Skocz do zawartości
Forum

czemu dzieck się moczy?


Gość zaniepokojonam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniepokojonam

dlaczego dziecko nagle zaczyna się moczy c w nocy? nasz 7 latek nagle zaczął się moczyc i już nie wiemy co robić, lekarz to zwala na zmianę szkoły, chociaż wiem ż emłody dobrze się odnalazł w nowym miejscu, jest zadowolony, to jaka może być inna przyczuna?

Odnośnik do komentarza

Znalazłam fajny artykuł mysle ze powinnaś sie udać do specjalisty moze do psychologa dziecięcego na pewno cie dobrze pokieruje czasem rodzice nie zdaja sobie sprawy z pewnych sytuacji.
"Wśród przyczyn moczenia wyróżnia się nadmierna produkcję moczu w nocy związaną ze zbyt niskim poziomem substancji odpowiedzialnej za prawidłowe zagęszczanie moczu w nocy (wazopresyna). Wazopresyna poza innymi działaniami zmniejsza produkcję moczu i fizjologicznie (czyli w warunkach prawidłowych) powoduje obniżenie diurezy w godzinach nocnych. Niektóre dzieci wydzielają mniej tej substancji w nocy, co powoduje, iż produkcja moczu przekracza pojemność pęcherza i dochodzi do moczenia nocnego.
Kolejną przyczyną moczenia nocnego może być zmniejszona pojemność pęcherza moczowego i jego nadaktywność. Powoduje to, że mimo prawidłowej produkcji moczu w nocy „nie mieści się” on w za małym pęcherzu i dochodzi do moczenia.
Dodatkowo, duża grupa dzieci z moczeniem nocnym ma problemy z wybudzaniem, śpi „głębiej” od rówieśników, którzy się nie moczą. Powoduje to, że nie odczuwają sygnału z pęcherza, gdy ten jest pełen.
Nie jest natomiast prawdą, że moczenie nocne ma podłoże psychogenne lub jest wynikiem lenistwa dziecka. Prawdą natomiast jest, że dzieci z moczeniem, które nie są leczone mają niższą samoocenę, są bardziej zamknięte w sobie i mają kłopoty w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami."

Odnośnik do komentarza

~dzidziuska
Czy jest sens prowadzić jakiś dzienniczek tego moczenia się? Mam podobny problem i nie wiem co robić, córka nie bardzo chce o tym rozmawiać

Dzień Dobry, Na stronie można pobrać taki dziennik mikcji, aby odnotować wszystkie czynności pęcherza moczowego i jelit w ciągu doby. Umożliwi to lekarzowi sprawdzenie, czy u Pani dziecka występują jakiekolwiek schorzenia pęcherza.
Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...