Skocz do zawartości
Forum

Poród przez cesarskie cięcie


Gość julli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży. Będąc w czwartym miesiącu zasłabłam i spadłam ze schodów- konsekwencją był uraz kości ogonowej. Z uwagi na ciąże nie było możliwe zrobienie prześwietlenia i stwierdzenie do jakiego typu urazu doszło (stłuczenie, pęknięcie czy złamanie). Od tego czasu czuje silny ból kiedy siadam na krześle, ławce czy innej twardej powierzchni oraz kiedy z niej wstaje tak że muszę chwile odczekać aż zacznę się poruszać gdyż czuje nieprzyjemne drętwienie po siedzeniu. Zdarza się, że ból po dłuższym siedzeniu nie znika i występuje nawet w pozycji leżącej. Ponieważ zbliża się termin porodu zaczęłam się martwić czy nie jest to przeszkodą w naturalnym porodzie. Kontaktowałam się z kilkoma lekarzami ortopedami i każdorazowo słyszałam, że jest to wskazanie do cięcia cesarskiego, ale oni nie wydadzą zaświadczenia kierującego na nie gdyż nie mogą wykonać prześwietlenia aby mieć "podkładkę" pod nie. Chciałam rodzić naturalnie, ale po tych wszystkich opiniach zaczęłam się bać o córeczkę. Tym bardziej że nie wiem czy bez zaświadczenia cesarka będzie możliwa. Proszę o poradę czy rzeczywiście cesarka jest konieczna? Bo jeśli tak to nie wiem jak uzyskać skierowanie na nie w tej sytuacji. Czy też może takie skierowanie w moim przypadku nie jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

W związku z tym, że nie wiadomo do jakiego typu urazu doszło rozwiązanie ciąży poprzez cesarskie cięcie wydaje się być najbezpieczniejszą dla Ciebie oraz dziecka metodą. Niemniej jednak decyzję o rodzaju porodu powinien podjąć lekarz ginekolog położnik w oparciu o opinię lekarz specjalisty ortopedy. Ginekolog powinien również znać procedurę dotyczącą skierowania na ten typ porodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...