Forum Ciąża i dziecko

Czy plemniki mogły się dostać przez dotyk?

~amorek339

~amorek339

mam pytanie. U mnie mija już miesiąc prawie po uprawianiu pettingu z chłopakiem. Od pewnego czasu mam tylko mdłości. Wczoraj dostałam okresu, ale przeczytałam też na niektórych stronach wypowiedzi, że nawet i przy okresie mogę być w ciąży. Po uprawianiu pettingu zrobiłam 2 tygodnie później test ciążowy. Wykazał, że nie jestem w ciąży. Ale nie mam 100 % pewności i mam wątpliwości. W ciągu miesiąca był u nas z 3 razy petting. Gdy byłam u chłopaka w domu poszedł do łazienki i potem dotykał moich miejsc intymnych. Czy plemnik lub coś mógł pozostać u niego na ręce i mógł dostać się poprzez dotyk ? Czy jestem w ciąży ? i czy po okresie powinnam znów zrobić test ciążowy ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~urszula9

~urszula9

Spermę można przenieść na palcach do pochwy i w ten sposób może dojść do zapłodnienia. jeśli zrobiłaś test ciążowy zgodnie z instrukcją wynik powinien być raczej wiarygodny. Dla pewności możesz go jednak powtórzyć.

Lek. Anna Syrkiewicz

Lek. Anna Syrkiewicz

Odpowiedź eksperta

Ryzyko ciąży istnieje w każdym przypadku przeniesienia spermy do wnętrza dróg rodnych. Jeżeli zatem doszło do penetracji pochwy palcem tuż po wytrysku na dłoń to konieczne jest wykluczenie ciąży.

41 lek-anna-syrkiewicz Kobieta, 35 lat, Warszawa
liryka

liryka

przez sam dotyk w ciąże nie zajdziesz ale jeśli Twój chłopak na rękach miał spermę, i przeniósł plemniki do wnętrza pochwy to prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży jest.

131 liryka Kobieta, 34 lata, Janów lubelski
muszka19

muszka19

jezeli na reku byla sperma i od razu bylo zetkniecie z drogami rodnymi to ryzyko jest na pewno

18 muszka19 Kobieta, 27 lat, Katowice