Skocz do zawartości
Forum

Kiedy zrobić test ciążowy?


Gość Malami1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Przy regularnych cyklach owulacja występuję 14 dni przed spodziewaną miesiączką. W Pani przypadku jeżeli miesiączki są regularne taki dzień przypada równie na 14 dzień od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Niestety owulacja może przesunąć się w przód lub w tył. Dlatego zalecam wykonanie testu ciążowego 14 dni po stosunku.
Moim zdaniem w Pani przypadku ryzyko ciąży jest znikome.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

witam :)
przy pierwszej ciazy robilam test w dniu kiedy mialam dostac miesiaczke, i uwazam ze wtedy jest najbardziej wiarygodny.. :) ale wiem tez ze jesli ktos pragnie miec dziecko to korci i robimy testy krotko po stosunkach ale wtedy zazwyczaj wynik jest jeszcze negatywny. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

witam,moje cykle są miedzy 29-30 dni ale ostatni okres trwal 34 dni a więc zaczoł sie 7 pazdziernika ,z mężem kochałam sie 19,21,22,23,24,25 pazdziernika i wydaje mi się ze to są moje dni płodne do tego zakupiłam testy owulacyjne które pokazały mi 22 i 23 pazdziernika owulacje chodz 2 kreska w testach była bladsza ale ani razu nie pokazała się ciemna a 24 pazdziernika znikła i dziś tez znikła czy oznaczało to ,że 23 miałam owulacje i czy jest szasna ,że będę w ciąży??? staramy się z meżem o 2 dziecko od maja tego roku i nic a mamy już córeczke i o nią staraliśmy się 4 cykle a teraz nie wychodzi :( prosze niech ktoś odp.

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanie odebrałam dziś badanie z krwi TSH 3 i mam 2,37uIU/ml a fT 4 mam 1,25 ng/dl ,Od pół roku staram się o 2 dziecko i nie wiem ale zajść nie umiem czy te wyniki które podałam są dobre czy jednak mam coś z niedoczynnością tarczycy?Bardzo będę wdzieczna za odp bo martwi mnie to :( Wiem masz racje że spinam sie ale jakoś wtedy było mi łatwiej odpuścić bo młodsza byłam miałam 24 lata jak zaszłam w 1 ciążę a teraz mam 31 więc stara nie jestem bo niby koleżanki dopiero 1 dzieci porodziły a ja już mam dużą pannice ale cięszko jest nie myśleć ale chyba odpuszczę bo chyba więcej sie stresuje a to zle wpływa na poczęcie...co ma być będzie cóż.Tylko nie wiem może wiesz albo ktoś czy te wyniki tarczycy co podałam wyżej są ok czy raczej mam niedoczynność tarczycy:( będę wdzięczna za odp

Odnośnik do komentarza

Witam, stosuję antykoncepcje hormonalną w postaci tabletek dwuskładnikowych (naraya) już ponad rok. Tabletki przyjmuję regularnie. 23grudnia wypiłam zaszetkę theraflu zatoki który ma w swoim składnie paracetamol(600mg) przyjmowałam wtedy moją 11 tabletkę z blistru a 4 dni później w czwartek kochałam sie bez zabezpieczenia. W internecie doczytałam dzis że paracetamol może osłabić tabletki anty ale na mojej ulotce nic nie ma o tym dokładnie napisane. Dostałam tak jak zawsze okres. Oraz zrobiłam test ciązowy (w trakcie dnia niestety nie rano) 18 dni po stosunku i wyszedł negatywny. Czy mam sie obawiać ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam 4-tej tabletki z nowego opakowania, którą połknęłam o 9:09, czyli teoretycznie minęło 9 minut więcej niż 12 godzin od przyjęcia ostatniej dawki, (przyjmując godzinę 21). Z tym, że zawsze tabletki zażywałam między 21 a 22 maksymalnie o 1 w nocy, czyli nie więcej niż 4 h później. (Uściślając pierwsza tabletka z aktualnego opakowania była zażyta koło 23, druga koło 22, trzecia koło 22, czwarta o 9). Czy jest możliwość zajścia w ciążę w tym wypadku? Kiedy mogę wykonać test dla pewności?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...