Skocz do zawartości
Forum

Torbiele splotów naczyniówkowych u płodu


Gość LadyAga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Na badaniu USG połówkowym (20 + 2 tc) lekarz wykrył u mojego synka dwie pojedyncze torbielki na splocie naczyniówkowym (obustronnie 7.6 i 8.4 mm) Zalecono mi powtórne kontrolne USG za 6 tygodni. Jestem strasznie zmartwiona. Wszystkie pozostałe rzeczy były w normie np. komory boczne mózgu nieposzerzone,symetryczne, sierp mózgu, wzgórza symetryczne, jama przegrody przezroczystej obecna. Obraz tylniego dołu czaszki prawidłowy: móżdżek prawidłowej wielkości, zbiornik wielki 8.1 mm, fałd karkowy 5 mm. Gałki oczne symetrycznie osadzone, soczewki przezierne. Kości twarzoczaszki prawidłowe. Kość nosowa obecna 4,5 mm. Warga górna oraz podniebienie twarde o zachowanej ciązgłości. Lekarze mówią, iż nie ma się czym martwić ponieważ do końca 2 trymestru ciąży wszystko samo się wchłonie. Czy naprawde niema powodu do niepokoju ? Strasznie ciężko jest mi wytrzymac do koloejnego badania USG (ponad miesiąc czasu) ponieważ strasznie się martwię. Proszę o opinię i rade w tej sprawie. Z góry dziękuję Alicja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...