Forum Ciąża i dziecko

Jaki fotelik dla 8-miesięcznego dziecka?

~Talina

~Talina

Nie wiem jak to możliwe, ale dziecko już wyrasta z łupinki główka wystaje za bardzo z fotelika 0-13, więc czas na nowy? Co polecacie dla 8-miesięcznego dziecka do 600 zł?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Grabilab

~Grabilab

W tej cenie na isofix polecam babysafe westie można montować tyłem lub przodem do 18 kg.

~Info ze strony

~Info ze strony

Fotelik Babysafe Westie został poddany testowi dynamicznemu przy prędkości 56 km/h przeprowadzonemu przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT.

Test wykonany przy prędkości 56 km/h (fotelik montowany tyłem) z użyciem manekina antropomorficznego Q3 (odpowiadającego 3-letniemu dziecku).

Test wykazał, że na szyję dziecka działają 25% niższe siły niż określone jako graniczne wiodącego szwedzkiego testu.

Pomiary wykazały, że na głowę pasażera działają następujące maksymalne siły:
959,9N na górny odcinek szyjny,
922N na dolny odcinek szyjny.

~vinnalla

~vinnalla

Ja mam fotelik Jane Gravity i mogę polecić, sprawdza się naprawdę fajnie. można go obracać o 360 stopni, ma regulowane oparcie i zagłówek. Jakość wykonania w stosunku do ceny jest całkiem dobra.

~marikanlala

~marikanlala

Dobrym rozwiązaniem jest też pas Smart Kid Belt, alternatywa dla fotelika, równie bezpieczna. No i jest bardziej poręczna, miejsce zajmowane przez pas jest minimalne w porównaniu doi fotelika. Posiada wszelkie atesty i certyfikaty, warto sprawdzić.

~Robert964

~Robert964

Akurat mam doświadczenie w wyborze fotelika samochodowego. Niedawno wymieniałam na https://lionelo.com/shop/bastiaan/. O tyle fajny fotelik, że regulacja przebiega wraz z rozwojem dziecka, więc długoterminowy. Głowa jest również dodatkowo zabezpieczona, a o to chyba najbardziej mi chodziło. Syn się nie skarży.