Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża


Gość nckiitty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zawirowana

Hej. Może zacznę od początku. 31.12 kochałam się z chłopakiem, kolejnego dnia ( 01.01 ) przyjęłam tabletkę i po 3h 15min od jej zażycia miałam małe wymioty. Pierwsze pytanie, czy tabletka Artizia w tym czasie zdążyła się wchłonąć? Czy mogło dojść do zapłodnienia? Hmm następnie 15-17.01 miałam małe brązowe plamienia. Czy mogą się one pojawiać jak przyjmuję tabletki już 10 miesięcy? 20.01 dostałam krwawienia z odstawienia, które trwało tak jak zawsze 4-5 dni. Teraz zmieniłam tabletki na Sylvie20 i lekko bolą mnie piersi i mam na nich żyłki.. Czy to może być wina zmiany tabletek? Stresuję się, że mogło dojść do zapłodnienia miesiąc temu, bo tabletka się nie wchłonęła.. :( ale krwawienie z odstawienia było, więc powinno być ok? Doświadczone koleżanki, rozwiejcie moje wątpliwości.. Proszę

Odnośnik do komentarza

Witam, piszę tu, ponieważ jestem straszną panikarą, a wyczytałam w internecie kilka informacji, które mnie zaniepokoiły.

Właśnie kończę pierwsze opakowanie tabletek Novynette. Ginekolog powiedział, że jestem w pełni zabezpieczona od pierwszej tabletki biorąc ją pierwszego dnia okresu (co zresztą zrobiłam). Na ulotce jedyne, co jest napisane to to, że powinno się ją wziąć tak, jak to właśnie zrobiłam i nie jest wymagane stosowanie dodatkowych zabezpieczeń, zaś w przypadku, gdy wezmę powiedzmy drugiego dnia miesiączki, zaleca się stosowanie np. prezerwatyw przez kolejne siedem dni. No ale nieistotne, pierwszą tabletkę wzięłam pierwszego dnia. Nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, jedyne dolegliwości, jakie były, to bóle głowy.

15 dnia brania pigułek kochałam się ze swoim facetem do końca i im więcej czytam w internecie, tym więcej mam wątpliwości, otóż wyczytałam, że pierwsze opakowanie tabletek ma zdecydowanie słabszą skuteczność i nie zabezpiecza ono w pełni.

Czy jest to choć trochę prawdą czy bujdą wyssaną z palca? Zaczynam się coraz to bardziej niepokoić.

Odnośnik do komentarza

po pierwszym opakowani organizm musi się przyzywyczaić, ja krwawienie dostałam między 4-5 dniem przerwy, a teraz od 3 lat krwawienie z odstawienia mam 3 dnia przerwy, nie panikuj, nie masz powodu - jeśli zazywałas tabletki poprawnie to wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Gość gość 200

Witam . Wraz z moim partnerem uprawialiśmy sex przerywany w 1 dniu 7 dniowej przerwy w braniu tabletek anty . Teraz po 7 dniowej przerwie mam brać słabsze tabletki Bonadea->vibin mini . Czy istnieje możliwość że nie będę zabezpieczona 7 dnia i mogę zajść w Ciąże po stosunku przerywanym który odbył się 1 dnia ?

Odnośnik do komentarza

Witam! Od 5 lat biore tabletki antykoncepcyjne i jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie pominac ani jednej, az do teraz..W pierwszym tygodniu wzielam pierwsza tabletke (wtorek rano), ale o drugiej juz zapomnialam (sroda rano) i wzielam oby dwie w czwartek. W srode wieczorem wspolzylam z mezem i doszlo do wytrysku we mnie. Potem w piatek znowu zapomnialam tabletki i wzielam dwie w sobote rano. Wspolzylam tez w piatek. Czy moge byc w ciazy ? Kiedy powinnam zrobic test? Czy powinnam brac dalej tabletki ?
Oboje z mezem chcemy miec dziecko, ale chcielismy zaczac starac sie w przyszlym roku. Teraz zmienilam prace i ot tyle na glowie, i tyle stresu, ze po prostu zapomnialam.

Odnośnik do komentarza

Witam,
biorę tabletki antykoncepcyjne od prawie dwóch lat, zawsze regularnie. W tamtym tygodniu po raz pierwszy zapomniałam o tabletce i współżyłam z mężem. o tabletce przypomniało mi się dopiero na następny dzień(z pewnością minęło 12 godzin 'tolerancji').
Czy możliwe jest abym zaszła w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Witam. mam pewien problem i obawę. biorę tabletki antykoncepcyjne. jestem przy 3 paczce. wczoraj kochałam się z chłopakiem i doszedł we mnie lecz nie całkiem. dzisiaj nie wzięłam tabletki bo zapomniałam ich w domu a jestem na ona u siostry... mogę zajść przez to w ciążę? proszę o szybka odpowiedź;( z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...