Forum Ciąża i dziecko

Prawidłowy rozwój płodu

~skimonka

~skimonka

Witam Panie doktorze, obecnie jestem w 32 tc (według ostatniej miesiączki) ale z USG wynika, że ciąża jest młodsza. Miesiączkuję nieregularnie ze względu na PCO.
Wyniki z połówkowego USG wykonanego w 20t6d są następujące:

BPD 45 mm - 19t4d, HC165,9 mm- 19t3d, AC 137,3 mm- 19t1d, FL 30,9 mm - 19t4d.

W 30t6d ciąży wykonałam kolejne badanie USG i oto wyniki:

BPD 73,7 mm -29t4d, HC 260,1 mm- 28t5d, AC 248,7 mm- 29t1d, FL 55,9 mm - 29t1d.

Czy powinnam niepokoić się mniejszym obwodem główki w stosunku do pozostałych wymiarów. Pani doktor wykonująca badanie powiedziała, że to nic niepokojącego, gdyż całe dziecko jest mniejsze ale i tak się zamartwiam, gdyż w I trymestrze ciąży okazało się, że choruję na toksoplazmozę a wiem, że grozi to małogłowiem. Pani doktor ani teraz ani podczas poprzedniego badania nie zauważyła żadnych nieprawidłowości takich jak zwapnienia mózgu, łożyska czy innych narządów.

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Hanna

Odpowiedzi znajdują się poniżej

fijolek

fijolek

Zaufaj lekarce. Ona wie co robi. Jesli masz co do niej wątpliwości to zmień lekarza, chociaż zmiana lekarza w trakcie ciąży to nienajlepsza decyzja.

--

Love, laugh and live! :)

9 fijolek Kobieta, 31 lat, Łódź
Złośliwa

Złośliwa

no skoro całe dziecko jest mniejsze to głoka jest mniejsza. Zaufaj lekarzom i nie panikuj na zapas

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 32 lata, Warszawa
karolinexxx

karolinexxx

ja mysle ze nie masz sie czym martwic, dziecko rozwija sie w swoim tempie nim sie obejrzysz bedziesz miała piękną dzidzię, skoro lekarz nic nie mówi to na pewno wszystko jest w porzadku, jakby było coś nie tak na pewno by powiedziała

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 32 lata, Karolkowo
sindy81

sindy81

każda mama sie martwi ale wiesz to tez od dziecka zalezy jedno rozwija sie szybciej inne wolniej ale mysle ze nie masz sie co martwic ponowisz badania i porownasz wyniki lekarz by Ci cos powiedzial jakby cokolwiek bylo nie tak

19 sindy81 Kobieta, 36 lat, Katowice
Asioook

Asioook

mnie też się tak wydaje, przeciez lekarz nie ukrywał byt przed toba czegoś...

--

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

12 asioook Kobieta, 29 lat, Kraków
xSandra

xSandra

kazda mama sie martwi bo chce zeby wszystko bylo dobrze ja mysle ze jest trzymam kciuki za Was!!

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 30 lat, Kraków