Forum Ciąża i dziecko

odżywianie w ciąży

~kammela

~kammela

dziewcyzny jak się odżywiałyście w trakcie ciąży? wiem ze powinno się jeść zdrowo tylko jak to pogodzić z normalnym życiem, jestem w ciąży, pracuje mam tez synka i ie mam czasu się bawić w codzienne gotowanie, w pracy zjadam to mi wpadnie w ręce, nie mam siły codziennie robić sobie posiłków do pracy, staramsię ale różnie to bywa, biorę codziennie mama dha premium żeby sobie dostarczyć kwas foliowy i inen witaminy, nie chcę żeby maleństwu czegoś zbrakło

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~martocha5

~martocha5

ja mam szczęście, bo moja siostra jest dietetyczką i ułożyła mi cały jadłospis na 9 miesięcy, a potem, kiedy urodził się synek, też to zrobiła. dodatkowo brałam przez całą ciążę i okres karmienia piersią mama dha premium, a w trzecim trymestrze ciąży jeszcze żelazo w saszetkach, ale nie pamiętam nazwy.

~Mahata

~Mahata

Jasne, że zwracam uwagę na to co jem. Już w trakcie planowania ciąży zaczęłam zażywać Naturell Folian - nie miałam pojęcia wcześniej o tym, że wiele osób nie jest w stanie całkowicie metabolizować kwasu foliowego, dlatego warto sięgać po jego aktywną formę, jak właśnie w tych tabletkach.

~Miszelka

~Miszelka

A w czym on jest lepszy on innych kwasów foliowych? Jak wchodzę do apteki to autentycznie nie wiem co wziąć.

~kolendra

~kolendra

Warzywa i owoce plus różne kasze to podstawa ale też nie wszystko w odpowiedniej ilości dostarczymy organizmowi dlatego trzeba uzupełniać kwas foliowy, kwasy DHA, jod to na pewno wpłynie na prawidłowy rozwój maluszka i jego narządów, ja biorę mamadha premium, tam mam to wszystko co najważniejsze. Więcej na prawdę mi nie trzeba.