Forum Ciąża i dziecko

Częściowe zaburzenie rozwoju u dziecka

Maślankaa

Maślankaa

Witam,
w ostatnim czasie wstępną diagnozę od psychologa, że mój syn najprawdopodobniej ma CZR. Ponoć konieczna jest dalsza diagnoza w kierunku autyzmu. W moim odczuciu to wszystko jest na wyrost, ale oczywiście chcemy to sprawdzić. Znacie miejsca w Warszawie gdzie można dziecko poddać takiej diagnozie? Najchętniej prywatnie, bo obawiam się odległych terminów na nfz.

161038 maslankaa Kobieta, 30 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Proszę zajrzeć na stronę Fundacji Synapsis. Znajdzie tam Pani listę placówek oferujących pomoc w zakresie diagnozy i terapii autyzmu i spektrum autystycznego. Powodzenia!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
Maślankaa

Maślankaa

A czy Pani tam pracuje? Skąd Pani zna tą fundację? Czy faktycznie rzetelnie przeprowadzają diagnozy?

161038 maslankaa Kobieta, 30 lat, Warszawa
natka.klatka

natka.klatka

Autorka wątku jest z Warszawy jak sama napisała to raczej nie będzie jeździła do Sosnowwca. Ja jestem z Wrocławia, wiec też pewnie w Wawie sobie znajdziesz placówkę odpowiednią, natomiast mogę polecić Ci z czystym sumieniem JAKIE BADANIE powinnaś zrobić swojemu dziecku. Ja też rok temu bylam zalamana bo taką samą diagnozę usłyszałam od przedszkolenj psycholog którą potwierdził lekarz osiedlowy, ale oczywiście bez żadnych poleceń, sama musiałam sobie poradzić. Zapisałam się na grupy o autyźmie na FB, co Ci bardzo polecam i tam mi polecono że jeśli dziecko jest dopiero diagnozowane to warto zapłacić trochę wiuęcej i zrobić mu kompleksowe i nowoczesne badanie ADOS. Znajdziesz w internecie na pewno opis badania, nie w kazdym miescie je robią, są też różne "upgrady" tego badania, udoskonalane wciąż poziomy, ja miałam to szczescie że we Wrocławiu robiłam je w przychodni Ginemedica i oni mają najnowszy "upgrade" czyli ADOS-2. W wawie pewnie też znajdziesz. Bardzo polecam i musze powiedzieć, że to badanie po prostu postawiło mnie na nogi, a jeszcze pani doktor byla konkretna, kompetentna i wyszlam z poteżną dawką wiedzy o swoim dziecku.

256837 natka-klatka Kobieta, 36 lat, Wrocław
jajoasia

jajoasia

Córka też robiła wnuczce ADOS, dwa lata temu. Bardzo chwaliła badanie i panią dr Ferenc z Ginemediki.

256840 jajoasia Kobieta, 54 lata, Kłodzko