Skocz do zawartości
Forum

Eksperci z ginekolgii i położnictwa odpowiedzą na Twoje pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Planujesz dziecko, jesteś w ciąży, a może masz już swojego kochanego maluszka? Z pewnością wiele pytań ciśnie się na Twoje usta... A przecież "kto pyta, nie błądzi"! Zapraszamy na forum Ginekolog - położnik, gdzie lek. Magdalena Hołownia oraz mgr Monika Łuszczyńska odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania! Rozwiej swoje wątpliwości i rozwiąż problemy.

Odnośnik do komentarza

witam
w 8 tc byłam na swoim pierwszym usg nawet nie wiedzialam ze to taka daleka ciaza ;) ciaza blizniacza jednokosmówkowa, dzieciaczki mialy po 16 mm, biły już im serduszka i nic nie wskazywało że będzie coś źle.
Na kolejna wizytę poszłam już w 10tc ale w szpitalu, tam nic nie usłyszeli a dzieci byly tych samych rozmiarów, z tym że ja nawet ich nie widziałam na tym ekranie, nie wiem czy to wina sprzetu ?
Czy faktycznie obumarły ale w takim razie dlaczego nic ze mnie nie wyleciało jeszcze ? Co prawda miałam małe plamienia, ale bardziej brązowe upławy nie że krew. Z tym że takie upławy towarzyszyły mi jeszcze przed pierwszą wizytą, ustępowały i się pojawiały po tygodniu, ale jak na usg było wszystko ok to nie mówiłam nic pani ginekolog.
Czy warto zaczerpnąć jeszcze innej opini czy zaufać lekarzowi ze szpitala.
Dodam że to irlandzka jakaś pielęgniarka robiła usg a później przyszła pani doktor i potwierdziła że nie biją serduszka.
Nic więcej mi nie powiedzieli. Tylko że ciąża obumarła w 8 tygodniu.
Czy możliwe że stało się już to nawet na parę godzin po mojej pierwszej wizycie ?

Odnośnik do komentarza

monaliza4
witam
w 8 tc byłam na swoim pierwszym usg nawet nie wiedzialam ze to taka daleka ciaza ;) ciaza blizniacza jednokosmówkowa, dzieciaczki mialy po 16 mm, biły już im serduszka i nic nie wskazywało że będzie coś źle.
Na kolejna wizytę poszłam już w 10tc ale w szpitalu, tam nic nie usłyszeli a dzieci byly tych samych rozmiarów, z tym że ja nawet ich nie widziałam na tym ekranie, nie wiem czy to wina sprzetu ?
Czy faktycznie obumarły ale w takim razie dlaczego nic ze mnie nie wyleciało jeszcze ? Co prawda miałam małe plamienia, ale bardziej brązowe upławy nie że krew. Z tym że takie upławy towarzyszyły mi jeszcze przed pierwszą wizytą, ustępowały i się pojawiały po tygodniu, ale jak na usg było wszystko ok to nie mówiłam nic pani ginekolog.
Czy warto zaczerpnąć jeszcze innej opini czy zaufać lekarzowi ze szpitala.
Dodam że to irlandzka jakaś pielęgniarka robiła usg a później przyszła pani doktor i potwierdziła że nie biją serduszka.
Nic więcej mi nie powiedzieli. Tylko że ciąża obumarła w 8 tygodniu.
Czy możliwe że stało się już to nawet na parę godzin po mojej pierwszej wizycie ?

Zapraszamy do zadawania pytań z zakresu ginekologii i położnictwa na forum Ginekolog-położnik: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik

Wypowiadają się na nim ekspertki z tego zakresu i z pewnością udzielą wyczerpującej odpowiedzi na wszelkie pytania.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mam prawie 43 lata. Z mężem zawsze kochamy się z przerywanym stosunkiem. Ostatni okres miałam 20 kwietnia 25 kochaliśmy się na całego ale już 27 wieczorem przerywany. Wyjechałam 28 do Pragi i wróciłam 30 wieczorem 1; 2 i 3 mają też uprawialiśmy sex przerywany nigdy nie zawiódł. 8 maja byłam u ginekologa miałam usg dopochwowe i stwierdził że mam powiększoną macice ale to normalne po trzech ciążach i dwóch poronieniach. Teraz już nie chcę być w ciąży, a pojawiły się mdłości od trzech dni, piersi nie bolą. Boje się że to ciąża ale mąż zapewnia że jest to niemożliwe. Czy lekarz mógłby już coś podejrzewać.

Odnośnik do komentarza

bielka
Dzień dobry mam prawie 43 lata. Z mężem zawsze kochamy się z przerywanym stosunkiem. Ostatni okres miałam 20 kwietnia 25 kochaliśmy się na całego ale już 27 wieczorem przerywany. Wyjechałam 28 do Pragi i wróciłam 30 wieczorem 1; 2 i 3 mają też uprawialiśmy sex przerywany nigdy nie zawiódł. 8 maja byłam u ginekologa miałam usg dopochwowe i stwierdził że mam powiększoną macice ale to normalne po trzech ciążach i dwóch poronieniach. Teraz już nie chcę być w ciąży, a pojawiły się mdłości od trzech dni, piersi nie bolą. Boje się że to ciąża ale mąż zapewnia że jest to niemożliwe. Czy lekarz mógłby już coś podejrzewać.

Zapraszamy do zadawania pytań z zakresu ginekologii i położnictwa na forum Ginekolog-położnik: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik

Wypowiadają się na nim ekspertki z tego zakresu i z pewnością udzielą wyczerpującej odpowiedzi na wszelkie pytania.
bielka

Odnośnik do komentarza

Jestem w 21 tygodniu ciąży. W 15 tygodniu ciąży byłam w szpitalu z powodu stanów gorączkowych. Okazało się że to zakażenie wirusem CMV. Przy wypisie ze szpitala miałam następujące wyniki: Test na mononukleozę EBV: VCA IgG 4,18 VCA IgM 0,05 EBNA 4,22 Test na CMV: IgM 3,3 , IgG 5 UA/ml Dziś otrzymałam wyniki na awidność cmv i bardzo się martwię . CMV IgM 28,7 CMV IgG 46,9 CMV awidność 32 Bardzo proszę o interpretację wyników i poradę co mam robić dalej?

Odnośnik do komentarza

marysia1982
Jestem w 21 tygodniu ciąży. W 15 tygodniu ciąży byłam w szpitalu z powodu stanów gorączkowych. Okazało się że to zakażenie wirusem CMV. Przy wypisie ze szpitala miałam następujące wyniki: Test na mononukleozę EBV: VCA IgG 4,18 VCA IgM 0,05 EBNA 4,22 Test na CMV: IgM 3,3 , IgG 5 UA/ml Dziś otrzymałam wyniki na awidność cmv i bardzo się martwię . CMV IgM 28,7 CMV IgG 46,9 CMV awidność 32 Bardzo proszę o interpretację wyników i poradę co mam robić dalej?

Zapraszamy do zadawania pytań z zakresu ginekologii i położnictwa na forum Ginekolog-położnik: https://forum.parenting.pl/ginekolog-poloznik

Wypowiadają się na nim ekspertki z tego zakresu i z pewnością udzielą wyczerpującej odpowiedzi na wszelkie pytania.

Odnośnik do komentarza

witam mam pytanie staramy sie z moim mezem od 3 miesiecy o dziecko ostatnio czuje sie troche inaczej okres mialam zawsze do 7 dni tym razem byly tylko 2 od 2 tygodni bola mnie piersi pojawily sie tez znacznie ciemniejsze zyly na piersiach. boli mnie czesto w podbrzuszu zrobilam juz kilka testow ciazowych ale kazdy jest negatywny od 2 lat probuje wyleczyc wirus hpv czy ten virus moglby miec wplyw na wynik testu? jestem za granica i nie moge sie dostac do zadnego ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Miesiac temu uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Było to dzień po miesiączce jednak mam nieregularny okres i nie wiem kiedy występują u mnie dni płodne. 6h po stosunku wzięłam tabletkę "ellaone". Jednak mam objawy ciązy, jestem senna, ciagle zmeczona, mam uderzenia gorąca i czesto kreci mi sie w glowie, mam nudnosci. Dostalam miesiacxke jednak nie bylo to krawienie lecz plamienie, test wykonalam podczas miesiaczki, wyszedl negatywny. Czy jest mozliwe ze jestem w ciazy? Niepokoja mnie objawy

Odnośnik do komentarza
Gość Anita2606

Witam, 21 czerwca wspolzylam z narzeczonym doszło do wytrysku w środku. Zazwyczaj miesiaczkowalam regularnie co 28 dni od 3 miesięcy okres mam wcześniej bądź po terminie. 2 dni po współżyciu dostałam okresu znowu w innym dniu niż planowo, wiem że to mogą być plemienia mylone z miesiączka ale były dosyć obfite przez pierwsze 2 dni a potem jeszcze przez 4 bardzo słabe. Dodam że miesiączkę zazwyczaj mam 5 dni i to obfita i bolesna od tych 3 miesięcy czasami trwa tylko 3 dni. Teraz jestem 2 tyg po tym zbliżeniu bolą mnie sutki i odczuwam większe zmęczenie. Gdy skończył się rzekomym okres cały czas wydziela mi się biały sluz zazwyczaj nie zdarzało się to każdego dnia. Czy mam powody do podejrzeń ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Anita2606

Witam, 21 czerwca wspolzylam z narzeczonym doszło do wytrysku w środku. Zazwyczaj miesiaczkowalam regularnie co 28 dni od 3 miesięcy okres mam wcześniej bądź po terminie. 2 dni po współżyciu dostałam okresu znowu w innym dniu niż planowo, wiem że to mogą być plemienia mylone z miesiączka ale były dosyć obfite przez pierwsze 2 dni a potem jeszcze przez 4 bardzo słabe. Dodam że miesiączkę zazwyczaj mam 5 dni i to obfita i bolesna od tych 3 miesięcy czasami trwa tylko 3 dni. Teraz jestem 2 tyg po tym zbliżeniu bolą mnie sutki i odczuwam większe zmęczenie. Gdy skończył się rzekomym okres cały czas wydziela mi się biały sluz zazwyczaj nie zdarzało się to każdego dnia. Czy mam powody do podejrzeń ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Anita2606

Witam, 21 czerwca wspolzylam z narzeczonym doszło do wytrysku w środku. Zazwyczaj miesiaczkowalam regularnie co 28 dni od 3 miesięcy okres mam wcześniej bądź po terminie. 2 dni po współżyciu dostałam okresu znowu w innym dniu niż planowo, wiem że to mogą być plemienia mylone z miesiączka ale były dosyć obfite przez pierwsze 2 dni a potem jeszcze przez 4 bardzo słabe. Dodam że miesiączkę zazwyczaj mam 5 dni i to obfita i bolesna od tych 3 miesięcy czasami trwa tylko 3 dni. Teraz jestem 2 tyg po tym zbliżeniu bolą mnie sutki i odczuwam większe zmęczenie. Gdy skończył się rzekomym okres cały czas wydziela mi się biały sluz zazwyczaj nie zdarzało się to każdego dnia. Czy mam powody do podejrzeń ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jestem w ostatnim czasie po kontrolach ginekologicznym wykluczających anomalia nowotworowe, nadzerke, stan zapalny. Ostatnią miesiączke miałam 27.06.2015r. Trwała 5 dni. W 8 i 9 dc kochałam sie bez zabezpieczenia z moim partnerem. Od 14-18 dc pojawiła sie u mnie brazowawa budyniowa wydzielina która zanika (przypomina końcówkę okresu, nawet myślałam czy to nie kolejna miesiączka po 2 tyg). Zaczynaja pobolewac mnie piersi. Lekko boli wieczorami podbrzusze. Wczoraj 17 dc troszke kłuł mnie jajnik. Prosze o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki. Cykle mam dosyć regularne, choc w przeciągu roku zdarzył sie kiedys 26 dniowy jak i 31. Ale z reguły 28 dni.

Odnośnik do komentarza

Witam. Kochałam się z chłopakiem 2/3 dni po miesiączce. Pękła nam prezerwatywa i trochę spermy dostało się do środka, zażyłam EllaOne 19h po zdarzeniu, nie było żadnych wymiotów, przez 5 dni (w końcu tabletka 120h) czułam się jedynie strasznie słabo i czasami zauważyłam u siebie brązowe plamienie (które było wpisane na ulotce jako skutki uboczne). Okres planowo mam na dziś. Od kilku dni pobolewa mnie podbrzusze. Czy powinnam obawiać się ciąży?

Odnośnik do komentarza

Tabletka po dostępna bez recepty opóźnia owulację. Skuteczność tabletki po jest tym większa, im szybciej zostanie przyjęta po niezabezpieczonym stosunku. 120 h (do 5 dni) to maksymalny czas, w jakim należy zażyć tabletkę, a nie czas jej oddziaływania na organizm. Po zażyciu mogą wystąpić skutki uboczne takie jak mdłości, bóle brzucha, ból głowy.

Odnośnik do komentarza

Witam, jakieś dwa tygodnie temu kochałam się z facetem, nie zabezpieczaliśmy się, był to seks przerywany, nie doszedł we mnie, ostatni okres miałam 30 sierpnia, zwykle mój cykl trwa 27-29 dni czyli planowana miesiączka powinna wystąpić dwa dni temu. Lekko pobolewa mnie podbrzusze ale to Nie jest tak jakby miał się zbliżać okres, piersi mnie nie bolą, Ale od paru dni mam bardzo obfite białe upławy, które nigdy nie występowały.Czy możliwe że jestem w ciąży ? Narazie nie chce robić testu bo to dopiero 2 dni spóźnienia.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 15.06. Wychodzi, że jestem w 6 tygodniu ciąży. Mój cykl to 33dni. Moje bhcg 03.08 wynosiło 5300, a 05.08 6038. Dodatkowo mój pęcherzyk na usg miał 5mm. Ogólnie czuje się dobrze nie plamie ani nic z tych rzeczy. Niestety lekarz powiedział, że jest to prawdopodobnie ciąża obumarła. Proszę o opinię innych osób. Bardzo się stresuje. Dopiero za ponad tydzień będę miała powtórzone badanie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od miesiąca z narzeczonym staramy się o bobaska. Odstawiłam plastry i od razu zaczęliśmy działać w rym kierunku. Okres miał być tydzień temu ale się spóźnial wiec zrobiłam dziś rano test ciążowy. Wynik: pozytywny ;) oglosilam komu trzeba, że jestem w ciąży a tu nagle ból w podbrzuszu i krwawienie jak podczas okresu. Czy to znaczy, że jednak ciąży nie ma? Jest sens powtarzać test jeszcze raz? Sama nie wiem co myśleć :/

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie. Okres powinnam dostac wczoraj. Z Mężem staramy się o dziecko, obliczyłam dni płodne i zaczęliśmy starania. Czuje sie jakbym była w ciąży. Mam obrzmiałe piersi, sutki ciemniejsze, mam lekkie mdłości rano. Objawy jak przy pierwszej ciąży, która niestety stracilismy.Dzisiaj około godziny 12 robiłam test w pracy i nie wiem dlaczego, ale dałam tylko jedną krople moczu (przez nieuwagę). Czy mogło to miec wpływ na wynik testu?? Pojawiła mi się baaardzo blada II kreska... Bardzo prosze o odpowiedź za co z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Mam 38 lat, dwoje zdrowych dzieci w wieku 15 i 12 lat, staraliśmy się z mężem o trzecie dziecko bezskutecznie przez ostatnie 4 lata, w końcu zaszłam w ciążę w lipcu, niestety w 7 tyg ciąża obumarła. miałam zabieg łyżeczkowania macicy.Czy mój podwyższony wynik TSH - 4,16 mógł być przyczyną obumarcia ciąży?Leczę niedoczynność tarczycy od 14 lat. Chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko, ale bardzo się boję - czy ciąża i urodzenie dziecka w wieku 39 - 40 lat to duże ryzyko, szczególnie boję się o zdrowie dziecka, jak to wygląda statystycznie z rodzeniem dzieci zdrowych w tym wieku? Czy po tej ciąży, mój organizm mógł się już odblokować i może udać mi się łatwiej zajść w ciążę...?Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...