Skocz do zawartości
Forum

Wiarygodność testu beta HCG z krwi


Gość anonimkaa222

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaciekawiona1

wynik ujemny 0,0 -5,0
1-10tydz 1,20 - 417 430
11-15 tydz 16 996 - 247 465
16-22 tydz 6860 -50 239
23-40 tydz 1583 - 65 911
tak jak pisze na wynikach
a mi wyszło < 1,20 mlU / mL
to z tej tabeli wynika chyba ciąże dla tego chce się upewnić czy dobrze odczytałam

Odnośnik do komentarza
Gość zaciekawiona1

Wlasnie zbaranialam co do tych wynikuw przy ich odbiorze pani powiedziala ze jest ciaza ale wczoraj lekaz stwierdzil brak ciazy a jak sobie przypominam wczesniejszy wynik to byl 0.05 a ten jest 1.20 i w tabelce jest jako ciaza zglupialam do reszty z tym bo mam objawy jak ciaza brak okresu a lekarka po sprawdzeniu bety odprawila mnie do domu kazac przyjsc za 6 miesiecy . co mnie zdziwilo bo mam ponoc obnizajaca szyjke macicy i niby miesniak mialam usg ale kazano powturzyc a pani lekarz stwierdzila ze tym nie ma co sie teraz martwic. Dlatego moje obawy co do wyniku moze jakis ekspert sie wypowie boje sie i nie wiem co dalej robic

Odnośnik do komentarza
Gość Zaciekawiona1

Rudzik84
Tutaj ekspert nie odpowiada. Ja na Twoim miejscu zrobiłabym tak, brałabym kwas foliowy ( bo nawet jak nie jesteś w ciąży to on nie zaszkodzi), za kilka dni powtórzyła betę i jeśli byłby wzrost to poszłabym jeszcze raz do ginekologa. Możesz zrobić ponowną betę w innym laboratorium jeśli masz taką możliwość.

Też chyba tak zrobię za parę dni zrobię betę i zobaczę co z tego wyniknie tylko poczekam czy w tym miesiącu tzn dziś się zjawi okres bo jak na razie nic na to nie wskazuje

Odnośnik do komentarza

Mam problem. Miałam przeprowadzane testy beta hcg z powodu wykrytych po ciazy komorek rakowych w łożysku. z obawy ze komórki się przedostały do macicy lekarz skierował mnie na badania beta. Wyszedł wynik 0,32 i nie mam pojęcia czy to dobrze czy źle. Ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Gość Elojza987

Witam,
16 dni po stosunku (tzn. to był petting, bo nie było penetracji członkiem) (28.12) zrobiłam test BETA HCG z krwi, wyszła 0,00. Zrobiłam również test ciążowy (26.12) który też wyszedł negatywnie. Okres powinnam dostać 24.12, dostałam 26.12 ale bardzo dziwny.. Pierwszego dnia miałam lekkie brązowe plamienia i skrzepy, a przez kolejne dni miałam skąpy okres, bardzo czerwona krew plus dość spore skrzepy. Zbliżenie było w przedostatni dzień płodny, ale bez skończenia w środku, ale obawiam się, że coś mogło zostać przeniesione na rękach (pomimo, ze zostały wytarte chusteczkami).
Mam zatem pytania:
1. Czy po 16 dniach od stosunku wynik bety hcg z krwi wyszedł wiarygodny?
2. Czy może być tak, że beta mi rośnie bardzo wolno i za kilka dni okaże się, że jednak jestem w ciąży?
3. Czy mogła być to jednak skąpa miesiączka? Czy krwawienie wczesnociązowe?
4. Możliwe aby na palcach została przeniesiona sperma zdolna do zapłodnienia, pomimo wytarcia rąk chusteczkami? Mogła np. zostać gdzieś przy paznokciu?

Dodam, że ostatnio miałam sporo stresu, a od 3 dni zażywam antybiotyk.

Odnośnik do komentarza

Witam Robiłam badanie beta -HCG wyszło :131,25 Dzis byłam u ginekologa na usg było widoczne mini ziarenko ale doktor stwierdzil ze cos jest ale nie wiadomo czy to jest ciąża i mam przyjść za dwa tygodnie. Piersi mi się nie powiękrzyły więc raczej nic z tego stwierdził że pierwszą oznaką są piersi. Co mam sobie myśleć?

Odnośnik do komentarza
Gość Nina12345

Hej,
Spóźnia mi się okres już dobre 4 dni zrobiłam wczoraj badanie krwi po 24 od wspolzycia żeby wykluczyć ciąże wyszło <0,200 niby nie jestem w ciąży ale okresu brak-no i nie wiem co z tym fantem zrobc-pomòżcie...

Odnośnik do komentarza
Gość MARTaaaaa56758

hej, ja robilam test ciążowy i wyszedł pozytywnie, jeszcze tego samego dnia poszłam zrobic beta HCGi progesteron
wyniki byly takie progesteron 11,91 a beta HCG 600,80. Czy mogę sie juz cieszyc ze bedde mama????

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...