Skocz do zawartości
Forum

Szkoły w Warszawie dla dzieci z autyzmem


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji na temat placówek dla dzieci w wieku szkolnym z autyzmem?
Od września chcę posłać syna do szkoły, ale wciąż waham się czy wybrać szkołę integracyjną czy lepiej jakąś terapeutyczną.
Jeśli macie jakieś informacje w tym temacie (najlepiej z własnego doświadczenia) to będę wdzięczna za podzielenie się nimi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że Twój syn ma już zdiagnozowany autyzm?
Bo moim zdaniem ważne jest na jakim etapie jest Twoje dziecko i np czy uczestniczyliście już w jakiejś terapii do tej pory? Bo jeśli nie, a choroba jest dość zaawansowana, to może być tak, że w szkole integracyjnej sobie nie poradzi. W takich szkołach nie ma aż tak dobrej opieki chociażby terapeutycznej.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda. N

Dużo zależy od tego jak dziecko funkcjonuje. Szkoła / klasa integracyjna nie ma, aż tak dużego zaplecza terapeutycznego jak szkoła specjalna, w której dzieciaki mają ogrom różnych zajęć. Dla dzieci wysoko funkcjonujących szkoła specjalna nie jest dobrym rozwiązaniem, wówczas najlepszym jest integracyjna bądź masowa z tym ze, musiała by mieć doświadczenie w pracy z autystami. Dlatego, że każde dziecko z autyzmem ma zupełnie inne problemy uważam, że nie ma jednej recepty na wybór szkoły.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z tym co dziewczyny napisały powyżej. Myślę, że najlepiej jakbyś skonsultowała to ze specjalistą który oceni na jakim poziomie jest Twój syn i co będzie dla niego najlepsze.
Od siebie mogę Ci polecić żebyś zapoznała się z placówkami Promitis. Oni prowadzą centrum terapii, ale również przedszkola i szkołę. My póki co znamy od kuchni przedszkole, bo na tym etapie jesteśmy ;) Ale co do terapii jaką tam prowadzą, to mogłabym sporo dobrego pisać.
Możesz też się z nimi skontaktować i umówić na jakieś spotkanie ze specjalistą. Myślę, że wtedy najlepiej Ci doradzą co trzeba Twojemu dziecku.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej to się tam przejdź i zobacz jak to wszystko wygląda osobiście ;) Bo na forach to różnie bywa i nie jest łatwo znaleźć opinie i odpowiedź na wszystko co będzie Cię interesowało.
Szkoła jest na ul. Wileńskiej ;) Dokładny adres znajdź w necie.

Ja np z tego co wiem, to mają tam małe, kameralne klasy i na jedną taką klasę przypada 2 terapeutów.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda. N

Najważniejsze jest jak funkcjonuje dziecko. Nie każde się nadaje do przedszkola czy szkoły specjalnej, tak samo ja nie każde do masowej czy integracyjnej. Autyzm u każdego dziecka przedstawia inny obraz, i to jest kluczowe przy wyborze każdej placówki edukacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Gość Melaninka

A ja mam pytanie bardziej o województwo łódzkie i Szkołę Podstawową dla dzieci z autyzmem w Aleksandrowie Łódzkim SCHOLAR . Bardzo mnie kusi bo nic nie kosztuje, na terenie Aleksandrowa jest też darmowy dowóz dzieci , opieka wielu specjalistów, rożne terapie i metody. Może jst tu ktos kto ma dziecko w tej szkole albo choćby w ich liceum u nich, jetem ciekawa opinii

Odnośnik do komentarza
Gość karina7485

Klinika Psychomedic w 4 lokalizacjach w Warszawie organizuje TUS. Grupy ruszają 21 września, prowadzone są zawsze przez 2 psychoterapeutów. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z trudnościami emocjonalnymi i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Odnośnik do komentarza

Mój syn chodzi do szkoły terapeutycznej Promitis w Warszawie. Lepiej trafić nie mogliśmy. Wcześniej młody został zdiagnozowany w Centrum Terapii Promitis a teraz chodzi do szkoły w tej placówce. Ma świetną opiekę i terapię dobraną do swoich potrzeb. Widzę, że robi ogromne postępy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...