Skocz do zawartości
Forum

Zaadoptowanie dziecka


Gość Anka 5555333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anka 5555333

Witam
Wczoraj zaadoptowalismy 15 letniego chłopaka z domu dziecka ( ja nie mogę mieć dzieci) . Niestety chłopak jest zamknięty w sobie. Siedzi cały czas w pokoju. Ja wiem i rozumiem że musi się za klimatyzować i wiem że jesteśmy dla niego obcymi ludzmi.

Cały czas się zastanawiam jak z nim zaczac rozmowę.
Czy ma ktoś pomysł?
Proszę o odp

Odnośnik do komentarza

Witaj serdecznie na poczatku chcialam napisac, ze bardzo podziwiam osoby ktore adoptuja dzieci darze Was ogromnym szacunkiem gdyz na pewno jest to ciezka decyzja.
Chlopak w tym wieku moze zaczynac wiek tzw. buntowniczy, ale oczywiscie nie zawsze tak jest.
Powinnisie usiasc w 3 i szczerze i otwarcie porozmawiac. Chcecie by mowil do Was po imieniu czy mowil mama tata?to tez jest ważne w nawiazaniu cieplych relacji miedzy Wami. Musicie sie zapytać czy jest zadowolony, ze jest z wami powiedziec dlaczego jego wybraliscie jak chcecie byc traktowani i czego od niego oczekujecie. To ze chlopiec jest adoptowany nie znaczy ze ma zyc z Wami bez zasad obowiazujacych w domu. Powinien zajmowac sie obowiazkami domowymi pomagac Wam i rowniez Was wspierac. On zapewne ma w sobie jakies cechy ale dopiero Wy odkryjecie czy jest dobrym chlopcem i czy mozecie mu ufac. Zapytajcie go czy chce byc z Wami. Powiedzcie ze oczekujecie ze bedziecie zgrana rodzina wzajemnie sie wspierac i rozwiazywac problemy. Moze dom dziecka byl jego domem i u Was sie boi byc nalezy z nim o wszystkim porozmawiac. Bedzie na pewno nie łatwo gdyz jest to prawie dorosly czlowiek i pewnych zachowan w nim nie zmienicie mozecie mu jedynie wpajac pewne dobre cechy i uczyc o zycia od nowa. Powodzenia najwazniejsza jest rozmowa a moze usiadzcie razem i niech kazdy z Was opowie jakim jest czlowiekiem tzw historie zycia moze to Was zblizy. Nie mozecie sie poddawac w tym wieku dziecko tez moze dac w kosc moze pyskowac ale takie dzieci sa nawet w rodzinach nieadopcyjnych zycze abyscie zaznali uczcucie milosci od tego chlopca

Odnośnik do komentarza
Gość Anka 5555333

alexia0806
Witaj serdecznie na poczatku chcialam napisac, ze bardzo podziwiam osoby ktore adoptuja dzieci darze Was ogromnym szacunkiem gdyz na pewno jest to ciezka decyzja.
Chlopak w tym wieku moze zaczynac wiek tzw. buntowniczy, ale oczywiscie nie zawsze tak jest.
Powinnisie usiasc w 3 i szczerze i otwarcie porozmawiac. Chcecie by mowil do Was po imieniu czy mowil mama tata?to tez jest ważne w nawiazaniu cieplych relacji miedzy Wami. Musicie sie zapytać czy jest zadowolony, ze jest z wami powiedziec dlaczego jego wybraliscie jak chcecie byc traktowani i czego od niego oczekujecie. To ze chlopiec jest adoptowany nie znaczy ze ma zyc z Wami bez zasad obowiazujacych w domu. Powinien zajmowac sie obowiazkami domowymi pomagac Wam i rowniez Was wspierac. On zapewne ma w sobie jakies cechy ale dopiero Wy odkryjecie czy jest dobrym chlopcem i czy mozecie mu ufac. Zapytajcie go czy chce byc z Wami. Powiedzcie ze oczekujecie ze bedziecie zgrana rodzina wzajemnie sie wspierac i rozwiazywac problemy. Moze dom dziecka byl jego domem i u Was sie boi byc nalezy z nim o wszystkim porozmawiac. Bedzie na pewno nie łatwo gdyz jest to prawie dorosly czlowiek i pewnych zachowan w nim nie zmienicie mozecie mu jedynie wpajac pewne dobre cechy i uczyc o zycia od nowa. Powodzenia najwazniejsza jest rozmowa a moze usiadzcie razem i niech kazdy z Was opowie jakim jest czlowiekiem tzw historie zycia moze to Was zblizy. Nie mozecie sie poddawac w tym wieku dziecko tez moze dac w kosc moze pyskowac ale takie dzieci sa nawet w rodzinach nieadopcyjnych zycze abyscie zaznali uczcucie milosci od tego chlopca

Najgorszym problemem jest to że chłopak mówi że nie jest zadowolony z tego że go wzięliśmy z domu dziecka i mówi że nigdy nas nie zaakceptuje jako rodziców i rodzinę

Odnośnik do komentarza

Czułam ze taka reakcja moze być. Mysle ze powinnaś udac sie z mężem do psychologa ale taki który zajmuje sie trudna mlodzieza gdyż jest to trudna sytuacja. Moze być dobrze a moze być tak ze calkowicie Was odżuci. Musicie działać i nie tracić czasu. Podziwiam Was ze wzięliście chłopca w takim wieku bylo maleńkie bo byście swoje wartości wpajali od małego dużego chłopca nie zmienicie od razu a czas pokarze czy bedzie chcial byc z Wami tylko nie dajcie sie wykorzystywać

Odnośnik do komentarza
Gość Anka 5555333

alexia0806
Proszę powiedziec czy Wy przed adopcja rozmawialiście z tym chłopcem?przeciez musiał sie wypowiedzieć?

Oczywiście że rozmawialiśmy ale tak jak mówię chłopak był zamknięty w sobie i mówił tak jakby na siłę. Ale dowiedzieliśmy się w domu dziecka że z wychowawcami tak samo rozmawiał a czasem w ogóle. W stosunku do swoich rówieśników tak samo. Nie miał przyjaciół. Z nikim w swoim wieku nie rozmawiał

Odnośnik do komentarza
Gość Anka 5555333

alexia0806
Udajcie sie do psychologa najpierw Ty z mężem pozniej razem. Byc moze przeżył traumę ktora sprawia ze oddala sie od ludzi bedzie ciężko a jak Wam się nie uda co wtedy??to będzie dluga i trudna droga życzę powodzenia

Spróbujemy pójść do psychologa. Chłopak był już kilka razy. Czuję że nic z tym nie zrobimy ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza

Mysle ze musiało sie cos w jego zyciu wydarzyć ze poprostu nienawidzi ludzi znacie jego hostorie zycia ile lat miał jak go oddali do domu dziecka??skoro byl juz u psychologa i nic nie zadzialalo obawiam sie ze nic tego nie zmieni dopóki on sam nie bedzie chcial sie zmienić. Decyzja o adopcji byla zapewne trudna ale jesli sie zdecydowaliście na opiekę łatwiej byloby Wam opiekować malym dzieckiem i rozwijać w nim nowe wartości chłopca w tym wieku nie zmienicie żeby tylo byl dobrym człowiekiem i nie zrobil Wam krzywdy. Życzę Wam naprawde szczęścia i żeby wszystko jak najlepiej sie ulozylo mogę spytac ile macie lat?moze nie jest jeszcze za późno by zaadoptować Male dziecko. Trzymam za Was kciuki powodzenia. Dużo rozmawiajcie i mówcie czasami wprost. Moze słowa do chłopaka : Wybraliśmy Ciebie i chcemy byś byl z nami szczęśliwy możesz rozmawiać z nami szczerze i otwarcie co mamy zrobic byś nam zaufal i wierzyl ze możemy stworzyć szczwsliwa rodzinę nie chcemy cie skrzywdzić chcemy byś byl szczęśliwy...mowie do niego i nie zostawiajcie go samego jesli nie chce byc z Wami nie zmusicie go dopóki go nierozgryziecie ciężko bedzie

Odnośnik do komentarza
Gość Anka 5555333

alexia0806
Mysle ze musiało sie cos w jego zyciu wydarzyć ze poprostu nienawidzi ludzi znacie jego hostorie zycia ile lat miał jak go oddali do domu dziecka??skoro byl juz u psychologa i nic nie zadzialalo obawiam sie ze nic tego nie zmieni dopóki on sam nie bedzie chcial sie zmienić. Decyzja o adopcji byla zapewne trudna ale jesli sie zdecydowaliście na opiekę łatwiej byloby Wam opiekować malym dzieckiem i rozwijać w nim nowe wartości chłopca w tym wieku nie zmienicie żeby tylo byl dobrym człowiekiem i nie zrobil Wam krzywdy. Życzę Wam naprawde szczęścia i żeby wszystko jak najlepiej sie ulozylo mogę spytac ile macie lat?moze nie jest jeszcze za późno by zaadoptować Male dziecko. Trzymam za Was kciuki powodzenia. Dużo rozmawiajcie i mówcie czasami wprost. Moze słowa do chłopaka : Wybraliśmy Ciebie i chcemy byś byl z nami szczęśliwy możesz rozmawiać z nami szczerze i otwarcie co mamy zrobic byś nam zaufal i wierzyl ze możemy stworzyć szczwsliwa rodzinę nie chcemy cie skrzywdzić chcemy byś byl szczęśliwy...mowie do niego i nie zostawiajcie go samego jesli nie chce byc z Wami nie zmusicie go dopóki go nierozgryziecie ciężko bedzie

Miał 5 lat gdy go matka oddała bo jego ojciec umarł a matka nie chciała się nim opiekować. Przez 10l nikt go nie zaadoptował
Mamy 39l. Ja nie mogę mieć dzieci dlatego zaadoptowaliśmy tego chłopaka. Też mi sie wydaje że chyba łatwiej byłoby zaadoptować małe dziecko tak jak mówił mój mąż.

Odnośnik do komentarza

Jesteście młodzi mąż miał racje ze powinniście zaadoptować male dziecko uczyć od małego szacunku i milosci i nie ukrywac do 18 roku zycia ze jesteście prawdziwymi rodzicami bo to pozniej odbija sie na rodzicach zastępczych. Chłopiec mając 5 lat wiele na pewno pamięta będąc nastolatkiem po takich przejściach nie chce bliskości i kontaktu z innymi gdyż został bardzo skrzywdzony przez biologiczna matkę. On n pewno myśli ze jak Was bedzie zle traktował to go oddacie bo to zapamiętał od małego byc może matka mu wpajala ze jest nie potrzebny i go oddala tu musiała byc patologia. Musicie z mężem postanowić co chcecie dalej zrobic z tym chłopcem zle relacje mogą popsuć Wasz związek a tego na pewno nie chcecie. Pamiętajcie ze on na pewno ma w sobie jakieś uczucia ale czy on chce lepszego zycia??

Odnośnik do komentarza

Dobrze by bylo jakbys miala możliwość porozmawiać z dziecmi które byly adoptowane moze one pokierowaly by Cie jak rozmawiać z nastolatkiem. W tym wieku większość dzieci przechodzi bunt ale moze uda Wam się to wszystko ogarnąć pamiętajcie tez ze nic na sile nie da sie stworzyc rodziny jesli chłopak nie chce być z Wami. Bardzo mu wspolczuje traumy jaka przeżył

Odnośnik do komentarza
Gość Anka 5555333

alexia0806
Jesteście młodzi mąż miał racje ze powinniście zaadoptować male dziecko uczyć od małego szacunku i milosci i nie ukrywac do 18 roku zycia ze jesteście prawdziwymi rodzicami bo to pozniej odbija sie na rodzicach zastępczych. Chłopiec mając 5 lat wiele na pewno pamięta będąc nastolatkiem po takich przejściach nie chce bliskości i kontaktu z innymi gdyż został bardzo skrzywdzony przez biologiczna matkę. On n pewno myśli ze jak Was bedzie zle traktował to go oddacie bo to zapamiętał od małego byc może matka mu wpajala ze jest nie potrzebny i go oddala tu musiała byc patologia. Musicie z mężem postanowić co chcecie dalej zrobic z tym chłopcem zle relacje mogą popsuć Wasz związek a tego na pewno nie chcecie. Pamiętajcie ze on na pewno ma w sobie jakieś uczucia ale czy on chce lepszego zycia??

Mówi że nie chce. Mąż chciałby małe dziecko. Wydaje mi sie że z tym chłopakiem chyba nie damy rady, ale co w takiej sytuacji zrobić? Oddać go?
Dodam jeszcze że chłopak ma takie jakby ślady pobicia z dzieciństwa więc chyba był bity w domu.

Odnośnik do komentarza
Gość Anka 5555333

alexia0806
Szkoda w takim razie życzę powodzenia abyście zaznali prawdziwe szczęście i poczuli macierzyństwa smak

Szkoda. Dziękuję. Na pewno nie poczujemy smaku macierzyństwa bo ja nie wiem co mam już robić i raczej nie skończy się to normalną rodziną.

Odnośnik do komentarza
Gość Anka 5555333

~Anka 5555333
alexia0806
Szkoda w takim razie życzę powodzenia abyście zaznali prawdziwe szczęście i poczuli macierzyństwa smak

Szkoda. Dziękuję. Na pewno nie poczujemy smaku macierzyństwa bo ja nie wiem co mam już robić i raczej nie skończy się to normalną rodziną.

Mam na myśli to że chyba nie będzie można zostawić tego chłopaka

Odnośnik do komentarza

Porozmawiajcie z opiekunami domu dziecka dopiero jest z Wami krótko ale jesli nic sie nie zmieni ??niektórzy mogą pomyśleć ze oddając go z powrotem to zle itd ale ja uważam ze skoro on nie chce być z Wami i nie daje chociaż cień nadziei ze może byc inaczej niech sie Z Wami pożegna nie wiadomo co w nim siedzi a jak Wam zrobi krzywdę??bo psychika jego jest tak ukierunkoana??

Odnośnik do komentarza

Chłopiec z Wami rozmawia??nawiązuje jakiś kontakt??zmywa naczynia jak zje ??co kolwiek robi?usiądź z nim i wyciągnij z niego wszystko zrób to delikatnie ale postaw na swoim ..mam nadzieje ze uda Wam się adopcja małego dziecka nawet 2 letnie dziecko bedzie dla Was dużym szczęściem. Trzeba pamiętać ze biorąc dziecko z domu dziecka różne sytuacje mogą Was spotkać moze dziecko traktować Was jak rodziców a moze być udreka przez cale życie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...