w związku z tym. Obawiam się że mogę być w ciąży, czy to możliwe? Dodam że mam bolesne piersi i od kilku dni pobolewa mnie brzuch, ale okresu brak.. śluz jest mleczny, niekleisty..

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~netporadnia pl

~netporadnia pl

Witam!
Współżyła Pani w dni niepłodne (w 30 dc dni płodne przypadają ok. 16-18 dc) i po współżyciu nastąpiła prawidłowa miesiączka, więc jeśli po miesiączce nie było współżycie,ciąża jest niemożliwa. Na opóźnienie miesiączki mogą mieć wpływ różne czynniki, takie jak stres,leki, czy dieta.Proponuje spokojnie poczekać na miesiączkę. Jeśli opóźnienie będzie wynosiło ponad 7 dni, proponuje udać się do ginekologa.
Serdecznie pozdrawiam!

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Jeśli po prawidłowo występującej miesiączce nie było współżycia, to nie ma szans na ciążę. Proszę cierpliwie i spokojnie czekać na kolejną miesiączkę.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin
~andriel

~andriel

Zabezpieczaliście się, dostałaś okres, więc powinnaś być spokojna. Jeśli wasze zabezpieczenie to dla was za mało to stosujcie coś dodatkowo. Może to być zel plemnikobójczy np contragel.