Forum Ciąża i dziecko

Rozstępy.

kalineczka1087

kalineczka1087

W ostatnich miesiącach ciąży zrobiły mi się rozstępy na pośladkach i udach mimo tego, że od samego początku się smarowałam i nawilżałam tą skórę. Wynikiem tego jest to, że przytyłam 16 kg i skóra się naciągnęła. To jednak nie są jeszcze takie typowe rozstępy bo skóra nie jest popękana, one są wydaje mi się w tej Pierwszej Fazie czyli takie fioletowe pręgi. Cały czas to smaruję kremami na rozstępy, ale boje się, że nie zniknie mi to gdy schudnę po porodzie. Więc co mam teraz zrobić ? Jest jakakolwiek szansa, że one zanikną choć trochę ?

148954 kalineczka1087 Kobieta, 23 lata, Bielsko-Biała

Odpowiedzi znajdują się poniżej

angela325

angela325

Rozstępy pojawiają się bo ma się słabą skórę. Polecam krem z kolagenem nie jest tani ale skuteczny. Możesz spróbować też bio-oli mi trochę pomógł i wybielił rozstępy.

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
~ksisaka

~ksisaka

U mnie skonczyło się na tym, że zrobiłam laserowe usuwanie blizn (swoja drogą polecam ze względu na to Esteticenter z Lublina), ale ja już miałam zastygnięte (tzn białe). Teraz jest już okej, nie widać ich wcale :)

IlonaFilon

IlonaFilon

Mimo, że rozstępy nie pojawiają się w miejscach które często eksponujemy to i tak należą do tych dolegliwości, których nienawidzimy. Gdy pojawiają się fioletowe rozstępy to mamy jeszcze szansę je zwalczyć. Powinniśmy się zaopatrzyć w kremy na rozstępy. Dostarczymy w ten sposób skórze różnego rodzaju witamin i minerałów, które wpłyną na regenerację skóry. Masaże skóry są jak najbardziej wskazane. Stanie sie ona w ten sposób lepiej dotleniona. Niestety nie ma nic nieinwazyjnego co da nam stu procentową skuteczność. Jednak nie warto się poddawać i pozostawiać zmiany bez działań. Zawsze możemy mieć nadzieję, że uda sie je zwalczyć.

161568 ilonafilon Kobieta, 29 lat, Opatów
Mgr Milena Nalbandian

Mgr Milena Nalbandian

W ofercie Clinica Cosmetologica znalazły się najnowocześniejsze zabiegi, które pomagają w walce z rozstępami. Wśród propozycji wymienić można: laser Palomar Emerge, Cellu M6 Integral, Pollogen Legend, Surgen, Maximus oraz Dermapen/ Mezopen.

206669 mgr-milena-nalbandian Kobieta, 30 lat, Gdańsk