Skocz do zawartości
Forum

Ciąża u wege


Gość MałgorzataJaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MałgorzataJaa

Dzień dobry,
Mam już 30 lat i chciałabym zacząć starania o dziecko, jestem jednak wegetarianką i trafiłam już na jednego lekarz, który powiedział mi, że mięso jest niezbędny, aby płód rozwijał się prawidłowo, z kolei inny powiedział mi, że wystarczy odpowiednia suplementacja. Absolutnie nie mam zamiaru jeść mięsa, ale nie chcę by przez to ucierpiało moje dziecko. Co możecie mi poradzić?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim powinnaś się skonsultować z odpowiednim lekarzem, poszukaj może w internecie jakiego polecają inne dziewczyny. W prawdzie ja nie jestem weganką, ale nie lubię warzyw i owoców, powiedziałam mojemu lekarzowi i on nie mówił, że muszę itd. Zalecił mi stosowanie mama dha premium plus, który miał uzupełniać wszystkie braki w moim organizmie. Chyba wszyeto jest ok bo wyniki mam dobre.

Odnośnik do komentarza
Gość Karollina43

Ja jestem wegetarianką już ponad 10 lat, a moja mała ma 2 latka. Nie wyobrażam sobie, abym w ciąży miała jeść mięso. Jadłam normalnie jajka, ale te ekologiczne, z wolnego wybiegu, tak samo inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Lekarz powiedział mi jednak, że to za mało i powinnam brać jakieś witaminy i poleciał mi mama dha premium+. Miałam robione badania i wsyztskio było ok, mała po porodzie ważyła ponad 3kg także da się być wege i urodzić zdrowe dziecko. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

skonsultowałabym to z innym lekarzem, też w ciązy nie jadłam mięsa, braam mama dha premium, jadłam dużo strączkowych rzeczy i rzeczy które mają żelazo i nie było problemu, wyniki miałam dobre, czułam się ok. W tych witaminach masz kwas foliowy, dha, witaminę d3, nie ma sensu robić coś wbrew własnym poglądom jeśli można łatwo znaleźć inne odpowiedniki mięsa w żywieniu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...