Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża


Gość nckiitty

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki Vibin mini ok pół roku
ostatnio zdarzyło mi się nie wziąć 8 tabletki (nie wizełam jej wogólne )
po zym 9 przyjełam o dokładnej godzinię oraz 9 dnia kochałam się 2razy bez zabezpieczenia z moim chłopakiem czy jest jaka kolwiek możliwość że mogę zajść w ciąże . ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli brałaś tabletki regularnie, o tej samej godzinie, żadnej nie pominęłaś nie powinnaś być w ciąży. Jeżeli natomiast pominęłaś którąś tabletkę, doszło do zbliżenia i podejrzewasz ze możesz być w ciąży to nie należy rozpoczynać przyjmowania tabletek z nowego opakowania. Trzeba
odczekać do miesiączki, a jeśli miesiączka nie pojawia się w ciągu 14 dni, to należy wykonać test ciążowy lub zgłosić się do lekarza ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość ciekawska01

zastanawia mnie czy są tu jakieś dziewczyny, które pomimo regularnie branych tabletkach zaszły w ciąże. sama ich używam, ale i tak jest we mnie obawa, że będę tą "jedną na milion" które pomimo tej formy antykoncepcji zaszła w ciąże. dodam, że używamy z moim chłopakiem prezerwatyw :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim,
W sobotę (28.09) uprawiałam seks z moim chłopakiem i postanowiliśmy aby wytrysk nastąpił w środku mnie. Dodam, że w niedzielę skończyłam trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych cyprodiol i od poniedziałku miała być przerwa 7dniowa. Postanowiłam przesunąć przerwę o 2dni ponieważ te 2dni i tak są ciężki, i wzięłam w poniedziałek oraz wtorek rano po tabletce z nowego bistra tabletki Kontracept ( miałam je zacząć brać po tej 7dniowej przerwie po Corpodiolu tak mi lekarz powiedział).
1) Czy mogę zrobić sobie 7dniową przerwę rozpoczynając od środy po tych dwóch tabletkach czy muszę brać całe bistro Kontraceptu i dopiero wtedy przerwę zrobić?
2) Czy są szanse abym zaszła w ciążę po tym wytrysku sobotnim we mnie, skoro zawsze brałam tabletki Corpodiol o tej samej porze (najwyżej 15minutowe opóźnienie mogło być niekiedy), nigdy nie miałam po nich wymiotów ani biegunki?
Dziękuję serdecznie za pomoc
Gorąco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam.
Ostatnio zmieniłam tabletki antykoncepcyjne z mocnych na dużo słabsze (jeżeli chodzi o hormony oczywiście) .
Po skończeniu starych tabletek miałam 4 dni przerwy a w tym okres i zaczęłam brać nowe tabletki . Z wyliczeń wyszło mi , że kochałam się z partnerem w dni płodne. Od jakichś 5/6 dni bolą mnie sutki tak swędzą aż do tego mam skurcze w podbrzuszu i odczuwam bulgotanie w brzuchu, zauważyłam również, że mam więcej śluzu.
Czy jest możliwość, że jestem w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...