Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży po stosunku przed okresem


Gość Kasia666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przestraszona92

Witam serdecznie
20 stycznia zaczęła mi się miesiączka. 10 lutego uprawiałam seks z partnerem i pękła nam prezerwatywa jednak zorientowaliśmy się wcześniej i do wytrysku nie doszło. Cykle miesiączkowe zwykle były dość regularne ok 30 dni czyli teoretycznie dni nie płodne ale w kalendarzyki nie ma co wierzyć . Czy powinnam zacząć się martwić?? Dodam że 20 stycznia (rozpoczęcie obecnego cyklu ) odstawiłam tabletki anty bo strasznie się po nich czułam. Brałam tabletki przez 2 miesiące a w 3 miesiącu pękła prezerwatywa. Proszę o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość asik3212

A u mnie jest Tak--> uprawialismy z partenerem stosunek przerywany na okolo tydz przed okresem, poniewaz stwierdzilam, ze to sa juz dni bezpieczne( nie boje sie ciazy tylko na nia czasu nie mam-- mam juz jedno dziecko) ..wiec dalej--nagle zachorowalam ..dostalam grypy z 39 goraczka i okres mi sie przyspieszyl tak ze ostatni cykl trwal 22 dni... teraz czekam na kolejny okres..objawy mam jakbym miala go dostac..( bol piersi i rwanie w miednicy malej) no tak ale to sa takze objawy wczesnej ciazy tym bardziej, iz okres mi sie juz 5 dni spoznia.. licze, ze to z powidu stresu... jedno wiem z doswiadczenia.. jak z synem w ciazy bylam okolo 10 lat temu ( mam 33 lata) to bylo podobnie---tak wiec moja odpowiedz jest TAK MOZNA BYC W CIAZY I DOSTAC KRWAWIENIA podobnego do okresu

Odnośnik do komentarza
Gość asika3212

~Przestraszona92
Witam serdecznie
20 stycznia zaczęła mi się miesiączka. 10 lutego uprawiałam seks z partnerem i pękła nam prezerwatywa jednak zorientowaliśmy się wcześniej i do wytrysku nie doszło. Cykle miesiączkowe zwykle były dość regularne ok 30 dni czyli teoretycznie dni nie płodne ale w kalendarzyki nie ma co wierzyć . Czy powinnam zacząć się martwić?? Dodam że 20 stycznia (rozpoczęcie obecnego cyklu ) odstawiłam tabletki anty bo strasznie się po nich czułam. Brałam tabletki przez 2 miesiące a w 3 miesiącu pękła prezerwatywa. Proszę o wypowiedź.

jesli w tym czasie bralas jeszcze tabletki to nie jestes na 100%
, a jesli je rzucilas to ciaza jest bardziej prawdopodobna jak przy nie braniu wczesniej

Odnośnik do komentarza
Gość asik3212

~asik3212
A u mnie jest Tak--> uprawialismy z partenerem stosunek przerywany na okolo tydz przed okresem, poniewaz stwierdzilam, ze to sa juz dni bezpieczne( nie boje sie ciazy tylko na nia czasu nie mam-- mam juz jedno dziecko) ..wiec dalej--nagle zachorowalam ..dostalam grypy z 39 goraczka i okres mi sie przyspieszyl tak ze ostatni cykl trwal 22 dni... teraz czekam na kolejny okres..objawy mam jakbym miala go dostac..( bol piersi i rwanie w miednicy malej) no tak ale to sa takze objawy wczesnej ciazy tym bardziej, iz okres mi sie juz 5 dni spoznia.. licze, ze to z powidu stresu... jedno wiem z doswiadczenia.. jak z synem w ciazy bylam okolo 10 lat temu ( mam 33 lata) to bylo podobnie---tak wiec moja odpowiedz jest TAK MOZNA BYC W CIAZY I DOSTAC KRWAWIENIA podobnego do okresu

dodam, ze jestem rozwodka. Zparterem jestesmy od ponad 4 lat razam. On nie ma dzieci i jesli mialabym sie dobrowolnie zdecydowac na dziecko , to tylko dla niego, poniewaz jestem bardzo zajeta zawodowo i szkoda by bylo robic teraz kroku w tyl.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, wiem, że to może niektóre z was zaniepokoić, ale postanowiłam się podzielić z wami moją historią. 26 września kochałam się z narzeczonym, po 3 tygodniach przerwy. 28 września dostałam okres. Po okresie nie kochaliśmy się. 24 października powinnam była dostać okres, straszni eprzez kilka dni boał mnie brzuch tak jakbym okres miała, ale nie krwawiłam. Ból był tak straszny, że prawie mdlałam. W końcu narzeczony uparł się i pojechaliśmy do szpitala MSW na oddział ginekologii. Na USG okazało się, że jestem w 5 tygodniu ciąży. Oszalałam z radości bo staraliśmy się od maja o dziecko. Jednak najważniejsze w tej historii jest to, że zaszliśmy w ciążę a 2 dni później dostałam okres - w czasie gdy teoretycznie kobieta nie jest płodna. Dlatego te z Was, które myślą, że chwilę przed okresem mogą robić co chcą i na pewno nie zajdą w ciążę przestrzegam, że może stać się inaczej. A starającym się o dziecko chcę powiedzieć, że wszystko jest możliwe więc nie ograniczajcie się do dni teoretycznie owulacyjnych. Powodzenia!

P.S.: Obecnie jestem w 24 tygodni ciąży, Zosia rozwija się prawidłowo a w lipcu będę rodziła. :)

Odnośnik do komentarza
Gość sylwusia21

Witam...
Ostatni okres mialam 6 marca. zazwyczaj moje cykle są regularne 28 dni. Kochalam sie z moim chlopakiem 1 kwietnia a 5 miałam miec spodziewana miesiączke. dostałam krwawienia jednak trwalo tylko 2 i pol dnia. dodam iż w polowie cyklu wydawalo mi się, że mam jajeczkowanie z tego powodu iz mialam okropny bol jajnika. wedlug mnie powinnam miec dni nieplodne, jednak czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

Teroetycznie przed okresem są dni niepłodne, ale to piękna teoria a życie zyciem. Jeśli się nie zabezpieczalaś to istnieje taka szansa na to że wpadliście.
Być może krótszy okres to wina stresu, choroby czy zaburzeń hormonalnych ale warto najpierw wykluczyć ciążę.

Odnośnik do komentarza

Moje drogie panie, jak czytam wasze historie to nie sposob nie podzielic sie moją historia. Otóż w czerwcu mialam tylko jedna możliwosc zajsc w ciaze, 2 dni przed planowana data okresu. Wtedy pozwolilismy sobie z chlopakiem na milosc bez zabezpieczenia, bo moje cykle od dlugiego czasu byly regularne jak w zegarku. Poza tym czulam sie juz jak na okres wiec nie widzielismy zadnego problemu. W tym miesiącu mialam przeprowadzkę i inne dosc duze stresy i gdy spoznial mi sie okres myslalam ze to od tego. Ale 9 dni po spodziewanej dacie zrobilam test- negatywny. Normalnie bym sie uspokoila i dostała okresu ale dalej go nie było, wiec 12 dni po spodziewanej dacie kolejny test- znow negatyw. Miesiaczki dalej brak. 21 dnia po zrobilam test z krwi. Wynik: 2-3 tydzien ciazy. Pozniej jeszcze jeden test- juz pozytywny, no i wizyta u gina- 6 tyd ciazy. Moje kochane moja historia udowadnia ze nie ma czegos takiego jak dni nieplodne...! Ja mam to szczescie ze mam kochajacego chlopaka i chcielismy byc razem tylko planowalismy za rok, ale mowie to tym wszystkim ktore lubia przygody-dziewczyny to nie zarty. Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza

witam

urzekła mnie twoja historia i jestem w podobnej sytuacji kochałam sie z chłopakiem dzień przed okresem 3 razy za kazdym razem do srodka i dzień pierwszego okresu czyli nastepnego dnia teraz mam okres jednak jestem senna i mam mdłości czy moze być to bardzo bym sie cieszyła tylko te objawy sa 2 dni po sa mozliwe tak szybko

Odnośnik do komentarza

~chrupek
witam

urzekła mnie twoja historia i jestem w podobnej sytuacji kochałam sie z chłopakiem dzień przed okresem 3 razy za kazdym razem do srodka i dzień pierwszego okresu czyli nastepnego dnia teraz mam okres jednak jestem senna i mam mdłości czy moze być to bardzo bym sie cieszyła tylko te objawy sa 2 dni po sa mozliwe tak szybko

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie. Opisane zaś przez Panią objawy zdecydowanie nie mają związku z ciążą.

Odnośnik do komentarza
Gość ddziewczynaa

hej, mam podobny problem... 28 września kochałam się z partnerem oczywiście zabezpieczyliśmy sie prezerwatywą a na dodatek nie doszedł we mnie, okres dostałam 30 września od tamtej pory nie uprawiałam seksu, teraz powinnam mieć okres a spóźnia mi się już tydzień... Nie wiem co mam myśleć...

Odnośnik do komentarza

Witam mam do pani doktor pytanie. Kochając się z chłopakiem bez zabezpieczeń , 5 dni przed planowanym okresem mogę zajść ciąże? Miesiączki mam regularne . chcialabym podkreślić fakt że kochalam się z nim drugi raz w ciągu 2 godzin , i piąty raz w ciągu weekendum jakie jest ryzyko ciąży . ? Poprzednie stosunki byly z zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza

teoretycznie nie powinnaś zajść bo to były dni niepłodne, przy zalożeniu że nic Ci sie nie przesunęło, a z tym moze być różnie. Co do ilości stosunkow to też wydaje mi się że to bujda i nie ma wplywu na to czy się zajdzie czy nie

Odnośnik do komentarza

W połowie stycznia pierwszy raz kochałam się z chlopakiem, w prezerwatywie która nie pękła, skończył w środku. Następnego dnia miałam dostać okres, który spóźnił się o tydzień (być może wina branego wtedy antybiotyku?). Kolejny stosunek odbył się początkiem marca, ok 7 dnia cyklu (cały trwa 28). Wszystko podobnie jak w pierwszym przypadku. Miesiączke po nim dostałam regularną. Właśnie się skończyła, lecz z pochwy wydziela mi się coś trochę gestszego od uplawow (które mam dość obfite). Poza tym mam wrażenie że lekko przytylam + czuję dziwny ucisk w brzuchu. Jakie jest prawdopodobieństwo że podczas któregoś z tych stosunków zaszlam w ciążę? Słyszałam że zdarzają się krwawienia podobne do miesiączki w czasie ciąży i zaczęłam panikowac. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...