Skocz do zawartości
Forum

Problem z 4latkiem.


Gość Ola321pys

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ola321pys

Hej. Mam prawie 4letniego synka i nie wiemco robic chodzi glownie o to ze w nocy budzi sie kilka razy bo chce pic i jak mu niedam wpada w histerie a potrafi wypic co noc 2l. Oczywisciespi w pieluszce. A w dzien pije tylko z butelki niechce nawet sprobowac pic z kubeczka
Jest juz duzy i chce go wyslac do przedszkola alenie wiem juzczy todobry pomysl jesli nie oducze go tych nawykow. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

A spróbuj mu dać pić ze szklanki tej co ty pijesz. Tak się moja córa nauczyła pić. Żadne kubki itp tylko zwykła szklanka. Co do picia w nocy pytałaś lekarza? Spróbuj mu dawać ale za każdym razem ciut mniej. Może po prostu się nauczył pić w nocy .

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość innaaaaa

Pogadałabym z pediatra. To nie jest normalne że 4 letnie dziecko wypija co noc 2l płynów. Domaga się tego histeria. Może zaleci jakieś badania. Butelkę zabierz i ,, przekup ,, jakimś drobiazgiem w nagrodę za wypicie ze szklanki. Takie przyzwyczajenia im dłużej na nie pozwalasz tym ciężej będzie odzwyczaic dziecko. Tym bardziej jeśli planujesz zapisać dziecko do przedszkola.

Odnośnik do komentarza
Gość Ola321pys

Niestety przekupic sie go nie da, jest za madry na to
Probowalam i to nie raz. Raz poproostu zniszczyl ja pekla wiec sam wyzucil to w dzien pil jeszcze z kubka czy szklanli noale noc to byla straszna. Gdy tylko klade go do luzkaslysze,, pic,, mowie mu tlumacze jak tylko sie da ale onodrazu krzyczy albo sam sobie bierze. A czy toprawda ze przedszkole zmienia dzieci

Odnośnik do komentarza
Gość innaaaaaa

Zadaniem przedszkola, jest przygotowanie dziecka do życia w społeczeństwie. Dziecko w przedszkolu się rozwija, uczy, nabiera umiejętności społecznych, usamodzielnia ale przede wszystkim integruje z rówieśnikami. Ale przedszkole nie zrobi pewnych rzeczy za rodziców. Skoro synek potrafi pić ze szklanki w ciągu dnia, to ja bym kategorycznie zabrała butelkę na razie przynajmniej w ciągu dnia. W przedszkolu jest nie do pomyślenia żeby 3 latek pił z butelki a co dopiero starsze dziecko. Jeśli chodzi o nocne picia to Ok na razie zostaw mu tą butelkę, bo co zrobisz ? Nie możesz też doprowadzić do tego żeby synek w środku nocy histerycznie płakał, bo to niczemu nie służy. Dziecko w nocy powinno odpoczywać. Skontroluj koniecznie te nocne picia, bo to jest bardzo niepokojące. Dziecko ma prawo chcieć pić w nocy, ale 4 latek budzący się po kilka razy w nocy i wypijający 2l płynów to już nie jest normalne. Także ja bym jednak zaczęła od wizyty u pediatry.

Odnośnik do komentarza
Gość Ola321pys

Innaaaaaa a Ty masz dziecko? Moze poradzisz cos na upur i nie chec z jego strony do wszystkiego. niechce sprzatac i tylko balagani. Bierze np klocki i tylko wysypie na podloge a wcale sie nimi nie bawi twierdzac ze bd sie bawil. Tak samo jest np z malowaniem porozrzuca kredki i kolorowanki. Nic a nic nie chce mnie slychac. Wszedzie go pelno na codzien jest bardzo ruchliwy nie moze usiedziec w miejscu nawet jak oglada bajke tosie wierci. Zawsze tak mial.! A gdy goprosze by cos zrobil lub czegos nie robil to wogolenie reaguje. Krzyczy by zrobic poswojemu. Mozna to jakos opanowac?

Odnośnik do komentarza
Gość innaaaaa

Tak mam synka 6 lat. Przechodziłam wyrzucanie smoczka, sikanie do nocnika, zamianę butelki na kubek, problemy z buntem i zachowaniem. Przerabiałam wiele innych rzeczy.
Mój syn jak rozwalał klocki i się nimi nie bawił, ewidentnie robiąc mi na złość, powiedziałam, że jeszcze raz tak zrobisz i klocki zabieram. Oczywiście że zrobił. Spakowałam klocki do pudła i postawiłam na szafę . Wysypał resoraki, które także wyniosłam z domu. Po tym zaczął sprzątać zabawki, bo zrozumiał ze ja nie żartuje. To normalne że 4 latek jest ruchliwy, bałagani i ze wszędzie go pełno ale musisz wyznaczyć jakieś granice, nie reagowanie
i pozwalanie na wszystko do niczego dobrego nie prowadzi. Syn musi znać jakieś zasady. Nikt nie każe dziecka tresować bo wiadomo ze dzieciak musi mieć też trochę swobody ale to Ty rządzisz w domu Ty ustalasz zasady i Ty decydujesz. Nie posprząta pokoju, nie włączasz bajek. Nawet gdyby miało to trwać kilka dni. U mnie takie metody bardzo się sprawdzały. Do tego przez miesiąc wprowadziłam system buziek. Jak przez cały miesiąc zebrał uśmiechnięte to na koniec mógł wybrać sobie jakąś nagrodę. Nie koniecznie nowa zabawkę, ale np niedziele spędzoną z rodzicami wedle życzenia ( zoo, pizza, Mc Donald )
Trochę niepokojąca jest nadpobudliwość synka, oraz te niereagowanie na polecenia. A jak z rówieśnikami?

Odnośnik do komentarza

Poruszyłaś częsty chyba problem. Ja myślę, że o ile lekarz wykluczy jakieś nieprawidłowości, które powodują nadmierne pragnienie, to problem tkwi w psychice. Dziecko ciągle potrzebuje zwracać na siebie uwagę i przytrzymywać mamę przy sobie. I nie chce dorastać do swego wieku. W nocy trzeba zachować ciszę i spokój, mówić jak najmniej, najlepiej szeptem, wtedy po przebudzeniu szybciej zaśnie. Wytrwałości życzę.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama roczniaka

Zmierz mu cukier, bo takie napady pragnienia mogą świadczyć o cukrzycy.
Co do tego że nie chce czegoś zrobić, to ja bym robiła tak jak ktoś pisał. Porozrzuca zabawki i nie chce sprzątnąć ostrzerz go że mu zabierzesz je, jeśli to nie pomoże to zabierz. I nie łam się bo jak zobaczy że zmiana decyzji to tylko kwestia długosci płaczu to nigdy go nie nauczysz....

Odnośnik do komentarza
Gość Julia929

To dziwne, że takie małe dziecko tak dużo pije. Ja na twoim miejscu sprawdziłabym poziom cukru we krwi bo pragnienie jest jednym z symptomów cukrzycy. U każdego lekarza pediatry powinna być możliwość zmierzenia cukru od ręki.

Odnośnik do komentarza
Gość Ola321pys

Witajcie. Dziękuję za te wszystkie rady. Juz tydz temu wprowadzi lam zmiany jak tylko tu napisalam. Zrezygnowalam z pieluchy w nocy no i jestem zaskoczona bywalo ze wogole nie sika lub raz wstanie a czesem sie obsika. A do picia w nocy dostaje wode i to jest jeszcze wiekszy szok dla mnie bo nie wypija2ljak zwykle tylko zaledwie 200ml. W dzien nie daje mu butelki pierwsze 2dni marudzil ale mu tlumaczylam ze jest duzy i wgl. W nocy jedynie daje mu butelke. Budzi sie chyba rzadziej niz wczesniej. Jest ok jak narazie. Myslalam ze to bd cos gorszego. Dzieki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Gość Ola321pys

Igaw.. Nie sadze by to byl problem z dorastaniem do swojego wieku. Jest bardzo madry od roku juz zna literki liczby pisze nawet. Ogolnie to taki wygadany jest ze czase mnie przegadalby. Wcześniej tez bardzo dobrze sie rozwijal. Pol roku mial i juz chodzil z moja pomoca A sam zaczal jak mial 8mies. W wieku 15mies juz rozmawial pelnymi zdaniami.! Byc moze ten upur wynika z braku kontaktu z innymi dziecmi.

Odnośnik do komentarza

Może tak się nauczył wstawać w nocy. ja bym spróbowała więcej aktywności fizycznej - spacery zabawy ruchowe w ciągu dnia oczywiście dostarczając sporo płynów. Może zmęczony nie będzie się budzić:)?
Może ogląda za dużo tv? dzieci często nie potrafią sobie poradzić z tym co widzą w tv i może to skutkować nei radzeniem sobie z emocjami i budzeniem w nocy...
życze powodzenia i cierpliwości

Odnośnik do komentarza

Może to wina przedszkola??? Ja miałam podobny kłopot z pierwszym dzieckiem, które najpierw chodziło do placówki publicznej a dopiero potem do prywatnej. W Tequeście nauka wyglądała zupełnie inaczej, grupki były małe więc maluchy czuły się bezpiecznie i swobodnie ::) zostało jeszcze kilka miejsc dla dzieci z rocznika 2015 więc możesz sprawdzić...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...