Skocz do zawartości
Forum

Wiarygodność testu beta HCG z krwi


Gość anonimkaa222

Rekomendowane odpowiedzi

A kochałaś się w czasie owulacji? Ponoć jest taka teoria, że jeśli stosunek był tydzień przed owulacją to automatycznie oczekiwanie na wiarygodność testu wzrasta do 19 - 21 dni od stosunku, zarodek też długo może się zagnieżdżać.

Odnośnik do komentarza

No mi z usg wyszło, że do zapłodnienia doszło kilka dni później niż to się przyjmuje (4 dni opóźnienia). To czy kochałam się w czasie owulacji czy nie to nie wiem, bo owulację jest ciężko wyznaczyć.
Test wykonałam 23 maja, a ostatnią miesiączkę miałam 22 kwietnia. Cykle miałam nieregularne od 28 do 34 dni.
A zagnieżdżanie zarodka nie ma nic wspólnego z pozytywnym testem, bo już samo zapłodnione jajo wytwarza hormon HCG.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Ja do nie dawna zawsze czułam kiedy mam owulację. U mnie nie wiem jakim cudem ale trwa prawie 4 dni, mam taki silny ból jajników muszę przy tym brać ketonal bo ból jest nie do zniesienia, przy tym pojawia się śluz. W sierpniu się pogubiłam i nie wiedziałam kiedy przypada owulacja, myślałam że to może przez tabletki które zaczęłam brać na tarczycę ponieważ mój endokrynolog powiedział, że mam niedoczynność tarczycy. Być może to wpłynęło na rozregulowanie cyklu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
uprawiałam seks 25 dni temu, w zeszły piątek tj. 21 dni po stosunku wykonałam test beta wynik <1.2 Czy jest to wynik wiarygodny? Czy jest sens powtarzać betę? Wszystkie testy domowe- negatywne.<br /> Pytam bo okres miałam krótszy niż zwykle oraz od ok 23 dni bolą mnie nieustannie jajniki, szczególnie prawy do tego mam upławy...Co to może być?
Do ginekologa idę za kilka dni, zastanawiam się czy jest sens do tego czasu powtórzyć betę.

Odnośnik do komentarza

Witam,
uprawiałam seks 25 dni temu, w zeszły piątek tj. 21 dni po stosunku wykonałam test beta wynik <1.2 Czy jest to wynik wiarygodny? Czy jest sens powtarzać betę? Wszystkie testy domowe- negatywne.<br /> Pytam bo okres miałam krótszy niż zwykle oraz od ok 23 dni bolą mnie nieustannie jajniki, szczególnie prawy do tego mam upławy...Co to może być?
Do ginekologa idę za kilka dni, zastanawiam się czy jest sens do tego czasu powtórzyć betę.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny...testy domowe nadal negatywne...bety ponownie nie robiłam, ale robiłam ja dwa razy 11 dni po stosunku i 21 za każdym razem <1.2. Ostatni domowy robiłam 13 dni po tej dziwnej, krótkiej miesiączce. Byłam u ginekologa w zeszły czwartek- ciąży nie stwierdził, tylko gotowe do owulacji pęcherzyki. Ale ja cały czas czuję ból podbrzusza...stres nie daje mi spać, budzę się i myślę, że wszyscy się mylą i jednak jestem w ciąży...<br /> Nie wiem już co robić...mój mężczyzna ledwo już ze mną wytrzymuje... Sądzicie że mam jakąś paranoję?

Odnośnik do komentarza

Na moim wykresie był wykaz że to 3 tydzień to by się zgadzalo, po czterech dniach zrobiłam jeszcze raz ale w innym laboratorium gdzie wskaźnik był ze ciąża zaczyna się od 2.9 a ja mialam 18.1 i w następnym dniu zrobiłam w jeszcze innym laboratorium gdzie był problem z pobraniem i udalo się nie cała 1/3 pobrać i wynik byl 0.1 juz nie wiem co mam robić i myśleć ? ; (

Odnośnik do komentarza

przestań się tyle razy kłuć :) te dwa testy są wiarygodne. kup sobie kwas foliowy i go łykaj. Dawka taka zwykła dostępna w aptece bez recepty to 0,4 mg, bierze się jedną dziennie. Jak pojawią się plamienia to wtedy do lekarza, bo pewnie bedzie trzeba brać jakaś luteinkę albo co innego. I tyle. Tamten jeden test mógł wyjść negatywnie dlatego że pobrano za mało krwi :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zaciekawiona1

Witam a wiec mam pytanie odnośnie wyniku bety
dziś odebrałam wyniki i nie do końca je rozumiem wiec proszę o poradę
A wiec na wynikach jest tabelka
wynik ujemny 0,0-5,0
1-10 tydzień 1,20 -417430
i poniżej ale to już mniej ważne
wiec mój wynik
1,20 mlU/mL
czy to oznacza ciąże ??
mam trochę wątpliwości ponieważ po obliczeniu to by był 5tyd to czy te wyniki są dobre czy nie za niskie proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...