Skocz do zawartości
Forum

Wymioty i gorączka przy antykoncepcji hormonalnej a ciąża


Gość Ann1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od czego by tu zacząć..Zacznę od zabezpieczeń - stosuje tabletki antykoncepcyjne. Nie pominęłam żadnej tabletki i raczej biorę je o stałych porach.Mój chłopak dodatkowo stosuje prezerwatywy(tuż przed wytryskiem zakłada prezerwatywę,nie zaobserwowaliśmy póki co preejakulatu). Okres(oczywiście z odstawienia,ale z tego co doczytałem jest tak samo miarodajny jak i zwykły) - dostałam w ostatni wtorek - wygląda normalnie(raz bardziej obfity,raz mniej),w zwykłym terminie. Problem -> na początku miesiąca dostałam grypy żołądkowej/jelitowej - biegunka, wymioty,omdlenia,nudności,gorączka,brak siły.Oczywiście skojarzenia z ciążą się pojawiły.Tabletki antykoncepcyjne były stale stosowane,ale żadna nie została zwymiotowana ani wydalona w ciągu 3h(tak na dobrą sprawę to została tabletka wzięte kilka godzin po ustaniu wymiotów i biegunki,czekaliśmy ok.3h z wzięciem ,ale mieściliśmy się w dozwolonej 12h normie,a był to 2 tydzień brania,czyli też taki który nie powodował dodatkowych środków ostrożności).Grypa minęła,jednak po 1,5 tygodniu znowu nastąpił nawrót -bardzo podobnie jak ostatnio,z tym,że bez wymiotów i z minimalną gorączką.Muszę zaznaczyć,że objawy miały bardzo intensywny przebieg(wizyta na pogotowiu).Nastąpił nawrót w ostatnią niedzielę,a skutki są odczuwalne do dnia dzisiejszego(szczególnie nudności i osłabienie).U którego lekarza bym nie była,pytał czy wykluczyłam ciążę - stwierdziłam ,że raczej tak..ale jestem bardzo zaniepokojona.Najprawdopodobniej do ginekologa pójdę w najbliższy poniedziałek,ale chciałbym sobie przez weekend oszczędzić nerwów,dlatego proszę w tym przypadku o poradę. Proszę mi też odpowiedzieć na ile miarodajny jest okres?..Bo spotykam opinie kobiet,które mimo miesiączki były w ciąży.Na ile są one prawdziwe? Z góry dziękuję za poradę i pozdrawiam Ann1991

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...