Skocz do zawartości
Forum

odżywianie w ciąży


Gość kammela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kammela

dziewcyzny jak się odżywiałyście w trakcie ciąży? wiem ze powinno się jeść zdrowo tylko jak to pogodzić z normalnym życiem, jestem w ciąży, pracuje mam tez synka i ie mam czasu się bawić w codzienne gotowanie, w pracy zjadam to mi wpadnie w ręce, nie mam siły codziennie robić sobie posiłków do pracy, staramsię ale różnie to bywa, biorę codziennie mama dha premium żeby sobie dostarczyć kwas foliowy i inen witaminy, nie chcę żeby maleństwu czegoś zbrakło

Odnośnik do komentarza

ja mam szczęście, bo moja siostra jest dietetyczką i ułożyła mi cały jadłospis na 9 miesięcy, a potem, kiedy urodził się synek, też to zrobiła. dodatkowo brałam przez całą ciążę i okres karmienia piersią mama dha premium, a w trzecim trymestrze ciąży jeszcze żelazo w saszetkach, ale nie pamiętam nazwy.

Odnośnik do komentarza

Jasne, że zwracam uwagę na to co jem. Już w trakcie planowania ciąży zaczęłam zażywać Naturell Folian - nie miałam pojęcia wcześniej o tym, że wiele osób nie jest w stanie całkowicie metabolizować kwasu foliowego, dlatego warto sięgać po jego aktywną formę, jak właśnie w tych tabletkach.

Odnośnik do komentarza

Warzywa i owoce plus różne kasze to podstawa ale też nie wszystko w odpowiedniej ilości dostarczymy organizmowi dlatego trzeba uzupełniać kwas foliowy, kwasy DHA, jod to na pewno wpłynie na prawidłowy rozwój maluszka i jego narządów, ja biorę mamadha premium, tam mam to wszystko co najważniejsze. Więcej na prawdę mi nie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Ja też biorę te witaminy mama dha premium i wszystko jest ok, do tego całkowicie odstawiłam czarną herbatę, kawę i alkohol. Każdego dnia staram się wypijać 2 litry wody, do tego jem więcej warzyw i owoców, nie za bardzo je lubię dlatego też lakarka włączyła mi te witaminy żeby nie nabawić się niedoborów

Odnośnik do komentarza

Mama dha premium+ brała moja siostra i jej wyniki w czasie ciązy były bardzo dobre, a ona czasem miała magnez w dolnych granicach, więc domyślam się, że to dzięki tym witaminom w ciąży jej magnezu nie brakowało. Ale też zdrowo się odżywiała. Prawie nie jadła czerwonego mięsa w ciąży, a zamiast tego mnóstwo kasz i warzyw oraz ryby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...