Forum Ciąża i dziecko

Czy istnieje ryzyko ciąży i konieczna jest wizyta u lekarza?

~h...l

~h...l

Mojej dziewczynie spóźnia się okres o 2 dni.Ma 16 lat.Przed planowanym dniem rozpoczęcia okresu miała infekcje i brała tabletki NeoVaginal.W dzień przed okresem miała żółtą wydzielinę z pochwy.Aktualnie ma objawy okresu tzn.ból kości,podbrzusza,głowy oraz zwiekszona ochota na słodycze.Odbywaliśmy stosunek dużo wcześniej i sprawdzaliśmy zabezpieczenie jest szczelne.Czy konieczna jest wizyta u ginekologa ? Jeśli tak,to czy wymagana jest pełnoletniość ponieważ dziewczyna obawia sie reakcji rodziców

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~netporadnia pl

~netporadnia pl

Infekcje intymne oraz stres mogą powodować opóźnienie miesiączki.Prezerwatywa nie zabezpiecza w 100%, nawet jeżeli jest szczelna. Najlepszym zabezpieczeniem jest nie współżyć w dni płodne.Zastanówcie się, czy warto powodować, takie ryzykowne sytuacje, czy nie lepiej poczekać, aż będziecie stabilni życiowo.Twoja dziewczyna może iść sama do ginekologa.Aby rozwiać wątpliwości zróbcie paskowy test z pierwszego porannego moczu. W razie pytań zapraszam do kontaktu.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Żółta wydzielina z pochwy może świadczyć o infekcji intymnej, stąd opóźnienia w okresie. Uważam, że Twoja dziewczyna powinna pójść do ginekologa, a Wy wspólnie przemyślcie, czy warto tak wcześnie rozpoczynać współżycie i ryzykować niechcianą ciążę. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin