Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża


Gość nckiitty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nutruje mnie jedna myśl. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo zajścia w ciąze, biorę tabletki antykoncepcyjne. Rano wziełam ostatnią tabletkę i wieczorem kochałam się z narzeczonym. Czy właśnie jest jakieś prawdopodobieństwo i jeszcze tabletki działają?

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam mały problem, który mnie dręczy. A więc...wczoraj rano z moim chłopakiem pieściliśmy się...on próbował włożyć penisa we mnie lecz mnie bolało i się wycofaliśmy(jestem dziewicą), wszedł może na ok 2-4cm...na kilka sekund...ale stwierdziliśmy, że to nie ten czas. dodam że biorę tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie cyklów. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Poproszę o odpowiedź bo mnie to bardzo dręczy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość szeptova

Witam dokładnie 12.05.13 kochałam sie z chłopakiem po raz pierwszy ... biorę tabletki antykoncepcyjne microgynon 21 . praktycznie kończę 2 paczkę .... podczas stosunku nie zabezpieczyliśmy się (prezerwatywą ) a do wytrysku nie doszło w środku ... ale od tego czasu boli mnie brzuch i mam biegunkę ... dodam że tabletki zawsze biorę o 20;00 ... a stosunek miał miejsce około 15... niestety 2h przed stosunkiem bolał mnie brzuch miałam biegunkę ... czy jest ryzyko ciąży ? nie wiem czy też na to wpływa stres ..pomocy !

Odnośnik do komentarza
Gość ruda_23

Witam. Mam pytanko raczej czysto teoretyczne, ale jest dla mnie ważne. Zaczęłam brać drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych (najpierw brałam midianę, potem yasminelle). Przestałam je brać około 8 dnia, ponieważ bardzo źle się czułam (obrzęki, zawroty głowy itp.). Z moim chłopakiem współżyłam 1 dnia po miesiączce, kiedy wzięłam pierwszą tabletkę i miałam dni niepłodne. Aktualnie bardzo źle się czuję (w piątek idę do ginekologa) - mam nabrzmiałe i obolałe piersi, okropnie boli mnie brzuch, mam silne białe upławy, jestem opuchnięta. Czy to może być związane z tym nagłym zaprzestaniem brania tabletek, czy może mogę się obawiać, że jestem w ciąży? Wiem, że to bardzo mało wiarygodne, ale 8 dni od współżycia robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Proszę o jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość ka...a1

Witam !
mam problem , kochalam sie z moim chlopakiem bez prezerwatywy lecz biore od 3 miesiecy tabletki antykoncepcyjne nie spuścił sie we mnie, ale 3 dni po stosunku bola mnie jajniki. co to moze oznaczac ? z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam pytanie, biorę od 2 miesięcy tabletki antykoncepcyjne, jestem pod koniec 2 opakowania. Żadnej tabletki nie zapomniałam ani nie wzięłam jej z opóźnieniem.
Jednak mam ciążoschizę, w związku ze stresem, który ostatnio mi towarzyszy zaczęłam mieć dziwne objawy jak kłucie po lewej stronie w okolicy pachwiny, bóle podbrzusza, lekka zgaga i bóle pleców. Oczywiście pierwszym skojarzeniem była ciąża. Wczoraj miałam wizytę u ginekologa, po zbadaniu ogólnym powiedział, że na 99.9% ciążę można wykluczyć. Poprosiłam go jednak o wykonanie USG dopochwowego i po tym USG także stwierdził, że nie mam czym się martwić, bo ciąża to nie jest. Ostatnie krwawienie miałam 20 maja, więc od tamtej pory minęło 20 dni, współżyję regularnie, czy rzeczywiście mam być spokojna i wierzyć ginekologowi? Po takim czasie jego diagnoza jest wiarygodna?

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya, wczoraj skończyłam ich drugie opakowanie, w poniedziałek powinnam dostać krwawienie z odstawienia.
Jednak ogromny stres przez jaki obecnie przechodzę sprawia, że cały czas myślę obsesyjnie o ciąży, jest to temat zastępczy za egzaminy itp.
Byłam tydzień temu u ginekologa, "miałam" objawy takie jak bóle pleców, bóle jajników oraz zgaga, stwierdził po badaniu USG, że ciąży nie ma, że mam się nie denerwować, bo skoro biorę regularnie tabletki to wszystko jest w porządku. W niedzielę wieczorem (ostatnia tabletka z 2 tygodnia) wzięłam tabletkę o 22, jednak po godzinie 24 wystąpiły u mnie raczej mało obfite wymioty, jednak rano o 8 wzięłam tabletkę z dodatkowego blistra.W poniedziałek trafiłam do lekarza z objawami refluksu, dostałam lek IPP20, Bellergot, APAP oraz Ranigast Max. Zapytałam lekarza o to czy leki te mogą obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, powiedział, że nie, ginekolog to potwierdził.
Obecnie znów się stresuję ponieważ mam wrażenie, że mam wrażliwsze niż zwykle sutki, choć oczywiście może być to taki sam objaw jak te wcześniejsze które ustały od razu po wizycie u ginekologa i zapewnieniu że ciąży nie ma. Piersi jako tako mnie nie bolą, mogę spać normalnie bez stanika, mam wrażenie że sutki są wrażliwsze przy dotyku...
Pobiegłam rano do apteki kupić test, zrobiłam go z drugiego moczu, wyszedł negatywny. Nie wiem już co mam o tym myśleć, czy mam się stresować czy nie? Jestem kłębkiem nerwów:/
Proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, nie ma czym się denerwować. Zabezpieczacie się wiec nie masz tak naprawdę podstaw do obaw. Myśle i jest to bardzo prawdopodobne, że te rzekome objawy "ciąży" masz ze stresu. Zadaj sobie pytanie czy regularnie bierzesz tabl, zadnej nie pomijasz,czy wystepuja u Ciebie jakies wymioty. Tabletki to solidna ochorona przed ciązą przy prawidłowym stosowaniu. Ja tez czasem mam takie dziwne przeczucie i wmawiam sobie ciaze choć za każdym razem okazuje się to nieprawdą. Jeżeli w zadnym wypadku nie chcesz być w najbliższym czasie mamą może pomyślcie o innych dodatkowych zabezpieczeniach? Może to pomoze Ci wyzbyć się tych obaw? (Zazwyczaj odradza się stosunek przerywany bo to tak naprawdę w ogole nie chroni.) Nie przejmuj się na zapas sama przecież widzisz,ze test wyszedł negatywny, ze bierzesz tabletki.Nie możesz być w ciąży. Naprawdę. Pozdrawiam

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Na samym początku tego opakowania (4 tabletka) wystąpiło u mnie godzinę po zażyciu tabletki jednokrotne luźne wypróżnienie, jako, że wolę dmuchać na zimne to wzięłam dodatkową tabletkę około 3 godzin później, bo nie wiedziałam czy to jedno wypróżnienie nie wpłynęło na wchłonięcie tabletki. Później każdą tabletkę brałam regularnie, żadnej nie pominęłam, wszystkie o tej samej porze no i teraz w niedzielę (ostatnia tabletka z 2 tygodnia) wystąpiły u mnie mało obfite wymioty około 3 godzin po przyjęciu tabletki, jako, że nie wiedziałam czy się wchłonęła to rano o 8 wzięłam dodatkową z zapasowego blistra, w 3 tygodniu też o żadnej nie zapomniałam. Strasznie się boję, wpadłam aż w histerię i płaczę jak głupia tak się boję, że w poniedziałek kiedy powinnam dostać krwawienie to go nie dostanę:( to jest okropne

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ostatnio spróbowałam kochać się ze swoim chłopakiem. W tym miesiącu po raz pierwszy zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Chłopak nie doszedł a jedynie wszedł na chwilkę we mnie więc nie było wytrysku. Czy mogę być w ciąży? Dodam, że tabletki brałam codziennie o mniej więcej stałej porze.

Odnośnik do komentarza

~polaoo
Witam,
Ostatnio spróbowałam kochać się ze swoim chłopakiem. W tym miesiącu po raz pierwszy zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Chłopak nie doszedł a jedynie wszedł na chwilkę we mnie więc nie było wytrysku. Czy mogę być w ciąży? Dodam, że tabletki brałam codziennie o mniej więcej stałej porze.

Witam!
Jeżeli stosuje Pani tabletki regularnie, nie występowały objawy mogące osłabić działanie antykoncepcji (wymioty, biegunki) oraz rozpoczęła Pani stosowanie tabletek od pierwszego dnia cyklu to jest Pani chroniona przed ciążą od chwili przyjęcia pierwszej tabletki. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy oraz udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli bierzesz tabletki regularnie, o tej samej porze mniej więcej to nie ma czego się bać, jesteś zabezpieczona i nie musisz dodatkowo używać prezerwatywy. Ciężko powiedzieć od czego ten ból, jak nie ustąpił do tej pory warto wybrać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość MoniaOs

ja jestem w stresie od maja, sesja, egzaminy, nauka, wyniki. biorę tabletki już ponad 3 lata, zawsze miałam schize na temat ciązy, zawsze zabezpieczaliśmy się jeszcze prezerwatywą z moim byłym chłopakiem przez ponad rok wspolzycia. teraz mam chłopaka, proboaliśmy wspolzyc dwa razy, niestety mamy male problemy z tym... ale wracajac, mam schize bo mam wszystkie objawy ciazy. byc moze sobie to wmówiłam, bo mialabym duzego pecha, gdyby te dwa razy okazały sie takie płodne.... dzisiaj ide do lekrza bo doslownie oszaleje.

Odnośnik do komentarza
Gość tośka23

witam,
w poprzednim miesiącu zdecydowałam się na przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, jednak po tygodniu wystąpiły bóle głowy, które dość mocno mi dokuczały (ból występował przy poruszaniu głową). troszkę się wystraszyłam więc postanowiłam odstawić tabletki. przyjęłam ich 9 (rozpoczęłam przyjmować tabletek od pierwszego dnia okresu). na 3 dni przed odstawieniem odbyłam stosunek przerywany bez zabezpieczenia (nie był to dzień płodny). wiec moje pytania są następujące: czy możliwe jest zajście w ciąże w takiej sytuacji? (okres się spóźnia i nie ma żadnych objawów, że nadchodzi) i czy takie nagłe odstawienie tabletek może przesunąć okres? (prawdopodobnie jajeczkowanie miałam w ubiegłą środę). proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość nieznajomaaa01

Od 3 miesięcy biorę regularnie, zawsze o tej samej porze, bez zapominania tabletki DAYLETTE. Współżyłam z moim chłopakiem ok 2 tygodni temu. Doszedł we mnie 2 razy w ciągu krótkiego odstępu czasu. Nie mieliśmy wtedy prezerwatywy. Dodam że nie wymiotowałam, ani nie miałam biegunki. Jedyne co to zwyczajny stolec np. godzinę po zażyciu tabletki, możliwe nie wchłonięcie tabletki? Ostatnio bolą mnie piersi i podbrzusze, oraz z pochwy leci mi biała gęsta wydzielina. Czy jest możliwa ciąża?

Odnośnik do komentarza

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne ( to moje pierwsze opakowanie, zaczelam je 2 lipca ), do tego ginekolog zapisal mi tabletki przeciwbakteryjne gdyz stwierdzil ze moj sluz jest dziwny. Kochalam sie z moim chlopakiem wdni plodne i od 3 dni odczuwam bol w dole brzucha i bol jajnikow, od wczoraj mam nabrzmiale piersi, okres powinnam dostac za tydzien. Czy mimo brania tabletek anty regularnie o stalej porze moge byc w ciazy, czy te bole moga byc objawem jakiegos zapalenia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...