Forum Ciąża i dziecko

Tabletki poronne w 6. tygodniu ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Medicus

~Medicus

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Witaj!

Istnieją środki farmakologiczne, które powodują przerwanie wczesnej ciąży. Według polskiego prawa nieuzasadnione medycznie przerwanie ciąży wiąże się z odpowiedzialnością karną lekarza przeprowadzającego aborcję. Legalnie ciążę można przerwać w przypadku, gdy jest wynikiem gwałtu, gdy zagraża życiu lub zdrowiu kobiety oraz gdy u płodu stwierdza się ciężkie i nieodwracalne wady.

mon12

mon12

wczoraj kupiłam proszki na poronienie a******ce f***e do jakiego tygodnia w ciąży są skuteczne te proszki proszę o szybką odpowiedz

124183 mon12 Kobieta, 23 lata, otwock
laurette

laurette

Zastanow sie czy warto.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków
mon12

mon12

wiem że bende to kiedyś żałować ale nie mam innego wyjścia sama nie dam rady z nim sobie jeszcze nie mam roboty bo nadal się uczę proszę pomóżcie mi

ka-wa

ka-wa

A w którym tygodniu ciąży jesteś?

Przecież dziecko możesz spokojnie urodzić,oddać do rodziny zastępczej ,zostawić w szpitalu czy w oknie życia,
pomyśl nam tym,
dziewczyny 15-16 letnie a nawet młodsze rodzą i wychowują dzieci z pomocą rodziny,
opisz dokładniej swoja sytuację ,co na to ojciec dziecka?

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
mon12

mon12

ojciec dziecka powiedział że ma go nie urodzić załatwił mi proszki na poronienie żebym je wzięła są to a********c podobno działają do 9 tygodnia ja mam dopiero 2 tydzień ja nie chce tego dziecka zniszczę sobie nim życie z resztą powiedział że jak je urodzę to mi nie pomoże go wychować itp. nie chce go powiedzie mi jak mam te tabletki wziąć i jakie będą skutki

~Malinka94

~Malinka94

Nie powinniście jej namawiać na wychowywanie dziecka, jeśli nie chce. To jej decyzja.
Tak czy siak, powinnaś się nad tym zastanowić. Bo możesz użyć tych środków nieznanego pochodzenia - nie wiesz co one zawierają, jak dokładnie działają, może źle wpłyną na Twój organizm i coś Ci się stanie? Pomyśl również nad oddaniem dziecka do adopcji. Możesz je zostawić w szpitalu po porodzie, na pewno znajdzie dom.

ka-wa

ka-wa

A skąd my to mamy wiedzieć,wątpię czy tu znajdzie się osoba która ma takie doświadczenie,
skoro dwa tygodnie to na pewno robiłaś test i wiesz dokładnie ,że to ciąża ,a nie zaburzenia miesiączki,

ale to palant ten facet,mógł się przecież zabezpieczać,Ty zresztą też ,
chociaż nie pierwsza i nie ostatnia jesteś która zalicza wpadkę,bo się nie myślało wcześniej...,
ta ustawa o przerywaniu ciąży też jest jedną wielką hipokryzją,bo kto ma kasę tak i tak przerywa ,bo takie wpadki zawsze będą,

--

Szanuj zdanie innych...

Malwinaaa-pl

Malwinaaa-pl

mon12 a robiłaś test że jesteś taka pewna tej ciąży ?? Może to po prostu jakieś zaburzenia czy infekcja stąd ta wydzielina ??? Czasami to się zdarza.Pamiętam swoją młodość,stosunek nawet z zabezpieczeniem,ale gdy tylko miałam jakieś mdłości to wydawało mi się,że i brzuch jest powiększony i piersi nabrzmiałe.Na szczęście wtedy te dziwne przypuszczenia spowodowane były strachem przed niechcianą ciążą i wmawiałam sobie dziwne rzeczy.Sprawdż to dokładnie.

34842 malwinaaa-pl Kobieta, 0 lat
ka-wa

ka-wa

Ja też w takiej sytuacji, za innymi, doradzam urodzenie dziecka i oddanie...,
ale to nam tak się wydaje jak stoimy z boku,że to rozwiązuje problem...,
z dwojga złego większa trauma jest przez całe życie po oddaniu dziecka niż po przerwaniu ciąży...,ciągłe myśli,chyba nie muszę pisać...,

dlatego tak nie rozumiemy tych kobiet które urodzą ,włożą do reklamówki...,nie chcą żeby to dziecko żyło...,

dla nas to jest szok,przerażenie ,dla nich nie...

--

Szanuj zdanie innych...

~Malwinaaa-pll

~Malwinaaa-pll

ka-wa,ja na pewno nie zrozumiem osoby,która włoży dziecko do reklamówki i wyrzuci,dla mnie w tym momencie ta osoba już nie jest człowiekiem.Jeśli ktoś ma taki stosunek do "życia",które samo nie pchało się na świat,to już nie może być normalnym,prawym człowiekiem.Uważasz,że matki,które to robią myślą w tym momencie "zgnijesz w tej reklamówce i będziesz miał święty spokój i to lepsze niż danie temu dziecku choćby szansy na normalne życie,bo nigdy nie wiadomo do jakiej rodziny trafi"??Myślisz,że matki robią to w trosce o te dzieci??Myślę,że szybko chcą mieć święty spokój i mają tak naprawdę gdzieś czy to dziecko cierpi..Nie mam pojęcia jak można te małe ciałko zabić,tak z zimną krwią..
Nigdy nie potępię osoby,która odda swoje dziecko,czy zostawi w szpitalu.Miałam taki przypadek ze swoją pracownicą,urodziła blizniaki poczęte nie wiadomo z kim i zostawiła w szpitalu.Nie zapomnę jak była szykanowana przez innych pracowników,ale ukróciłam to.Wiedziałam,że sytuacja materialna tej matki jest dramatyczna,sypiący się dom,nie pracujący jej facet-ojciec jej trójki poprzednich dzieci.Ta matka była trochę upośledzona umysłowo,choć nie miala na to papierów,było to jednak widać,że nie radzi sobie z życiem.Z pracownikami zrobiłam zebranie,powiedziałam,że nie życzę sobie,aby ta kobieta cierpiała przez ich kąśliwe uwagi,ocenianie itd..Mało tego powiedzialam,że szanuję jej wybór i że jest moim zdaniem wielka,że nie zabiła tych dzieci..Matka upośledzona a jednak wiedziała,że skoro życie się już narodziło należy je uszanować.
Ja mam dwoje dzieci,trochę w ciązy leżałam w szpitalu i widziałam wiele dramatów matek,które po raz kolejny poroniły...których donoszenie ciąży byłoby cudem.
Teraz jest dużo środków mniej lub bardziej inwazyjnych,które kończą ciążę nigdy nie wiadomo jakie będą tego konsekwencje.Owszem,zrozumiem jeszcze to,że to nie pora na dziecko i kiedy przerwę spokojnie skończę szkołę,znajdę pracę i założę rodzinę wtedy będzie ten właściwy moment...To jest zrozumiałe,tylko czy wtedy kiedy będę chciała mieć to dziecko to ono się narodzi ??Skąd wiadomo jakie spustoszenie robią w organizmie tabletki i czy je robią??Nie wiem...ja bym się bała chyba właśnie najbardziej tego.

ka-wa

ka-wa

Właśnie o to chodzi ,że my nie rozumiemy takiego postępowania,ja tak dedukuje i dochodzę do takich wniosków które opisałam wyżej,
staram też się nie oceniać postępowania innych ,bo nie mnie to oceniać...,

co do wywołania poronienia,jest duże ryzyko ,bo jak w przypadku autorki ,dostała tabletki niewiadomego pochodzenia,nie wiadomo ,może to są nawet na coś innego,nie zna skutków ubocznych,
dlatego ja zawsze jestem i byłam zwolenniczką aborcji ,jest to wystarczająca trauma ,a jak widać kobiety są narażone na jeszcze większą...,

dodam ,że sama mam dwójkę planowanych dzieci i nie miałam nigdy problemów z niechcianą ciążą,mogę powiedzieć,że miałam szczęście...,bo praktycznie całe życie kobieta ma obawy zajścia w niepożądaną ciążę.

--

Szanuj zdanie innych...

ka-wa

ka-wa

oczywiście...jestem zwolenniczką prawa do aborcji...,a nie aborcji

--

Szanuj zdanie innych...

angela325

angela325

Z tym prawem do aborcji to niestety jest taki kłopot, że co niektóry mogli by to potraktować jako formę antykoncepcyjną.

A co chodzi o tabletki wczesnoporonne nie wiem ile w tym prawdy, ale mogą powodować silne krwawienia, a nawet krwotoki i po nich później będziesz miała problemy z zajściem w ciążę.

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
mon12

mon12

daje sobie sprawę jakie będą tego skutki ale co mam teraz zrobić rzucić szkołę bo jestem w ciąży i Jeszce go sama wychowywać bez szkoły i bez pracy żadnej nie dam rady

ka-wa

ka-wa wpis edytowany

bczdrowie.pl/pytania/wczoraj-zazylam-3-dawki-arthrotecu-50-po-pierwszej-dawce-4-tabletki-pod-jezyk-mialam-bardzo-silne
Jak widać nie można też być pewnym czy nastąpiło poronienie ,
tak czy tak trzeba pewnie zgłosić się do szpitala na łyżeczkowanie,
poczytaj w necie więcej na ten temat,może się jeszcze rozmyślisz ,z mamą porozmawiaj...,powinnaś jej powiedzieć ,bo psychicznie sama sobie nie poradzisz. http://portal.abczdrowie.pl/pytania/wczoraj-zazylam-3-dawki-arthrotecu-50-po-pierwszej-dawce-4-tabletki-pod-jezyk-mialam-bardzo-silne

--

Szanuj zdanie innych...

~Malinka94

~Malinka94

Wiesz, lepiej poszukać specjalisty, który dokona aborcji, niż brać takie tabletki. Za dużo znaków zapytania jest przy nich. A myślałaś o oddaniu dziecka do adopcji?W czasie ciąży możesz chodzić na zajęcia. Potem urodzisz i wszystko wraca do normy.
Mówiłaś już coś może rodzicom? Myślę, że powinni Ci pomóc dokonać wyboru.

angela325

angela325

Malinka94 ma rację lepiej jak to specjalista zrobi, a nie samemu.

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
mon12

mon12

wziełam je nic mi się nie stało normalnie się czuje tak jak wcześniej pisało na internecie że bende miała skurcze i bendę krwawić nic takiego nie miałam

ka-wa

ka-wa

Ja już nic więcej nie mogę Ci pomóc ,bo się na tym nie znam,może te tabletki to placebo...,
teraz to niektórzy kombinują ,jak na coś jest popyt na czarno wciskają kit...,

--

Szanuj zdanie innych...