Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży po stosunku przed okresem


Gość Kasia666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xpacmuche

Witam. Mam na imię Kamila. Mam 17 lat. Zgłaszam się tutaj z pewnym problemem, na który mam nadzieję uzyskać szybką odpowiedź. Sześć dni temu kochałam się z moim chłopakiem. Był to ten mój "pierwszy raz". Wiem, że stosunek przerywany nie jest najlepszym sposobem ochrony przed ciążą, dlatego też na trzeźwo mocno tego żałuję. Zaczęłam zastanawiać się czy nie jestem w ciąży? Trzy pierwsze dni przez cały czas miałam identyczne bóle podbrzusza jak przed miesiączką, która planowana była na środę. Oznacza to, że kochałam się jeden dzień przed planowanym terminem. W czwartek zaczęłam krwawić. Początkowo było to jedynie plamienie, następnie trochę większe krwawienie. Krew była bardziej gęsta niż zwykle i miała barwę czerwono-brązową. Następnego dnia jednak rano zaczęłam krwawić jak podczas normalnego okresu. Problem tkwi w tym, że od rana jakby miesiączka zniknęła. Przestałam krwawić, jedynie od czasu do czasu odrobinę plamię. Przez kolejne dni aż do dzisiaj włącznie wciąż odrobinę krwawię i plamię. Muszę też dodać, że miesiączki mam najczęściej regularne a cały cykl trwa zawsze do 32 dni. Czy mogę być w ciąży? Czekam na szybką odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Przed okresem są dni niepłodne, więc ryzyko zajścia w ciążę jest stosunkowo niewielkie. Stosunek przerywany w ogóle nie chroni przed ciążą, gdyż nie jest żadną metodą antykoncepcji. Szkoda, że nie przygotowaliście się lepiej do Twojego pierwszego razu i że zamiast się z niego cieszyć myślisz tylko o ciąży i krwawieniu... Nie tak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotaemilia

Witam kochalam sie z moim chlopakiem i pekla nam gumka po okolo 36 godzinach dostalam miesiaczke czy moge byc mimo to w ciazy ??? Dodam ze to byly u mnie dni suche wiec wydaje mi sie ze bylam nieplodna ale mimo to chcialalm sie upewnic

Odnośnik do komentarza

jestem w rozsypce ponieważ nie wiem kiedy mogło u mnie dojść do zapłodnienia, a jest to dość ważne do ustalenia pewnych faktów.
5 maja 2012r byłam na imprezie (na kóorej mogło dojść do zapłodnienia) 7 maja dostałam miesiączkę, która jak zwykle trwała ok. 6 dni (cykl 32 dni)
w czerwcu nie dostałam już miesiączki, zrobiłam test i okazało się że jestem w ciąży.
dziś jest 3 września a ja wg usg jestem 17w2d w ciąży. czy w takim razie do zapłodnienia mogło dojść 5 maja?
BŁAGAM O RYCHŁĄ ODPOWIEDŹ!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

ravenna - od 5 maja jest dokladnie 17 tygodni ciązy, więc bardzo mozliwe ze zaszlas wlasnie wtedy, ale dlaczego to dla ciebie tak wazne? Rozumiem, że nie tylko wtedy (5 maja) uprawialas seks? Bo jesli tylko 5 maja, to odpowiedz bylaby prosta. I jak to mozliwe, ze zaszlas w ciaze 2 dni przed miesiaczką? To przeciez dnie niepłodne...
Zainteresowalam sie twoim pytaniem, bo ja mam podobny problem... kochalam sie 4,3 i 2 dni przed miesiączką, którą niby dostałam, ale teraz już 2 dni czekam na kolejna i dlatego jestem w coraz większym szoku kiedy czytam co piszesz...byłam przekonana, że przed okresem nie da się zajść w ciążę!!

Odnośnik do komentarza
Gość qwertyuiop12

Mam bardzo podobny problem... kochalismy sie z chlopakiem nie zalał do srodka ale odrazu po wytrysku jechalismy dalej ... nastepnego dnia dostalam okres ktory byl obfity ale juz po 3 dniach byl bardziej brazowy... czy moge sie czegos obawiac ? niemam wogole apetytu ale moze to wynikac z mojich stresow zwiazanych z tym calym zajsciem... niewiem co myslec narazie czekam az okres sie skonczy... prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

~gość1

Zainteresowalam sie twoim pytaniem, bo ja mam podobny problem... kochalam sie 4,3 i 2 dni przed miesiączką, którą niby dostałam, ale teraz już 2 dni czekam na kolejna i dlatego jestem w coraz większym szoku kiedy czytam co piszesz...byłam przekonana, że przed okresem nie da się zajść w ciążę!!

i jak to się "skończyło"?
u mnie podobnie, stosunek 2 dni przed miesiączką, miesiączkę miałam normalnie, teraz powinna być następna i już prawie tydzień nic...

Odnośnik do komentarza

kochałam się z chłopakiem w pon. przez mniej więcej 4 do 5 godzin z maleńkimi przerwami bez przerwy i bez prezerwatywy. nie było wytrysku ale był ten przeźroczysty płyn. w środę dostałam okres. czy jest możliwość mimo to zajścia w ciążę?? generalnie jestem świadoma tego co zrobiłam i zaakceptuje to co ma być tylko się zastanawiam czy jest taka możliwość. proszę o o odp. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam też pytanie. Miesiąc temu rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. 2 dni po przyjęciu ostatniej białej tabletki dostałam okres. Wyjaśnię, że okres dostałam 01 stycznia. Wczoraj tj. 03.01 powinnam przyjąć tabletkę z nowego blistra, zapomniałam, dziś przyjęłam dwie tabletki, przed okresem kochałam się z narzeczonym (ostatni stosunek 02.01, w dzień okresu). Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? czytałam ulotkę i wynika, że tak. Czy są tu mądrzejsze głowy? Proszę o konsultację, nie mam obecnie możliwości podejść do ginekologa i zapytać. Może ekspert znajdzie chwile, aby odpisać.

Odnośnik do komentarza

kochałam się z chłopakiem w pon. przez mniej więcej 4 do 5 godzin z maleńkimi przerwami bez przerwy i bez prezerwatywy. nie było wytrysku ale był ten przeźroczysty płyn. w środę dostałam okres. czy jest możliwość mimo to zajścia w ciążę?? generalnie jestem świadoma tego co zrobiłam i zaakceptuje to co ma być tylko się zastanawiam czy jest taka możliwość. BŁAGAM O ODPOWIEDŹ!! pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

~iskraa
kochałam się z chłopakiem w pon. przez mniej więcej 4 do 5 godzin z maleńkimi przerwami bez przerwy i bez prezerwatywy. nie było wytrysku ale był ten przeźroczysty płyn. w środę dostałam okres. czy jest możliwość mimo to zajścia w ciążę?? generalnie jestem świadoma tego co zrobiłam i zaakceptuje to co ma być tylko się zastanawiam czy jest taka możliwość. proszę o o odp. pozdrawiam :)

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku jak najbardziej istnieje ryzyko ciąży, choć jest ono niewielkie. Na przyszłość, jeśli nie chce Pani być w ciąży, sugeruję zastosować skuteczne zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza

~Pałka
Ja mam też pytanie. Miesiąc temu rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. 2 dni po przyjęciu ostatniej białej tabletki dostałam okres. Wyjaśnię, że okres dostałam 01 stycznia. Wczoraj tj. 03.01 powinnam przyjąć tabletkę z nowego blistra, zapomniałam, dziś przyjęłam dwie tabletki, przed okresem kochałam się z narzeczonym (ostatni stosunek 02.01, w dzień okresu). Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? czytałam ulotkę i wynika, że tak. Czy są tu mądrzejsze głowy? Proszę o konsultację, nie mam obecnie możliwości podejść do ginekologa i zapytać. Może ekspert znajdzie chwile, aby odpisać.

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku rzeczywiście istnieje ryzyko ciąży, choć jest niewielkie. W zasadzie, ponieważ minęły już 72 h, tabletka "po" stosunku nie będzie już skuteczna, także jedyne co może Pani zrobić to cierpliwie poczekać i wykonać test ciążowy za około 14 dni. Proszę także pamiętać o stosowaniu dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni od zażycia pierwszej tabletki.

Odnośnik do komentarza
Gość KaroLinka91

Witam! Mam pytanie. Czy jest prawdopodobne abym była w ciąży jeżeli stosunek miał miejsce 2 tygodnie przed planowanym okresem? Chcę dodać, że okres dostałam normalnie bez jakichkolwiek problemów i różnych innych dodatkowych objawów i nie różnił się niczym innym od wcześniejszych miesiączek.

Odnośnik do komentarza
Gość Kinga123456

Witam serdecznie, mam dość popularne pytanie jak na tego typu forum, nie mniej jednak nie widziałam tu jeszcze satysfakcjonującej odpowiedz.
Wczoraj spałam z chłopakiem, był dość pijany i co za tym idzie dość nie ostrożny, sex był bez zabezpieczeń, 3 dni temu ,powinnam dostać miesiączkę, której jeszcze nie dostałam.
Sam okres jest u mnie dość regularny , aczkolwiek czesto z przesunięciem o max 3 dni, ale dość o mnie i moich sprawach, pytanie raczej oczywiste, jakie jest prawdopodobieństwo że zaszłam w ciąże ?? To dość ważne i pilne, sami rozumiecie więc będę wdzięczna za dość szybką odpowiedź, pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

witam,mam pytanie...od lutegoo 2012 do konca wrzesnia bralam tabletki antykoncepcyjne daylette,pozniej zaprzestalam.okres mialam normalnie...ostatnia miesiaczke mialam 29 grudnia do 2 stycznia i od tej pory nic,dodam,ze 3 i 4 lutego kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia i do konca...jest mozliwosc zajscia w ciaze?mialam wtedy bardzo sucho...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...