Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży przy prezerwatywie i tabletkach antykoncepcyjnych


Gość ksenia052

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałabym się dowiedzieć czy możliwe jest zajscie w ciąże.Otóż ostatnia moja miesiączka była 29stycznia,zwykle co 28 dni,a trwa ok 3-4 dni.Po ostatniej miesiączce uważaliśmy,choć kochamy się bez zabezpieczenia,natomiast wczoraj dnia 6.03 nastąpił wytrysk do środka.Czekam na miesiączkę cały czas.Moje pytanie czy mogłam zajść w ciąże i czy przed spodziewaną miesiączką można uprawiać seks bez zabezpieczenia i do tzw''końca''?dziekuje

Odnośnik do komentarza
Gość ksenia052

Mam pytanie i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź:od 17.02 biorę tabletki antykoncepcyjne Y*** (zaczęłam je przyjmować pierwszego dnia miesiączki),tabletki przyjmuje regularnie,żadnej nie pominęłam,02.03 uprawiałam seks z partnerem,zabezpieczyliśmy się dodatkowo prezerwatywą a mój partner nie skończył we mnie,czy jest możliwość abym była w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość ksenia052

Mam pytanie i będę bardzo wdzięczna za odpowiedz: od17.02 przyjmuje tabletki Y***, zaczęłam je przyjmować pierwszego dnia miesiączki,biorę je regularnie,nie pominęłam żadnej,02.03 uprawiałam seks z moim partnerem,zabezpieczyliśmy się dodatkowo prezerwatywa a partner nie skończył we mnie,czy jest możliwość abym była w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Seks bez zabezpieczenia w każdym dniu cyklu jest niebezpieczny, najbardziej jednak w dni płodne. Dodatkowo, ryzyko jest kilkakrotnie większe przy wytrysku do pochwy. Przed miesiączką są dni niepłodne, ale plemniki mogą przetrwać w organizmie kobiety nawet 7 dni i dopiero, gdy pojawi się dojrzała komórka jajowa ją zapłodnić. Nie zalecałabym ani stosunków przerywanych ani innych bez zabezpieczenia, jeśli nie chcesz jeszcze zostać mamą.

Odnośnik do komentarza

Witam Zaczne od tego iż ostatnia miesiączkę miałam 29 stycznia, okres powinnam dostać 27-28 luty ale,okres spoźnia mi się już 12 dni robiłam dwa testy ciązowe i wynik wyszedł negatywnie. Nie zbezpieczam się z obecnym partnerem ale zawsze przed wytryskiem on wyjmuje ze mnie członka. Dodam iz zawsze miałam regularne miesiączki 28-29dni,nigdy mi sie nie opoźniały , jak również juz od roku nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Bradzo prosze o odpowiedź czy jest to ciążą jeśli chodzi o objawy jakie mam to tylko biały gesty śluz i bóle podbrzusza .

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni bardzo sie stresuje ewentualnym zajsciem w ciążę. W czw(6.06) kochalam sie z partnerem cala noc,bylo kilka stosunkow. Nasza antykoncepcja wyglada tak, że ja biore tabletki,dopiero 2 opak. ale biore je sumiennie i żadnej nie pominęłam a za 1 opak. krawawienie wystąpilo prawidłowo, natomiast on uzywa prezerwatywy. Za każdym razem kończył we mnie. Boję sie tym bardziej ponieważ mielismy taka sytuacje,ze prezerwatywa zostala we mnie:( chociaz nic z niej wyplynelo. Czy w takich warunkach jest możliwe zaplodnienie?

Odnośnik do komentarza

~onna19
Od kilku dni bardzo sie stresuje ewentualnym zajsciem w ciążę. W czw(6.06) kochalam sie z partnerem cala noc,bylo kilka stosunkow. Nasza antykoncepcja wyglada tak, że ja biore tabletki,dopiero 2 opak. ale biore je sumiennie i żadnej nie pominęłam a za 1 opak. krawawienie wystąpilo prawidłowo, natomiast on uzywa prezerwatywy. Za każdym razem kończył we mnie. Boję sie tym bardziej ponieważ mielismy taka sytuacje,ze prezerwatywa zostala we mnie:( chociaz nic z niej wyplynelo. Czy w takich warunkach jest możliwe zaplodnienie?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...