Skocz do zawartości
Forum

Badałyście poziom witaminy D w ciąży?


akacya

Rekomendowane odpowiedzi

Gość katarzynka900

Nie badałam, moja ciąża to okres jesienno-zimowy, więc i tak suplementacja byłaby niezbędne, bez względu na wynik takiego badania. Ale nie przyjmowałam jej osobno, po prostu miałam taki zestaw, mama dha premium, gdzie witamina D już była, razem z kwasem foliowym, dha, magnezem i jodem.

Odnośnik do komentarza
Gość malinaalina

Ja też nie badałam, ale lekarz mówił, ze i tak suplementować trzeba bez względu na wynik, bo po pierwsze zapotrzebowanie w ciąży się zwiększa, a po drugie raczej ciężarne nie przesiadują na słońcu, więc nie ma za bardzo szansy na naturalne złapanie witaminy D. Ale oprócz witaminy D nie można też zapominać o kwasie foliowym, DHA, magniezie i jodzie. Ja to wszystko brałam razem w witaminach mama DHA premium, ma już odpowiednie dawki dostosowane dla kobiet w ciąży

Odnośnik do komentarza
Gość bajkowa3

Moja ciąża przebiegała przez całą jesień i zimę więc wit D była jak najbardziej wskazana a zresztą też wiadomo, że u nas tego słońca w tych okresach jest niestety mało. Brałam calutka ciążę tylko mama dha premium, tam właśnie ta witamina też jest w składzie, oprócz tego cenne kwasy dha, jod, kwas foliowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...